Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb. hány kölyök lesz? Mire...

Kb. hány kölyök lesz? Mire figyeljek oda a vemhesség alatt, ellés alatt?

Figyelt kérdés

APBTxKangal alom


/kan kangal/


A pit az enyém. Eddig kinti-benti tartású volt. A fedeztetés 16 napja történt. 3x is szóval biztosan lesznek kölyök.


A rosszindulatú, nem a kérdésre válaszoló vagy ivartalanítás hívők kommentjeire nem vagyok kíváncsi.



2017. dec. 28. 22:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
98%

Akár 5x is megtörténhet a fedezés, attól még messze nem biztos, hogy lesznek kölykök.

Neten megtalálod, hány naposan látja már az orvos UH-n, van-e kölyök.

Azzal az orvossal ajánlatos megbeszélni, ha megindul az ellés és gond lesz netán, elmegy-e hozzátok?

A herpesz elleni oltásról már lemaradtatok.

2017. dec. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Jólvan. Holnap megyünk orvoshoz meg elolvasom teljesen az oldalt ami az ötös linkelt... Ha jó így...
2017. dec. 28. 23:43
 13/25 anonim ***** válasza:
98%

Nekem és jó pár válaszolónak itt tök mindegy, olvasol, vagy sem. Kérdeztél, kaptál mindenféle választ.

A köztudatban úgy él, két kutya párzik, majd 9 hét múlva kipotyognak a kicsik.

Csakhogy nem minden kutyánál megy ilyen egyszerűen. Rengeteg gebasz előfordulhat vemhesség és ellés közben és utána is.

Méretben mekkora a különbség a kan és a szukád között?

2017. dec. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező: nagyon jó ha elolvasol több oldalt, de a legjobb az állatorvos. Tudom itt olcsóbb kérdezni, és az állatorvosi költséget nem kalkuláltad bele a haszonba amit a kiskutyákért kapsz. A párosításhoz meg külön gratulálok, végig gondoltad ezt a dolgot? Kangal kan:75-80 cm, 50-60kg; szuka: 70-78cm, 40-55 kg; APBT: 45-50cm, 15-30kg. Ekkora különbség esetén már maga a kihordás is veszélyes, nem csak az ellés. Őszintén, hogy találtad ki ezt a párosítást? És csatlakozva az előttem szólókhoz ennyi ésszel és hozzáértéssel minek szaporítasz és gyártasz keveréket? És nem most kéne olvasnod hanem már kb. 2 hónapja el kellett volna kezdeni olvasni.
2017. dec. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
89%
ennek a párositásnak mi volt a célja? nem vágom, pedig próbáltam kombinálni.
2017. dec. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
89%

A többiek már leírták, állatorvos, uh. a 24 nap körül.

Mondjuk azt én sem értem, minek szántszándékkal keverék kutyákat gyártani, mikor bulltípusúakkal amúgy is fullon van minden menhely - a hozzád hasonló emberek miatt.

2017. dec. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
90%

Vidd el állatorvoshoz.

Ultrahanggal megnézi a kutyád méhét, látni fogjátok hány kölyök van és nagyjából meg tudja mondani, hogy egészségesek, vagy mi van, mire kell figyelned stb.

Az ellés idejére pedig készüljetek fel és hívd ki az állatorvost.


A magánvéleményemet inkább megtartom, undorító, hogy valaki a kutyájából akar meggazdagodni. El kell menni dolgozni.

2017. dec. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Fogalmam sinccs miről beszéltek leírtam már annyiszor. 3-4 kutya nálam marad, a többit elajándékozom. Chip, oltások lesznek. Most is Joserával etetek


Románia. Telekőrzés. Hatalmas telek. A menhelyek pont az ilyen kutyákkal nincsenek tele. Max. a félénk,agresszív hasznavehetetlen kutyákkal. De ilyen tipusuakkal nincs. Legalábbis itt. Magyarországon nem tudom és őszintén szólva nem is érdekel hogy mi van.

A kutyákon hogy lehet meggazdagodni, könyörgöm?? Ha egyszer nem kapok pénzt, de kiadás van dögivel... Jah, várj... Te biztosan jobban tudod.


Ha még mindig nem érted (pedig leírtam már többször) akkor ne foglalkozz vele. Nem halál mindegy neked?

2017. dec. 29. 12:40
 19/25 anonim ***** válasza:
74%

Persze, a rövid szőrű pitet akarja telek őrzésre használni a kérdező mondjuk a valóban arra való kuvasz, kaukázusi és hasonló JUHÁSZKUTYÁK helyett. Mielőtt belekötsz a juhászkutya nem juhászatra van, pont arra a célra tenyésztették amire neked kéne, de neeem a te pitedet befedezed egy bizonytalan származású kétszer akkora kangallal és előadod milyen jó telek őrzésre alkalmas kutyák lesznek belőle. Mivan ha a pit rövid szőrét öröklik? Jaaa gondolom semmi mert biztos a pit is az udvaron van tartva annak ellenére hogy nem bírja a hideget.


Egyébként meg de, színültig vannak a menhelyek bull típusú keverékekkel pont olyanok miatt, mint te. És lehet hogy nem jársz romániában a menhelyeken, de elmondom hogy ott is ezekkel vannak tele, meg az utcák is. És nem csak itt nálunk, de más országokban is ezek a fajta keverékekből van a legtöbb. El lehet fordítani a fejedet és játszani a nagymenőt hogy nem érdekel, de ezek tények, és attól hogy te nem fogadod el ugyanúgy rosszat teszel ezzel az egésszel.

2017. dec. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért vagy ilyen arrogáns. A pit amúgy is bent van tartva (részben, kinti-benti tartás, itt is mindig azt ajánlják XD), ne hisztériázz légyszíves. És igen, írtam már az előző kérdésben hogy sok hasonló párosítást láttam már, részt vettem már benne.


Azok a kutyák mind nagyszerűen bántak a családdal és a "hozzájuk tartozó" állatokkal. Erősek voltak és agresszív kóbor kutyáktól és farkasoktól védték meg az otthonukat. Nem miattam vannak tele a menhelyek. Az ilyen párosításból származó kutyák a legjobbak és ezt tudja errefelé mindenki. Hogy vonjak egy hasonlatot, úgy becsülik őket, mint máshol a 5×BOB kutyákat. Ezek a kutyák rohadtul nem kerülnek menhelyre. Megbecsülik őket. Szóval ha ilyen alpon gondolkozunk, a tenyésztők is ugyanúgy felelősek azért mert ennyi kutya van menhelyen.


Hányszor írjam le?! Aki itt lakik, nem megy menhelyre, nem olyan kutyát akar ami azonnal kereket old, ha meglát egy magányos karkast, ami nem őriz, ami nem hűséges, ami beteges, ami beteg, ami általánosságban félénk (pl. simogatni nem lehet, eltörik egy pohár és mintha nyúznák úgy visít) vagy ami olyan agresszív hogy a gazdája ellen fordul.

2017. dec. 29. 21:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!