Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha erkélyes lakásban lakom,...

Ha erkélyes lakásban lakom, amíg dolgozom addig a kutyát az erkélyen hagyhatom?

Figyelt kérdés
2017. dec. 27. 20:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Okoska, a te döntésed hogy kutyát viszel a lakásba. Millióan dolgoznak úgy hogy a kutya átalussza a napot a lakásban és szobatiszta. Ha kölyköt veszel magadhoz az elején vannak balesetek, de pár hét és hónap alatt szobatiszta lesz és nevelhető, utána már nincs vele gond hogy bekakilna. Ha pedig nem tudod hónapokig megoldani a 2-3 óránkénti wc-ztetését a kölyöknek akkor egy menhelyi felnőtt kutyust vegyél magadhoz, az kibír már nyolc órát.


Ha pedig ezt sem tudod megoldani és csak az erkélyen tartanád a kutyát napközben akkor fentebb linkelték már neked a megfelelő fajtát, plüsskutyát tarts inkább.

2017. dec. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
93%
Őszintén mondva, én is kizárnálak az erkélyre napi 8-9 órára.
2017. dec. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha félted a lakást, akkor át kellene gondolni a kölyökkutyát még egyszer. Felnőtt korában nem fog problémát okozni neki visszatartani, meg ha rendesen foglalkozol vele, rongálni sem fog, de ez a kölyökkor velejárója.

Én inkább a szobakennelt javaslom, mégsem a hideg erkély, de azért korlátozva van.

2017. dec. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
73%

"A kérdező kommentje:

Te nem jársz dolgozni okoska?"


1. De járok. Házból. Ott nincs bezárva a kutya nap közben sem.

2. De járok. Lakásból. És nem zárok be senkit és semmit semelyik szobába, csak a bútorokat.

3. Nem járok. Na és?

2017. dec. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy lehet kint. Ezt te komolyan gondolod? Téged kellene kizárni te idióta! Szerinted mindenki, akinek napközben egyedül van a kutyája, az kizárja az erkélyre? Az elején, amíg pici, lehetnek balesetek. Néha én is úgy jöttem haza, hogy sírni tudtam volna a látványtól. De a kutyatartás ezzel jár. Az én kutyám 10 hónapos foxi, már jópár hónapja szobatiszta, és mivel megfelelően le van mozgatva, a lakásban amiko egyedül van csak alszik meg nézelődik. Át kellene gondolni a kutyatartást...
2017. dec. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz jobb megoldást, ne tarts kutyát. Lehetne tengerimalac, aranyhal, miegymás... A kutyatartáshoz szerintem nem árt egy magasabb fokú empátia (inkább tengerimalac se legyen, ha jobban belegondolok). Belegondoltál, milyen egy kutyának az erkélyen egész nap, akár fizikailag? S más fontos tényezők is vannak. Hogy jut eszedbe ilyesmi?
2017. dec. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
96%

Imádom ezt a fölényeskedő, felháborodott hozzáállást...


Nem kötelező kutyát tartani, ha ennyit problémázol miatta.

Azt, hogy bekakil meg rongál, tudnod kellett már akkor is, mielőtt még magadhoz vetted volna. Ez a (kis)kutyák velejárója.

Ha lusta vagy takarítani utána meg szobatisztaságra nevelni és foglalkozni vele, akkor ne legyen inkább kutyád. De semmiképp ne az legyen a megoldás hogy kizárod az erkélyre, ahol órákat fagyoskodik miattad. Ő nem tehet semmiről sem.

A kisbabáddal is így bánnál? Bekakil úgyhogy inkább kiteszem az erkélyre?!

2017. dec. 28. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Kiugorhat, hőgutát kaphat nyáron, megfagyhat télen ... Javaslom a plüsst. Nem piszkít be, csendes, nincs mozgásigénye ...
2017. dec. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: Kizárhatom a kutyát?

Válaszadók: NEM! (egyöntetűen)

Kérdező: Buták vagytok, ki lehet zárni.


Akkor miért teszel ki kérdést, "Okoska"?

2017. dec. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!