Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi állhat a háttérben? Mit...

Mi állhat a háttérben? Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Van egy hat éves mopsz kutyusunk. Hozzánk fél évesen került. Első gazdája csak pasi pótléknak vette: szakított a barátjával, gyorsan megvette a kutyát, majd kibékült a sráccal, így a kutya el lett felejtve. A csaj kb. 10 nm-es szobájában volt szinte egésznap, persze a csaj nem volt otthon, így a többi családtag adott neki enni stb. A szobatisztaságra szoptatás kimerült annyiban, hogy ahol nem volt szőnyeg vagy bútor, oda újságpapír volt lerakva, amit időnként cserélt. Úgyhogy amikor hozzánk került a kutyusunk nagyon-nagyon sokat küzdöttünk a szobatisztaságra szoktatással, de olyannyira sikeres lett, hogy csak utcán végzi a dolgát (tehát a kertben sem, pedig oda pisilhetne, kakilhatna).


Alapvetően el van kényeztetve (feljöhet a kanapéra, mellettünk alszik az ágyban, sok játéka van, stb) viszont vannak dolgok, amiket nagyon szigorúan veszek (csak a táljából vagy a kezünkből ehet, idegenektől ételt nem fogadhat el, más kutya játékához nem nyúlhat, stb.). Nagyon makacs kutya, de hallgat rám, ránk. Ha rosszat csinál, tudja, hogy büntetés lesz.


És ehhez képest van egy probléma, ami nem rendszeresen, de kb. fél évente pár napra előjön. Ha változtatunk valamin a megszokotthoz képest, ami egyébként neki jó, akkor teljesen megfeledkezik mindenről és bepisil a lakásban. Tavaly teherbe estem és veszélyeztetett terhesként itthon voltam végig. Így bár a séta mennyisége csökkent, viszont sokkal többet játszottunk a lakásban. Megszületett a baba, sikerült mostanra kialakítani, hogy délelőttönként adott időpontban elmegyünk sétálni és akkor jön a kutyus is. Minden héten két alkalom van, amikor más programunk is van a séta közben, ahova kutyát nem lehet vinni, de úgy tűnt ezt is megszokta, hiszen így is a többi napon plusz két órát sétálunk. Ma is egy olyan nap volt, amikor nem jöhetett velünk. Hazajöttünk, a gyerek evett, elaltattam, játszottam a kutyával, majd elkezdtem válogatni a ruhákat a mosáshoz. Ilyenkor mindig ráfekszik az egyik kupacra. Most is azt hittem, hogy ez lesz, de nem, odapisilt. Tudta, hogy rosszat csinált, mert azonnal indult kifelé. Általában az a büntetés, hogy kiküldöm az előszobába és ott kell maradnia addig, amíg be nem hívom – ez általában pár óra, illetve utána napokig szigorúbbak vagyunk vele: séta közben nem állunk meg minden bokornál szaglászni, nem kap jutalomfalatot, stb.


Pár napja hajnalban elkezdett játszani, nem hagyott minket aludni, úgyhogy kiküldtük a hálóból. Reggel mikor felkeltünk, beengedtük. Beszaladt és a szőnyegre pisilt. Persze ugyanúgy indult kifelé, mert tudta, hogy rosszat csinált. Természetesen ekkor is megkapta a büntetését.


Mitől lehet ez? És legfőképpen: min változtassunk, hogy megszűnjön?


Köszönöm, hogy elolvastad és segítesz!


2016. okt. 7. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne később akard megbüntetni, ha hülye. Húzz rá egyet a fenekére nyugodtan, ha az orrod előtt odapisil valahova, és ne jelzésértékűen, hanem érezze belőle, hogy ezt rohadtul tilos csinálni. Az neki nem büntetés, hogy ki van küldve, legalábbis nem olyan, amit ne vállalna be legközelebb is.

Ha meg ez sem elég, keressetek szakembert, aki kideríti, hogy mi a helyzet és mit lehet vele kezdeni.

2016. okt. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt írod, csak az utcán pisil, a kertben sem.

Hányszor viszitek ki pisilni egy nap? Mininum a három, de ilyen kistestű kutyánál négyszer-ötször is ki kellene 24 óra alatt. Lehet, hogy egyszerűen nem bírta már?

Persze ha pisiltetve van négyszer-ötször, akkor nem ez a gond, de ha csak egy nap egyszer-kétszer sétáltok, és a kertbe sem pisil, az nem jó.

2016. okt. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!