Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni a kisfiamnak...

Szeretnék venni a kisfiamnak (8. éves) egy si-cu kiskutyát, de tipródom, mert nem tudom, hogy a szuka, vagy a kan kutya a nyugodtabb természetű?! Valaki kifejtené nekem bővebben ezen fajtának a természetét?

Figyelt kérdés
2010. jún. 3. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak általánosságban: Azzal legyél tisztában, hogy magadnak veszed a kutyát, a te felelősséged, egy 8 éves gyerek nem lehet felelős egy szobakutyáért.

De ha vállalod, akkor sok szerencsét hozzá, szerintem mindegy, hogy kan vagy szuka, mindkettőből vannak domináns és nyugodtabb egyedek.

2010. jún. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Az enyém szuka,sokkal nyugisabb,mint a kanok,viszont ha nincs ivartalanítva számoljatok a tüzeléssel is.Ja és törékeny kis jószág,szóval ha nagyon dögönyözős a gyerkőc,akkor semmiképp se vegyetek shih-tzu-t.Lányom is 8 évesen kapta,ő gondozza is szépen,séta stb.Vigyáz rá nagyon.Van mellette pincsink is,ő még nyugisabb,ő is szuka viszont nem olyan törékeny.Na nem ledobni gondoltam.Csak könnyebben megtanul vigyázni rá,anélkül,hogy baj lenne.
2010. jún. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Miért pont erre a fajtára gondoltál?


A szukák általában higgadtabbak, viszont minden kutyára érvényes az, hogy annyira nyugodtak és kiegyensúlyozottak, amennyit foglalkoznak velük.

Remélem megtaláljátok a megfelelő kutyahavert!

2010. jún. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Magadnak veszed a kutyát,te leszel a felelős érte. Sok törődést igényel a kutya is,sok "gond" van vele,de ha időt rá hű társatok lesz! ;)

-orvoshoz hordani (nem olcsó)

-meg felelő kaja

-séta napi 4szer

-takarítás

2010. jún. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ne nemre, hanem jellemre válasszatok. Ügyelj arra, hogy jó helyről vegyél (kb. 100 ezer forint), különben csak a szerencsén fog múlni, hogy egészséges és jó idegrendszerű kutyust fogsz-e ki! A nemet már csak azért sem tartom lényegesnek, mert mivel hobbi kutyusnak, családi kedvencnek szeretnétek, mindenképp érdemes lenne ivartalanítani. Nekem amúgy ivartalanított szukáim vannak, de semmivel sem könnyebb velük, mint egy kannal... Egyszerűen más, de nem könnyebb vagy nehezebb.

A fajta természetéről inkább meséljen az, aki ismeri, én ennyiben tudtam segíteni.

na meg ebben:

[link]

(különös tekintettel a milyen a jó tenyésztő c. részre)

Abban én is egyetértek, hogy a kutyust inkább magadnak fogod venni. De ha ennyire kedvencnek szeretnétek a kutyát és nincs 100 ezer forintod rá, érdemes lehet elgondolkozni menhelyi örökbe fogadáson is.

2010. jún. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
a legnyugodtabb és legbarátságosabb mindig az ivartalanitott szuka ... a szukák alapból ragaszkodobbak, az ivartalanitással meg megszünnek a hormonális hülyeségei
2010. jún. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítva mindegyik nyugodtabb.
2010. jún. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Már bocsi 11.16os.

jössz itt a szaporító meg örökbefogadás szöveggel..

honnan veszed hogy amit menhelyről fogadna örökbe az jó idegrendszerű stb? Miért csk a végletek jöhetnek szóba? vagy 100Ftos kutya vagy 5000es kitudja mit átélt,kitudja honnan származó menhelyi kutya?!

nem azt kérdezte a kérdező,hogy honnan vegye hanem azt HOGY MILYEN NEMŰ KUTYÁT VEGYEN!!!!!!!

2010. jún. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyiről a gondozok meg tudják mondani, mire számíthatsz, hiszen ők gondozzák, ezért ismerik az állatot.

Lehet, hogy nem ezt kérdezte, de sosem árt fölhívni az ember figyelmét kutyavásárlás előtt, nehogy ráfaragjon, aztán majd itt kérdezze, vajon ideggyenge-e, mert rátámadott a gyerekére.

Na meg, hogy ne járjon úgy, mint én, vettem egy hobbi alomból kutyát, mert szerettek volna egyszer kiskutyákat, aztán lehet, hogy "csak" 50 ezer volt így és nem 150 ezer, csak éppen már több százezrembe fáj az öröklött bajai.

Örülök, hogy te a szerencsés kivétel vagy, én soha többé nem kockáztatok és ha csak tehetem, felhívom erre más figyelmét is, ne járjanak úgy, mint én.

2010. jún. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!