Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hová vihetném a kutyát,...

Hová vihetném a kutyát, szocializálódni? (rehabilitálás)

Figyelt kérdés

A kutyámat nem tudom normálisan odavinni más kutyákhoz, mert egyből elkezd rájuk morogni, ugatni és odakap. Kutyasuliba nem merném vinni, mert tényleg agresszív más kutyákkal kb. mindig. (bár inkább félelemből valszeg, pl. harapni sem harapott soha)

Szóval azt szeretném kérdezni, hogy esetleg tudtok-e olyan helyet a X. kerület környékén, ahol vállalnák, hogy segítenek megoldani ezt. Megtanítani, hogy ilyenkor mit kéne reagáljak(nyilván az én hibám is, hogy ilyen) és őt is segítős kutyákkal segíteni.

Azért itt teszem fel a kérdést, mert valószínűleg nagyon bénán google-zok, mert nem találok sehol ilyen külön foglalkozást Kőbányán, vagy közelébe.



2017. dec. 28. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Mi a Cerberos kutyaiskolába jártunk ki, egyéni szocializációs foglalkozásra. Nem volt olcsó, ráadásul a halál f****szára kellett járni, de úgy rendbe tudtuk tenni az Illatosról hozott kan kutyámat, hogy mára a legjobb fej az egész környéken, pedig annak idején támadott mindenkit ő is, információ hiányos volt.
2017. dec. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk a helyi tükörsuliban szedték rendbe a szintén félelemből menekülős/támadós, menhelyről hozott kutyát. Volt mindig legalább 1 segítő kutya, és minimum 3 ember is aki a kutyákra figyelt. Az oktató meg addig törődött velünk. A kutyák póráz nélkül szépen megtanulták a helyes kommunikációt, nekünk meg közben elmagyarázták, hogy mi miért történik úgy, ahogy. Mi szerettük, szerintem van a környékeden is ilyen suli.
2017. dec. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi 9. kerbe járunk a népligetben lévő Strázsa kutyasuliba. Vannak nagyon agresszív kutyák is, ők szájkosárban vesznek részt az órákon. Szóval onnan nem fognak emiatt elküldeni.
2017. dec. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Kőbányán három sulit tudok, van a népligeti strázsa:


[link]


Van az Újhegyi, mi pl oda jártunk:


[link]


S van egy tükör módszeres a Harmat utca sarkán:


[link]


Érdeklődj a problémáddal e-mailben, vagy telefonon, biztos lesz megoldás :)


Esetleg ha suli nélkül szeretnéd szocializálni, az Óhegy parkban van hatalmas kutyafuttató, oda sok kutyát hordanak, bandáznak, játszanak.

2017. dec. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!! :)

Még azt ha valaki tudja: Mennyibe kerülne körülbelül egy ilyen foglalkozás? Vagy ez mindenkinek nagyon-nagyon más? Illetve, alkalmanként kellene fizetni?

Most a tükörsulit nézegetem, mert az van a legközelebb, viszont már a sima kutyasuli is elég drága, szóval érdekelne, hogy a külön foglalkozás mennyi lehet, körülbelül?

2017. dec. 28. 16:45
 6/8 A kérdező kommentje:
"sima kutyasuli" alatt az 'Alapfokú tanfolyam'-ot értettem.
2017. dec. 28. 17:18
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Strázsában a csoportos foglalkozás 15000ft /16 alkalmas bérlet, amit egy hónap alatt kell lejárni. Van menhelyes/nyugdíjas kedvezmény, akkor csak 10ezer a havi 16 óra. Egyéni nem tudom mennyibe kerül azt még nem vettük igénybe. Az agresszív kutyák szájkosárral, de velünk közösen edzenek. Kezdéskor szétszednek minket, általában 3 edző van a pályán. Van aki a kezdőket viszi, van aki a haladókat és szokott lenni egy "nehézbombázó" csoport. Itt vannak a gázosabb kutyusok. Egy nagy területen edzünk, de elkülönülve, illetve szoktak lenni közös feladatok.
2017. dec. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a tükörsuli meglehetősen drága. Nekünk 40 ezer volt az alapfokú tanfolyam, 7 hetes, heti 2 alkalom. Ez 3 éve volt. Azota nem tudom milyenek az árak, én csak utólag kerestem rá a többi helyi suli tanfolyam áraira, akkor hűltem el hogy majdnem kétszeresét kérik el a tükörsuliban. Nem bántuk meg, ne érts félre, a legjobb dolog volt amit tehettünk a kutyussal.

2.voltam

2017. dec. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!