Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit művel a kutyusom? Epilepsz...

Mit művel a kutyusom? Epilepsziás?

Figyelt kérdés
4 éves kutyum az égbe tartja a fejét, remeg a szája és közben folyamatosan öltögeti a nyelvét. Néha szünet gyanánt lefekszik és a lábát nyalogatja, aztán megint kezdi a nyelv öltögetést. Állatorvoshoz fogom vinni, amint lehet, de aggódom. Tegnap vettem észre először, de azt hittem, hogy csak van valami a szájában (mivel nem lehet a szájába nézni (egyből megharap), ezért ráhagytam a dolgot, de most már kezd zavarni).

2017. dec. 28. 22:17
 1/7 A kérdező kommentje:
A szájremegés nem mindig van meg, rá alapból is jellemző ez a dolog, csak néha párosul az öltögetéssel is.
2017. dec. 28. 22:19
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Hát igen, ezért érdemes nevelni a kutyát hogy vészhelyzet esetén ha kell megtudd nézni mi van vele. Holnap vidd el orvoshoz amint tudod.
2017. dec. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ez még az előző gazdáitól maradhatott fent, augusztusban fogadtam örökbe, azóta sokat fejlődött, azt már megengedni, hogy simogassam az orrát és felhúzzam az ajkát, ha meg kell nézni a fogait, de a szájába még mindig nem nyúlhatok. Holnap mindenképp elviszem.
2017. dec. 28. 22:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Idegrendszeri tünetnek tűnik. Mindenképp vidd csórit orvoshoz! Amúgy jól gondoltad, szájprobléma esetén nyújtogatják a nyelvüket, de a láb nyalogatással együtt inkább idegrendszeri probléma lehet. De majd az orvos megmondja! Jobbulást a kutyinak!
2017. dec. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb, ha telefonnal felveszed mikor furcsán viselkedik, s azt megmutatod az orvosnak!
2017. dec. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, #5-ös, ez nem tudom, miért nem jutott eszembe, de a videófelvétel sokat segített, köszönöm! Doki szerint lehet kezdődő epilepszia, de ha nem muszáj nem akarná őt begyógyszerezni, szerinte nagyobb esély van arra, hogy sok stressz érte őt az elmúlt öt napban (rokonok, karácsony, családlátogatás stb.). Figyelni kell a viselkedését, kicsit többet kell mozgatni, és ha nem epilepszia, akkor el fog múlni.
2017. dec. 30. 15:14
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Remélem elmúlik, s nem lesz komolyabb gond! Gyors jobbulást kívánok neki! :)
2017. dec. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!