Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátok is gyakran így...

A ti kutyátok is gyakran így jár? Hogy védekeztek ellene?

Figyelt kérdés

Az enyémnek belehullik a szemébe a szőr, és begyullad tőle. Biztos hogy attól van.

Tegnap is egy hatalmas vastag szőrszálat láttam a szemgolyóján, de úgy ítéltem meg, hogy sehogy sem tudnám kivenni, sajnos máskor is ez van. Mára pedig begyulladt az a szeme (kisebb, könnyes, és vörös az ínhártyája). Pár nap alatt mindig elmúlik, de akkor is zavar engem. Ti ki tudjátok szedni a szőrt, vagy mit lehet ilyenkor csinálni? Szegénynek biztos fáj, hogy szúrja, mert nagyon pislog olyankor. De dörzsölni nem szokta vagy ilyesmi.



2017. dec. 22. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Hosszú szőrű kutyám van és voltak is, de még sosem ment a szemébe szőr.

Az állatorvost kérd meg, mutassa meg, hogyan tudod kivenni, ha belemegy.

2017. dec. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az még a jobbik eset, az a baj hogy ő meg rövid szőrű. :/

De a mi szemünkből sem tudjuk kiszedni pl. a szempillát, akkor náluk ki lehet-e egyáltalán?

Szerintem egy állatorvos körberöhögne evvel a problémával.

2017. dec. 22. 19:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Állatorvos semmi olyasmiért nem röhög ki, ami azt mutatja, hogy törődsz az állattal.
2017. dec. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az enyémnek is gyakran van a szemében szőrszál. Általában magától kijön. Volt, hogy sikerült kipiszkálnom, de én sem szívesen matatok a szemében. Egyszer láttam úgy, hogy nagyon zavarja, mert folyton pislogott, akkor a saját műkönnyemből cseppentettem bele a szemébe 1-2 cseppet. Az szépen kimosta.

Egyébként még soha nem gyulladt be a szeme ilyenkor.

Az állatorvostól nyugodtan megkérdezheted, hogy ilyenkor mi a teendő.

2017. dec. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy kevés a könny a szemében, el van záródva a könny csatorna, ezért magától nem jön ki a szőrszál, nagyobb irritációt is okoz, ha nem elég nedves a szemgolyó, szerintem nézessétek meg állatorvossal.
2017. dec. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!