Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire fontos, hogy a...

Mennyire fontos, hogy a vizsla kiváló tényésztőtől legyen? Mennyibe kerülhet így?

Figyelt kérdés

Sokszor láttam, hogy beltenyészet miatt hibás vizslák lettek, vagyis erre fogták. Szerintem inkább az a csipőizületi rendellenesség lehet, ilyen csipőficam féle, amit azt olvastam gyakori.

Ezért is szeretnék jó, ellenőrzött helyről kicáló kiskölyköt. Számomra az viszont nem annyira lényeges, hogy díjnyertes vadászok legyebek a szülei.

Nézegettem neten 10-20 ezerért adják a piciket, de ki tudja, lehet később kijön, hogy beteg vagy nem is fajtiszta.


2017. dec. 30. 14:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Bármilyen tenyésztőt is választasz mindenképpen nézz utána a meoesz-nél, hogy valóban létezik a kennel. Mivel kötelező bejelenteni az almot a törzskönyvhöz le tudod ellenőrizni, hogy valóban létezik e a kiskutya, illetve chip szám alapján beazonosítani, és a szülők szűrési eredményeiről kérj igazolást, ne csak rámondja, hogy megvan. Sajnos mostanában hallani , horrorsztorikat átverésekről pl. kiderült, hogy valóban volt alom, csak éppen innen onnan szereztek plusz kölyköket és hamis törzskönyvel kiárulták őket is.

A legbiztosabb a szerződés! Erre a későbbiekben is lehet hivatkozni. A legfontosabb, hogy garanciát vállaljanak benne az örökletes betegségekre pl. diszplázia.

2017. dec. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Most elbizonytalanodtam, mert itt is rengeteg vizsla veszett el a petárdázástól. Egy vadászkutyának, akkor se kellene világgá mennie, ha mellette lőnek. Ez nagyon durva, mert egy vadászkutyának nem szabadna ideggyengének lennie, ha nincsen tanítva se.

Mindenképpen csakbjó helyről veszek, ahol vadásztatják is őket.

2018. jan. 1. 21:08
 13/15 anonim ***** válasza:

Ne bizonytalanodj, nem feltétlen függ össze a kettő.

Járok egy nénihez takarítani, az unokája vadász (ez a szakmája), a vizslája kiváló munkakutya, maximálisan lövésálló, példásan dolgozik, mégis ha petárdáznak szilveszterkor, akkor a kutyának kénytelenek nyugtatót adni, mert volt, hogy rohamot kapott a stressztől.


Az én 2 kutyám közül is az egyik (aki amúgy a magabiztosabb) majd bef...ik félelmében ilyenkor, se enni, se inni, se pisi-kaki nem hajlandó amíg tart a tűzijátékos időszak, míg a másik, aki egy mentett félős kutya meg nagy ívben tojt a durrogásra, békésen aludt a helyén a kosarában.

Egy lövés teljesen más, mint ezernyi süvítő petárda, tűzijáték, esküszöm még nekem is rossz érzés hallgatni, nem is szeretem a szilvesztert épp emiatt.

2018. jan. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igazat adok az előzőnek, nálunk volt panzióban aktívan vadászó, kiváló tenyésztőtől vizsla, halál nyugodt, 8 évig aktívan vadászott, de a petárdázásól elbújik a szobában.
2018. jan. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
8-as válaszoló vagyok. Szerintem teljesen másképp élik meg a fegyver durranását, mint a petárdát vagy tüzijátékot. Az én vizslám hobby vizsla, sosem voltunk vele vadászni. Szerencsére itt nálunk nem nagyon van petárdázás viszont egyszer volt egy nagy tüzijáték. A kutya az elő pár lövésnél nagyon is érdeklődő volt, de mikor észlelte, hogy ez folyamatos, idegessé vállt és bebújt az asztal alá. Mikor vadászik a kutya , nem hosszú perceken vagy akár órákon át megy a durrogtatás, csupán pár lövés van egyszerre. Szerintem egészen másképp élik meg. Amúgy meg attól mert vadászó kennelből veszed meg, még ugyan úgy hozzá kell szoktatni a lövéshez.
2018. jan. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!