Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kéne tennem? Mitől lehet?

Mit kéne tennem? Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves ivartalanított szuka kistestű kutyám.Mostanában amikor a szokásos időben a szokásos mennyiséget fogyasztja a bordáinál felfúvódik utána leül én oda megyek aztán amikor jobban van akkor egyesével adogattom neki a tápot.Most már úgy etettem hogy függölegesen van így könnyebben lecsúszik neki a táp.Lehet attól hogy gyorsan eszik?habzsol.

Már evés lassító tervbe van.


2017. dec. 22. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Igen lehet attól és baromi veszélyes mert gyomorcsavarodás lehet a vége. Ilyen esetben evéslassító tálat javasolnak, napi min. 2 etetést( hogy ne 1 etetésnél zabálja magát tele), illetve a tálkáját fejmagasságba kell rakni, hogy ne lehajolva egyen.
2017. dec. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, előtte vizezd be a tápot, akkor nem akad meg ( tapad le )a torkán, valamint az előttem író jól mondta, habzsolás gátló tál és a dobermannoknál használt megemelt tál tartó. Nálunk van egy befogadott, megkínzott kutya, ő nem rág, hanem csak nyel a sok éhezés miatt, mi így etetjük, nincs baja.
2017. dec. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A tápot eleve vizesen kapta.

Állatorvos tanácsára evés után egy óráig nem kap vizet és konzervet és alultálcással etetem.

Köszönöm

2017. dec. 28. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!