Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
Sziasztok...nagyon gondolkozom hogy mikyen kutyam legyek...eddig ugye a bullterrier illetve az óriás schnauzer volt a kiszemelt...viszont mindenki azt irja nehez fajta...ugyhogy jelen esetben nem tudom...a snaci biztos marad a jeleoltek kozott.....olyan kutyát szeretnék ami nem olyan nagyon szőrös mivel lakasba lenne...nagytestu legyen...esetleg ÖV-s is lehet...a kutyanak biztositott foglalkozas reggel 1, 1 es fel ora seta,elengedném a réten delután 1,1 és fél ora séta illetve megint elengedés(a seta ideje az a tanulastol fugg), pici tanulás + játek este 1 es fél, 2 ora seta ez is a tanulás abbahagyásatol fugg es ilyenkor is reten elengedés meg stb, jatek is lenne este, meg lennének olyan napok amikor este futnánk, hétvégén kutyasuli, kirándulás, ugyebár több foglalkozás...szoval ezek...hozzá teszem első kutya lesz...Kérlek irjatok kutyákat amiket ti ugy gondoltok hogy evvel jo lenne...Válaszotokat elore is koszonom!

2017. aug. 8. 23:20
 1/8 anonim válasza:
16%
Szia! Nagytestű nem nagyon való lakásba, ők több teret igényelnek, de ha ez a döntésed tudok ajánlani. Mégpedig a németjuhászt. Nagyon okos kutyák, intelligensek, nem véletlenül a rendőr kutyák is azok.Nekem boxer kutyám is van, és azt kell, hogy mondjam szerintem sosem lesz másfajta kutyám, annyira imádnivaló, okos. Viszont őt bentre nem ajánlom, mert kis nyálasak a szájuk miatt. :)
2017. aug. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha lakásban fogod tartani, a kettő közül inkább a bullterrier jöhet szóba. Konok és makacs az igaz, de egyáltalán nem kezelhetetlen. Pörög-forog, de ha le van fárasztva órákig észrevétlen szunyókál a helyén.:) Egy óriás schnauzernek nem való a lakásban tespedés. Ideig-óráig elvan, de ez nem ideális, hiszen munkakutya, nem is akármilyen.
2017. aug. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Na a németjuhászt pont nem ajánlanám, nagyon munkakutya, nem első kutyának való, nem panelba és nem diákoknak (gondolom még gyerek vagy, ha tanulsz) . Persze megfelelő foglalkozás mellett, nem lehetetlen így tartani, de én inkább nem ajánlanám neked.

A boxert meg pont nem tartjuk kint, mert alig van bundája (1 rétegű, rövid bunda) plusz nyomott orrú. Nyáron megsülne, még levegőt sem tud rendesen venni, télen pedig megfagyna, rámenne a hideg az ízületeire.


Én a snacit választanám, mondjuk lehet elfogult vagyok, mert nekem kettő is (bár törpék, de akkor is :D ) . Nekem roppantul tetszenek. Univerzális kutyák, szinte mindent lehet velük (agility, frisbee, puller, nagyobbakkal ÖV, túra, úszás, futás, obedience) . Nagyon intelligens fajta, folyton figyel a gazdájára, de még is az önállóbb fajta (ezt úgy kell érteni, hogy szinte minden szituból ki tudják húzni magukat, a gazdi segítsége nélkül is, nem függenek annyira tőlünk, mint pl. egy labrador) , ami nekem bejön. Könnyen és gyorsan tanulnak, ragaszkodóak (gazda váltást annyira nem bírják). Általában (persze vannak kivételek) idegenekkel bizalmatlanok, de nem agresszívek. Nagyon szerették régen jelzőkutyának alkalmazni őket, mert a többi jelzésre használt fajtához képest kevesebbet ugatnak, tényleg csak akkor, ha szükséges. Még órákig tudnám sorolni a fajta előnyeit, de szerintem felesleges, ha már így is a kiszemeltjeid között van.


Esetleg labrador (mondjuk ők teljesen más "stílusúak", mint a kiválasztott fajtáid. Vagy mondjuk dalmata? Igaz ezek mind-mind nagy mozgás igényűek, de ennyi séta, futkározás, kutyasuli mellett szerintem simán ellesznek boldogan, mivel nem csak 1, hanem mind a 3 séta hosszú, szaladgálós.

Arra figyelj, hogy mindenképp rendes, megbízható tenyésztőtől hozzatok kutyát. (nem törzskönyvet behazudó szaporítótól) .

Remélem tudtam segíteni :) !

2017. aug. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A 2.-at megcáfolnám. Az óriás snaci simán elvan lakásban, annyi foglalkozás mellett, amennyit a kérdező biztosítani tud. Nekem rengeteg ismerősöm van, akinek óriása van és lakásban laknak. Semmi problémájuk nincs.
2017. aug. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kettő közül sokkal inkább a snacit javaslom.

Esetleg keveréket, olyat, ami küllemre is tetszik neked, és nem túl pörgős, de érdeklődő, motiválható.

2017. aug. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szepen koszonom....a tobbseg a snacira szavaz es amikor kerdeztem hogx elso kutyanak akkor is azt irtak legtobben..szoval lehet az lesz a választás.... de tapasztaltabb es nagyobb leszek tuti lesz egy bullterrierem is
2017. aug. 9. 08:56
 7/8 anonim válasza:
0%
Harmadik kommentelő! Úgy látom neked sem volt még boxered :D
2017. aug. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hat többet tudott a boxerrol mint aki irta azt a hülyeséget...tenyleg kicsi szore van es telen nem szabad kint tartani...es az orra tenyleg kicsi es emiatt hőgutat kaphat....ha nem értesz eggyet nézd meg a youtubon a ebugatta csatornán a boxerrol szolo videót
2017. aug. 9. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!