Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kapott valaki állatot karácson...

Kapott valaki állatot karácsonyra?

Figyelt kérdés

Már nagyon sok fórumon győzködik az embereket, hogy ne ajándékozzanak házikedvencet karácsonyra, de ennek ellenére mostanában is divat "felelősséget" ajándékozni.

Persze egészen más, ha a megajándékozott tud a dologról.

Ti kaptatok már meglepetés kedvencet? Mit szóltatok hozzá?


2017. dec. 27. 21:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Én Nem :)


És minden évben elmondom, hogy ne tegyék, adok nekik ötleteket inkább, vagy ha nem túl jó ajándékozók egy jobb bor vagy pezsgő is jó

2017. dec. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Nem kaptam, és minden létező helyen hirdetem hogy mennyire rossz dolog.
2017. dec. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Én 12 évesen kaŕácsonykor meglepetésként kaptam teknősbékát. Korai volt. A gyerekeim nem fognak kapni 14 éves kor előtt állatot (csak ha én magam szeretnék magamnak, haha. De akkor őt ên fogom gondozni.)
2017. dec. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
Én nem,pedig szerettem volna egy harmadik kiskutyust! 
2017. dec. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%

Akváriumot kaptam, halak nélkül - de meg volt beszélve, én kértem.

A kutyám / macskáim befogadottak, nem én választottam meg az időpontot, amikor szükségük lett rám:)

2017. dec. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
98%
Semmi baj nincsen azzal, ha egy gyerek háziállatot kap karácsonyra. Ha vágyik rá, teljesen mindegy, hogy április 2-án, július tizenötödikén vagy karácsonykor kapja meg. A baj az, ha az ajándékozó szülő nem veszi figyelembe, hogy a gyerek az gyerek, és bár a feladatokba be lehet, és be is kell vonni, az állat egészségéért és jólétéért a felnőtt örökké felelős marad, azaz csak akkor adja a gyereknek, ha ő maga is állatot szeretne tartani.
2017. dec. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
11%
Mi rosszat írtam? Miért lettem lepontozva?
2017. dec. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Mi igen. Fél éve vesztettük el az előző kutyánkat. Már egy ideje szerettünk volna egyet. Ahogy a hatos is írta, az már mindegy mikor kerül hozzánk, ha tervezve volt. (így talán "olcsóbban" is meg lehet úszni)
2017. dec. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%

Szerencsére nem kaptam, nem tartom jónak, ha egy állatot az ember nyakába varrnak, élőlényt sosem ajándékoznék (jó, virágot talán, de nekem abból is csak a legellenállóbbak valók).


Ha tudjuk, hogy az ajándékozott szeretné s rendesen el is fogja látni, az persze teljesen más, ahogy az is, ha vele lakunk és tudjuk gondozni az állatot, ha ő nem teszi.


Én most szeretnék egereket karácsonyra, utólag, de még a megvételekor is ott leszek s előre mondtam a páromnak eme tervem (igazából patkányokat szeretnék, de ahhoz tenyésztőt kéne fogni és ketrecet építeni, szóval majd talán pár év múlva. nagyon nem örülnék, ha helyettem döntené el valaki, mikor lesz állatom, hiába tudja, hogy kb. mit szeretnék. én akarom kiválasztani a színt, ha az állat több színben létezik...etc.).

2017. dec. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Az első kutyámat húsvétra kaptam. Nem meglepetés volt, én választottam és hetente jártunk a tenyésztőhöz meglátogatni.
2017. dec. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!