Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire fontos, hogy a...

Mennyire fontos, hogy a vizsla kiváló tényésztőtől legyen? Mennyibe kerülhet így?

Figyelt kérdés

Sokszor láttam, hogy beltenyészet miatt hibás vizslák lettek, vagyis erre fogták. Szerintem inkább az a csipőizületi rendellenesség lehet, ilyen csipőficam féle, amit azt olvastam gyakori.

Ezért is szeretnék jó, ellenőrzött helyről kicáló kiskölyköt. Számomra az viszont nem annyira lényeges, hogy díjnyertes vadászok legyebek a szülei.

Nézegettem neten 10-20 ezerért adják a piciket, de ki tudja, lehet később kijön, hogy beteg vagy nem is fajtiszta.


2017. dec. 30. 14:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Lutri, ha ellenőrizetlen szaporítótól veszed.

A mi vizslánk német-magyar vizsla keverék volt, az apával aktívan vadásztak, szomszéd volt a 2 kutya és tüzeléskor a kan átszökött az anyához.

A tulajnak nem kellett kiskutya, úgy mentette meg a másik szomszéd,.h. kikönyörögte, maradjanak az anya mellett míg szopnak, utána magához veszi és keres a piciknek gazdát. Így hoztuk el az egyiket, nem voltak törzskönyves szülők, mégis a kutyánk fantasztikus személyiség volt és kiváló egészségű,idegrendszerű kutya lett belőle.


Viszont barátomék szintén nem tenyésztőtől vettek vizslakölyköt, azt mondták, már eleve úgy kellett kergetni a kölyköt az udvaron, hogy meg tudják fogni és hazavigyék, úgy félt az emberektől.

Otthon pedig akármikor kiléptek a szobából, a kiskutya morgott, ugatott rájuk, bizalmatlan , félős volt, végül elajándékozták másnak, mert kisgyerekük is volt és nem mertek kockáztatni egy esetleges későbbi kutyaharapást.

Szóval van jó és rossz példa is.

A tenyésztő annyival jobb, hogy egészségügyileg ellenőrzött kutyákat pároztat, születésüktől foglalkozik a picikkel, így azok eleve emberhez szocializálva kerülnek új gazdához és nagyobb valószínűséggel lesznek stabil idegrendszerűek.

2017. dec. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Uszás02 válasza:
28%
Az attól függ hogy mire használnád! Vadászatra vagy házőrzésre?
2017. dec. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Házőrzésre nem vizslát vennék.

Hobbi kutya lenne, illetve hajtani.

2017. dec. 30. 14:47
 4/15 Uszás02 válasza:
71%
Szerintem érdemes kiváló tenyésztőtől venni mert akkor kevesebb az esélye hogy beteg vagy nem fajtiszta legyen. Nekünk is van kettő drótszőrű magyar vizslánk mind kettő fajtiszta mi vadászathoz használjuk.
2017. dec. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen vizslát szeretnél, de ha magyar vizslát akkor a tenyésztőtől vett törzskönyves szűrt kölyök még olcsóbb is lehet mint egy drága szaporítós weimari vizsla. Én 90 környékén láttam már bevadászott szülők törzskönyves kölykeit, valahogy azt vettem észre hogy a magyar fajtáknál hobbi szintre viszonylag olcsón lehet már kapni törzskönyves egészséges kicsike. És ezzel nem utolsó sorban egy hazai fajta lelkiismeretes tenyésztőit és fennmaradását támogatod.

A neten lévő 10-20 ezres kölykök mind szapisak, de még azok is amik már 50ezerért vannak fent. A nem szapis kölyök jellemzője hogy általában nem jófogáson árulják, törzskönyves, a szülők szűretve vannak, a kölyöknek nyolc hetesen két oltása van és csak ez után viheted el, általában adnak kezdő csomagot mellé és a tenyésztő kennelnévvel rendelkezik.

2017. dec. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Rövidszőrű magyar vizslát szeretnék.
2017. dec. 30. 15:24
 7/15 Platypus ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy KIVÁLÓ tenyésztőtől legyen. Hobbikutyának az is tökéletes, ha egyszerűen csak egy rendes tenyésztőtől van. Ehhez az kell, hogy legyen bejegyzett kennelneve, teljesítse a fajta tenyésztéséhez előírt elvárásokat, amik nem puccos dolgokat takarnak, csak pl. hogy a szülőket elbírálják, hogy egyáltalán alkalmasak-e tenyésztésre, meg hogy ne legyen se túl fiatal, se túl idős szülőktől alom, vagy éppen egy anyától a századik. Mindezt garantálja a rendes(nem felülbélyegzett) törzskönyv, mert ha a tenyésztő nem tartja be a szabályokat, akkor eleve nem tudja kiváltani. Persze ez sem garancia mindenre. De a kutyád biztosan nem lesz félig pointer és megtettél mindent, amit reálisan meg lehet, hogy elkerüld az örökletes betegségeket.
2017. dec. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 900 euroért vettem a rövidszőrű magyar vizslám. Nem bántam meg egy percig sem, hogy ilyen drága volt. Hihetetlenül okos , nagyon egészséges és gyönyörű. Az apja kiállítási kutya az anyja pedig aktív vadászó. Szerintem érdemes jó tenyésztőt választani.
2017. dec. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagybátyám foglalkozott anno vadászkutyákkal, mivel hivatalos vadász volt. Csakis olyantól hozott el kutyát, ahol látta a szülőket, azok törzskönyvesek voltak, örökletes betegségekre szűrtek, illetve aktívan vadásztak. Volt, ahol kiment csak ez miatt vadászatra, hogy megnézze, hogyan dolgozik a fedező kan.

Minden kutyája egészséges volt, munkában kiváló, mind megélte a 10-12 éves kort. Áruk 100-150 ezertől kezdődik, de megéri megvenni.

Egyébként fajtiszta, mert két kutyától származik, de az biztos, hogy nem fajtatiszta, hiszen a szülőknek nincs származási lapjuk, innentől kezdve ki tudja, hogy milyen kutyát veszel. Nem is vennék 10 ezer forintért, csakis 100 ezertől felfelé nézelődnék.

2017. dec. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A magyar fajták nem olyan drágák. Tenyésztőnél is taláhatsz 60-80.000-ért is már kölyköt. Nyilván olyan tenyésztőt keress, aki valamennyire vadászik a szülőkkel.

Amire oda kell figyelni, hogy a szülők az egészségügyi szűrésekkel rendelkezzenek, hogy a kölyköknek ne legyen öröklött betegsége, jó idegrendszerűek legyenek (látni egyre több lövésfélő, mindentől félő, bizonytalan vizslát, ami nagyon gáz) és szerződést adjon a tenyésztő garanciával, hogy a kutya egészséges és munkára alkalmas.

2017. dec. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!