Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Schnauzer kutyákról vélemény?

Schnauzer kutyákról vélemény?

Figyelt kérdés
2017. dec. 22. 00:45
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Nekünk óriás volt. Édesapám tenyésztette.

Igaz,nevelés kérdése,de én csak jót tudok mondani.

Talán a trimmelés amit a kölykök nehezen szoktak meg. De aztán szinte várták.

2017. dec. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kb 15 ėvvel ezelőtt volt egy óriás schnauzerem. Az első saját kutyám. Nagyon szerettem. Ėletvidám, rendkívül mozgėkony, okos kutya. A trimmelės ami "plusz munka" más kutyákhoz kėpest. Jóindulatú, de nem bratyizós. Nagyon jó házőrző, de őrző vėdőzni, agilitizni is jó. Nėha meg tudja makacsolni magát, tud kifejezetten önfejű lenni. Ami fontos, hogy nagyon sok mozgást igėnyel!
2017. dec. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az óriással van tapasztalat. Önfejű, dömper, 7 évesen már beteg, nem atléta alkat. Ha úgy érzi, hogy belekötnek, lezúzza a másik kutyát, amúgy elvan velük. Kitűnő házőrző, bár szétbarmolja a kertet. Igényli a foglalkozást, következetességet és határozott gazdát. De tényleg határozottat, nem üngyümbüngyüm.

Ismerősöm kutyája, aki történetesen a szomszédom. Néha sétálunk együtt is, ha épp van lelkiereje a gőzmozdonyhoz. :D

2017. dec. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor most az óriások közè jövök én, egy törpével és egy középpel :D . Schnauzer jellemet mindketten hozzák. Tehát jó jelzők, idegenekkel bizalmatlanok, de nem agresszívek, pörgősek, intelligensek és makacsok.

A közép mindenesetre sokkal nehezebb fajta, önfejűbb, akaratosabb.

A közepekről egy nagyon részletes, nagyon megbízható információ itt található:http: //www.tancoslabu.hu

Legjobb tenyésztő, nagyon érti a dolgát és bizony leírja a fajta hátrányait is. Minden szava igaz. Ha közepet terveznél, bátran ajánlom őt, gyönyörű kutyái vannak.


Saját véleményem:

Én beleszerelmesedtem ebbe a fajtába, főként a középbe. Ha választhatnék újra, megint schnauzert választanék. Viszont nem való mindenkinek.

Amit tudok tanácsolni, hogy ha van Facebookod, akkor a Magyar Schnauzer Klub csoportba lépj be. Szinte az összes aktív tenyésztő benne van, aki nem, arról is tudnak véleményt mondani. Csak hozzáértők, remek tanácsokat adnak minden téren. Tudnak még mesélni a fajtáról.

2017. dec. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!