Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon elvágta a...

A kutyám nagyon elvágta a lábát, tudnátok ajánlani valamit? ( bővebben lent )

Figyelt kérdés
Sziasztok. Pár hete kaptunk egy 9 hónapos német juhász kutyust. Egyszer bezártuk, de kimászott. Félreértés ne essék csak hozzá akartuk volna szoktatni, hogy ugye jön az ünnep, ne mászkáljon kint, amúgy nem lenne be zárva, csak ritkán. Akkor jobban megcsinálta apa a kennelt, és rá párnapra (ma) megint bezártuk. Nem volt egyedül, egy másik kutyával volt akivel már egész jól kijön, nem bántják egymást semmi. De mégis kimászott. És a lemez csontig vágta a lábát. Elvittük állatorvoshoz aki csak bekötötte neki, és adott neki fájdalom csillapítót. Ő azt ajánlotta, hogy vigyük el meg röntgeneztetni aztán lehet altatás, műtét. Amivel annyi baj van, hogy mi ezt nem engedhetjük meg magunknak, ugyanis nem kis pénz. Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy nincs e valami amit ajánlotok, gyógyszer, kenőcs bármi ami segíthet a gyógyulásban. Fontos lenne.
2017. dec. 24. 21:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Antibiotikumot nem adott a doki? Lefertőtlenítette a sebet?


Minden ilyen jellegű sérülésnél alap, hogy kinyomkodod kissé a sebet és Betadine-nal lefertőtleníted, AZTÁN mehet rá a kötés.


Vigyétek el akkor másik dokihoz, lehet, hogy komoly beavatkozásra nem lesz szükség, de pár öltésre, amivel összevarják a sebet, igen, ez azért nem lesz olyan hűdenagy kiadás.

2017. dec. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Azoknak a kommentelőknek akik értelmes választ adtak és nem letámadtak nagyon köszönöm. A másik felének meg üzenném, hogy egyrészt kijavítom magam az állatorvossal kapcsolatban. Nem azt mondta hogy azonnal vinni kell az orvoshoz, sőt hozzá tette hogy nem is ajánlja a pénz miatt. A kutyák elég sok mindent kibírnak. A falunkban történt egy olyan eset, hogy a kutya elvesztette a lábát mégis minden varrás stb nélkül begyógyult neki. Ha nincs törés könnyen gyógyul. Kérlek ne rögtön ezekre gondoljatok már hogy milyen csóró, felelőtlen állattartók vagyunk. Egyrészt nincs undorítóbb egy mondatból megállapítani, hogy csórók vagyunk, de komolyan. Nem ez a fő ok amiért nem engedhetjük meg magunknak. Telne rá, csak nem rajtam múlik, a szüleim pedig nem szeretnének rá ennyit költeni, mert van fonotssági sorrend. Másrészt tényleg vannak olyan kommentelők akik ha kicsit is de tulzásba viszik. Be gyógyul neki, ez biztos. Csak nem lesz tökéletes. Törés nincs, "csak" vágás. Már most elég sokat mászkál, jön utánam a kertbe (önszántából!), és egyszer rám ugrott az első két lábával, és ha jól láttam a sebes lábára is eléggé rá támaszkodott. Gondolom ha akkora nagy baj lenne fel sem állna. Negatív kommentelők kerüljenek légyszi, én ide segitséget jöttem kérni, és nem a sok "csóró, felelőtlen állattartó" kommentet olvasni, ha annyira zavar menj tovább kérlek:)
2017. dec. 26. 01:19
 23/31 A kérdező kommentje:
Nem, nem adott antibiotikumot. Ézéstelenítőt adott neki, bekötötte adott injekciót és ennyi. De ő volt az egyetlen állatorvos aki fogadni tudott minket. Előtte 2 kisipolt, 1 nem vette fel 1 pedig (körzeti állatorvos!) A felesége vette fel, mert az orvos épp aludt:) Még az ünnepek után egy másik állatorvost kihívunk hozzá, ő hátha össze varrja neki, esetleg többet tenne.
2017. dec. 26. 01:24
 24/31 A kérdező kommentje:
Nagyon sokan úgy kommentelnek mint akik annyira tudják mi a helyzet. Értem, hogy így le írva mindenki azt veszi le ebből a helyzetből amit akar/gondol. De jézusom az olyan mire gondol mikor olyat ír, hogy végig nézzük ahogy szenved, ott van kint a hidegbe magára hagyva. Emberek ti itt álltok a ház előtt és látjátok hol van, milyen körülmények között, milyen bánás módban a kutya?
2017. dec. 26. 01:40
 25/31 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de nekem ez a hozzáállás undorító. Ha vállalsz egy állatot akkor felelős vagy érte. Majd ha egyszer te bevágod csontig a karod akkor se vigyenek el dokihoz mert falun ez úgy is begyógyul. És nem kell a duma hogy ember és állat nem ugyanaz, de, nálam ugyanaz mert mindkettő családtag és szeretem őket, felelős vagyok értük.

És én nem az alapján ítéllek el hogy nem biztos hogy telik a kezelésre, az alapján ítéllek el hogy kimagyarázod kifogásokkal meg "falun ez így megy csonkolt láb is begyógyul doki nélkül" szöveggel hogy lemosd magadról a felelősséget. Azért áll lábra mert k*va magas a fájdalomküszöbe és hajtja az ösztöne, nem azért mert nincs éppen pokoli kínokban. Az állatorvosotok meg egy kókler, erre nem tudok mit mondani.



Ha ezt bántásnak veszed hát vedd annak, nem az én hibám, de amit teszel az sajnos minőségi állatkínzás, mert az alap igényeit nem elégítitek ki a kutyának és szenved az állat, elfertőződik a seb. Nem tudom mekkora hatalmas összeg lenne összevarrni (nálunk a doki szerintem egy tizes körül megcsinálná gallérral együtt) de ez is az állatorvost minősíti hogy még ő nem ajánlja a varrást (érdekes az eredeti kérdésben ő ajánlotta hogy vigyétek máshova röntgenre, na mindegy, gondolom most már az állatorvosra van terelve a felelősség).

2017. dec. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
74%

Ja, tényleg, drága kérdező? Na, akkor elmondom, hogy jóideje rosszul állok anyagilag, mikor a macskám beteg lett mégis fél órán belül orvosnál voltunk, ma sem tudom, miből fizettem ki az injekciókúráját, meg az utazásokat az állatorvoshoz taxival. Többet költök az ő kajájára, mint a sajátomra.

És igen, nálam is van fontossági sorrend, ő az Első.

És tudod, három éve vagyok fenn a gyakorin és annyira unom, hogy minden háromnapos ünnep első éjszakáján elkezdődik az hogy mindenféle f. ságokat kiírnak, hogy fosik, hány, ilyen-olyan beteg az állat, mit kellene vele csinálni? És mindegyik már három napja beteg, de mindegyik idióta megvárja vele a munkaszüneti napot, hogy ide írogasson, mert annyira érdekli a kutyája/macskája, hogy csak akkor jut eszébe foglalkozni vele, mikor hétvégén buli meg lefekvés közben véletlen keresztül esik rajta. Akinek magától eszébe jut az állatorvos, vagy hogy kikönyörögje a szüleitől, hogy elvigyék orvoshoz a kutyát, az nem ide írogat! Nem téged sajnállak b. szki! Hanem az állatot!! Nem azért válaszolok ilyenekre, mert téged sajnállak! Annyira tele van a hócipőm a nagyeszű fajtáddal, hogy az hihetetlen. És még ki is kéred magadnak! Az ilyenekről, aki leírja, hogy "volt a falunkban egy kutya, aki elvesztette a lábát, de magától begyógyult", na tudod, magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt. Te meg a fejed vesztetted el, csak az nem gyógyul be sose! Semmitől, se magától, se orvostól. Ki kellett volna várni a sort, amikor az észt osztották, nem otthagyni!!!

2017. dec. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Pont ezt irtam az előző válszban, hogy az orvos nem varrta össze neki. Ki forgatjátok a szavaim, és fenn akadtok az apróságokon ezzel nem tudok mit csinálni:)
2017. dec. 26. 22:52
 28/31 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az orvos azért nem varrta össze, mert abban a hitben volt, hogy megröntgeneztetitek máshol, és ha a műtét mellett dönt a másik állatorvos, akkor legalább nem kell kinyitni újra a sebet. Ha pedig röntgen után úgy ítélik meg, hogy nem kell műtét, akkor összevarrják úgy is.
2017. dec. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Nem minden esetben varrnak. Megfelelő kezeléssel összeforrhat.

Kérdező....

A lényeg, ne nyalhassa a kutya a sebet. Ne érje víz, tehát esős időben is száraz maradjon.

Használhatsz Kék Lukács kenőcsöt. Nem olcsó, de a háztartásban humán oldalon is nagy hasznát lehet venni.

2017. dec. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2017. dec. 28. 01:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!