Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen magyar kutyafajtát...

Milyen magyar kutyafajtát tartasz?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre népszerűbbek a magyar kutyafajták. Itt a Gyk-n is gyakran ajánlják pl. a mudit.

Ha magyar kutyafajtád van, mi alapján választottad? Hobbi kutya, vagy dolgozik is?


2017. dec. 28. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy fél kuvasz:) - keverék

Hobbi.

Megláttam a gazdi kereső hirdetést és tudtam, hogy ő az enyém. De amúgy is mindig szerettem a kuvaszt. Illik hozzám a vérmérséklete.

2017. dec. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan még nincs, de tervben van egy mudi :)


Miért?


Így jellemileg tökéletes számomra. Intelligens, tanulékony, nagyon ragaszkodó és hűséges, nem lép le mellőlem, mert szagot fogott (mint pl némelyik vadászkutya) Inkább egygazdás, idegenekkel szemben tartózkodó, számomra ez szimpatikus. Mozgékony, aktív, lehet vele futni, túrázni, de közben nyugodt alaptermészetű, hiányzik belőle az a terrieres vibrálás, ami pl a puminál jelen van. Sokoldalú: kiváló házőrző, vérbeli terelőkutya, mindemellett remek kártevőírtó is. Panelban és kertes házban is tartható. Mérete is pont jó, nem túl kicsi, nem is túl nagy. Szőre félhosszú és egyedi, minimális ápolást igényel, kb öntisztuló. (Régebben pulit szerettem volna, de a szőre miatt elvetettem, nem szeretem a macerát, így került képbe a mudi, aki jellemileg hasonló, de a szőre sokkal egyszerűbb eset)


Bár külsőleg sem semleges :) tetszik az alkata, a feje, az álló fülei stb. (Valamiért alapból jobban szeretem az álló fülű kutyákat :D bár ez másodlagos szempont természetesen) Sokszínűsége is lenyűgöz, kimondottan tetszik a cifra, a fakó és a hamvasbarna. Jó hogy van választék ;)


Hobbi kutyának szánom, de talán kipróbálom majd vele a terelést és/vagy az agilityt is :)

2017. dec. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyar vizsla.

Hobbi kutya, de lazán lenyomja az 5 km futást is mellettem.

Vadászni is viszik.

2017. dec. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mudim volt. Kiállításra jártunk meg terelőversenyekre. Azért választottam, mert mindig okos, könnyen és szívesen tanuló, aktív fajtát szerettem volna.
2017. dec. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Itt hagyták a kutyapanzióban a gazdái egy mudit és elköltöztek külföldre, azóta nem elérhetőek, annyi üzenetet hagytak, hogy altassam el.. Úgyhogy amíg nem jelentkezik érte új gazda, addig tartanom kell ( ennek már fél éve.. ) Úgyhogy aki szeretne ilyen kutyát, az üzenetben szóljon.
2017. dec. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 Hihetetlen, milyen gerinctelen férgek vannak.
2017. dec. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt még hozzáírta, hogy az altatást állja, csak küldjek a számláról képet.. Szerinted..?
2017. dec. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mennyi idős a kutya? A fajtamentés nem tud segíteni? Azzal biztosan tudnának, hogy megosztják a gazdikereső felhívást a saját oldalukon.
2017. dec. 29. 16:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Összesen 4 ilyen kutya van nálunk. Rajta kívül van australian cattle dog, border collie és egy staffordshire. Kaptak vagy 300 megosztást facen, eddig semmi..
2017. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Puli volt nekünk, de baba voltam, mikor elpusztult, így nem emlékszem rá.
2017. dec. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!