Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon elvágta a...

A kutyám nagyon elvágta a lábát, tudnátok ajánlani valamit? ( bővebben lent )

Figyelt kérdés
Sziasztok. Pár hete kaptunk egy 9 hónapos német juhász kutyust. Egyszer bezártuk, de kimászott. Félreértés ne essék csak hozzá akartuk volna szoktatni, hogy ugye jön az ünnep, ne mászkáljon kint, amúgy nem lenne be zárva, csak ritkán. Akkor jobban megcsinálta apa a kennelt, és rá párnapra (ma) megint bezártuk. Nem volt egyedül, egy másik kutyával volt akivel már egész jól kijön, nem bántják egymást semmi. De mégis kimászott. És a lemez csontig vágta a lábát. Elvittük állatorvoshoz aki csak bekötötte neki, és adott neki fájdalom csillapítót. Ő azt ajánlotta, hogy vigyük el meg röntgeneztetni aztán lehet altatás, műtét. Amivel annyi baj van, hogy mi ezt nem engedhetjük meg magunknak, ugyanis nem kis pénz. Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy nincs e valami amit ajánlotok, gyógyszer, kenőcs bármi ami segíthet a gyógyulásban. Fontos lenne.
2017. dec. 24. 21:50
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
88%

Kérjetek részletfizetést vagy pedig kérjetek valakitől kölcsön. Akár állatvédő szervezettől is kérhettek segítséget.

Nem hiszem el, hogy megint egy ártatlan állat szenved más idiótasága miatt. Ha ilyen csórók vagytok, akkor minek vállaltok be egy (illetve kettő) kutyát? Ugye nem gondolod komolyan, hogy majd valami százforintos kamillakenőccsel fogjátok kenegetni a súlyos sérülését?

Ha neked vágná el valami csontig a lábad, azt is hagynátok kezeletlenül, hátha elfertőződik teljesen és meghalsz vérmérgezésben? Remélem igen.

Szerezzetek pénzt a normális gyógykezelésre, januártól meg keress munkát... vagy a kutyának másik gazdát...

2017. dec. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
80%

Tökjó, megint karácsony este, háromnapos munkaszünet első estéjén. Apakezdődik!


Legyetek szívesek kölcsönkérni, vagy részletfizetést kérni az állatorvostól, mert konkrétan elgennyesedik, elfertőződik, elüszkösödik, levágják a lábát, ha nem pusztul bele, mert ha a fém vágta el a lábát, amiből a "kennel" van, még vérmérgezést is kaphat.

2017. dec. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
9%
En az osi modszerek hive vagyok. Ha erzesteleniteni tudjatok, aztasd be sos vizbe, kb olyanba mint a tenger viz. Ezt azert mondom mert ismerosomek kutyajat hozzacsapta a hullam a sziklahoz. Kihuztak bekotottek es ovatosan usztak vele. Par nap alatt begyogyultak a sebei.
2017. dec. 25. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
88%

A só fertőtlenít, de piszkosul fáj. Kedves utolsó, egyszer szórj sót a nyílt sebedbe és próbáld üvtés nélkül kibírni.


Nincsenek házi praktikák! Ha ha a csont vagy ízület sérült, azt látni kell! Ha pedig olyan mély a seb, össze kell varrni!

De minek kellett kutya, ha nincs pénzetek a tartására, nem tudtok megfelelő környezetet biztosítani neki és nem is értetek a neveléséhez?

2017. dec. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
86%
"En az osi modszerek hive vagyok. Ha erzesteleniteni tudjatok, aztasd be sos vizbe, kb olyanba mint a tenger viz. " Sózd be a saját nyílt sebedet, másokat ne biztass állatkínzásra. A kutyának CSONTIG vágta valami a lábát. Felfogtad?
2017. dec. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
8%

Imádom ezt a felelős állatartó féle hozzászólásokat, mindenki annyira rosszindulatú. Félreértések elkerülése végzett, ha valóban csontig hatol a vágás, de minimum a gyanúja fennáll, akkor nincs mese és vinni kell dokihoz, nehogy még súlyosabb legyen!


Én is dühöngtem már sírva, mikor a macskám ficamos lábával gond lett, hó végén, vasárnap este, esőben indultam állatdokihoz, ráadásul új helyen (akkor költöztem). Csak reménykedni tudtam,hoogy a nálam lévő pénz elég lesz, ugyanis nem bírtam volna nézni s szenvedését. Ez van.


Mamám, vidéken már több állatot gondozott, akiket kidobtak stb, állatorvos, gyógyszerek nélkül. Pl. a szomszéd úgy megrugdosta az.öreg pincsijét,hogy nem bírt lábra állni, tiszta mocskos, loncsos volt a bundája, alig látott már és pluszban a körme visszavolt nőve a mancsába... de mamám addig gondozta, míg jobban nem lett az a "dög" (csak mamámat szerette 😰). Vagy a kolléga kutyája egyik mancsáról valahogy leszedte a bőrt nyáron, nem tudtunk sokat tenni vele, naponta párszor hidrogén peroxiddal fertőtlenítettük, asdig benn lehetett az irodában. De rendbejött.

Mindezzel csak annyit akartam mondani, hogy biza nem kell mindennel orvoshoz futkorászni, DE fel kell ismerni, mi az, amit lehet otthon kezelni, mi az amit nem.


Ajánlom, pl kössetek kisállatbiztositást (lakás biztosítás kiegészítéseként).


Jobbulást a kutyusnak!

2017. dec. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
76%
"Imádom ezt a felelős állatartó féle hozzászólásokat, mindenki annyira rosszindulatú." Rosszindulat ha egy- a gazda állítása szerint csontig vágott lábú kutyánál állatorvost javasolnak? Mert nem lökik a süket dumát mint a sózós idióta, hogy kezelgesse csak házilag? Már a gondolattól borzadok miféle fájdalmai lehetnek ebben a pillanatban is annak a szegény kis jószágnak. Egyszer elvágtam úgy a kezemet, hogy szó szerint látszott az ízület, a porc a vágásban- úgyhogy van némi fogalmam róla hogy miféle fájdalomnak teszik ki azt a jószágot. Még kezelés mellett is pokoli lassan gyógyultam. hát akkor az a kutyus kint a hidegben, gyakorlatilag magára hagyva? Még csak tisztán se nagyon tudják tartani a sebet....
2017. dec. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
14%
Én is azt írtam, hogy ezzel állatdoki tud mit kezdeni, ők nem. De ettől függetlenül iszonyatosan rosszindulatú fröcsögés folyik itt is... sajnálatos.
2017. dec. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem meg az a rosszindulat, hogy a gazdik egy jó része szemrebbenés nélkül végignézi ha az éllat kinhalált hal, mert nem költünk rá. Itt is volt hasonló ember, nagyon beteg volzt a macskája, felajánlottuk neki hogy segitünk álltorvosjoz jutni vele, akár anyagilag is beszállunk hogy kezeltesse, Gyakorlatilag kiröhögött, mert a macska szerinte "fogyóeszköz" És az a rosszindulatú akit dühít ha eldobhatóként kezelik az állatokat? Hisz te magad mondtad kedves előző: Hiába voltál bajban anyagilag,. megoldottad a kis kedvenced kezelését. Nem a pénztelenséggel van gond, hanem hogy egyesek hagyják a kezelhető dolgokat is elfajulni, hetekig, hónapokig nézik a szenvedést amit ők okoznak. Persze sajnálkoznak, de azzal marhára nincs kisegítve a jószág.
2017. dec. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
16%

Lehet én vagyok itt a pacifista, de azért szerintem nem kell egyből a másik torkának ugrani. A kérdés írója aligha felnőtt ember, legalább látja a problémát, esetleg szüleit is meggyőzheti. Én pl nem tudtam, hogy van részletfizetés állatdokinál, nekem sosem ajánlották fel, gondolom állatkórház függő.

Persze elvittem a macsekot, most is itt ül mellettem, ritka defektes egy állat, de hát vállaltam, most már az én felelősségem. Sajnos, sokan úgy gondolják, főleg vidéken, hogy a jószágnak egy ház kell, meg kaja oszt jóvan. Én sem gondoltam, hogy 2év alatt 4x kell vinnem a macskám dokihoz, mamámnál mindegyik makkegészséges és végelgyengülésben múlt ki, pedig nincs itt prémiumtáp, meg oltások. Nem lehet előre megjósolni, de az állatot el kell látni, ha nem megy, akkor lemondani róla.

2017. dec. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!