Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kárt tehetnek egymásban?...

Kárt tehetnek egymásban? Különzárjuk őket? Megkössük? Mit csináljuk?

Figyelt kérdés
Van 2 db 7 hónapos kutyánk. Holnap kb este 6-7 körül elmegyünk ittonról és csak másnap reggel jövünk haza. Most petárdáztak itt vagy kettőt és megkergültek, fel alá szaladgáltak az udvaron, ugráltak egymásra és "verekedtek". Nem tudom, hogy fogalmazzam meg szaladtak egymás mellet és mintha odakapna egyik a másiknak. Mint mikor játszanak, csak ez komolyabbnak tűnt. Van egy kennel, de meg is tudjuk őket kötni. Mit csináljunk?

2017. dec. 30. 18:32
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
68%
Szét fogják verni a saját fejüket vagy kitörni a fogukat a kennelben... Sajnos távolabbi rokonságban történt már ilyen németjuhász kutyával.
2017. dec. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Mi is sajnáljuk nagyon őket, szörnyű ez a durrogtatás :( Egyik kutyánk sem félt még így :(
2017. dec. 30. 18:58
 13/40 anonim ***** válasza:
82%

Vagy lenyugtatózod őket, vagy kutyapanzió.

A mi kutyapanziónkba is hoznak ilyen kutyákat, mert a gazda elmegy bulizni, a kutyát pedig lepasszolja. Otthon meg nem meri hagyni, mert nem megoldott az elzárása.


Még mielőtt elkezdenél keresgélni, a kutyapanziók már előtte egy hónappal betelnek, úgyhogy marad a nyugtató.


Egyébként meg nagyon felelős állattartók vagytok, hogy simán kikötnétek a kutyát, ami lefojtaná magát, vagy a kennelbe tennéd, ahol magát verné a falba, ti pedig lazán, nulla lelkiismerettel elmentek bulizni. Akkor inkább hagynád a lakásban, de inkább a berendezésben tegyen kárt, mint magukban. De ha neked derogál beengedni a házba a kutyákat, akkor inkább adj tovább rajtuk, aki veszi az időt, fáradtságot, vállalja a lemondásokat a kutyáiért.


Gratulálok, FELELŐS állattartás, Magyarország, 2017.

2017. dec. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
95%

Úgy látszik, nem eléggé sajnálod őket.....

A párom és kislányunk elutazott rokonokhoz, ott szilvesztereznek, én pedig itthon maradtam a 2 kutyánkkal. Eszembe nem jutna egyedül hagyni őket ilyenkor.


Ráadásul ha bezárjátok őket egy kennelbe és fél napra otthagyjátok a víz befagy addig, vagy akár a rohangálás közben ki is boríthatják. Ott lesznek víz nélkül bepánikolva a durrogtatástól :(

2017. dec. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
93%

Mi is itthon maradunk a kutyákkal, bent vannak velünk a lakásban, még az is, amelyik nem fél. Mert simán bedobhatnak a kertbe egy petárdát, a kutya pedig beapportozza nekem, csak a szájába simán elsülhet..


Gondolom erre se gondoltatok, mi van, ha valaki bedob oda egy petárdát. A kutyák a kerítésen is át fognak menni, szedtem már le kerítés tetejéről, szögesdrótba akadt, bepánikolt kutyát. Vagy valaki otthon marad, vagy bemennek a házba.

2017. dec. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
84%
A kifogások mennek csak. Nem is akarod megoldani ezt a helyzetet valójában. De hogy így minek kellett két kutya is...
2017. dec. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
85%
Azért bas.za már meg! Évente egy rohadt estét kellene csak megoldani! De még arra sem vagytok hajlandóak!
2017. dec. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
80%

A francnak kellett nektek kutya. A kutya olyan mint a gyerek, ugyanúgy rád, rátok van utalva. Ha két kicsi gyereked lenne azokat is othonhagynátok felügyelet nélkül? Ha ennyire félnek kárttehetnek egymásban vagy magukban. Valaki maradjon othon, vagy szerezzetek valakit aki velük tud maradni.

Nemlehet kikötni öket, nemlehetnek közös kenelben, és a kertben sem maradhatnak. Nem kötelező kutyát tartani, de ha bevállaltátok akkor ha kutya beteg othonvagy vele mozi, haverok, meg buli helyett. Ha a kutya pánikol a peterdázástól akkor szintén othon ülsz vele szilveszterkor.

2017. dec. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem akármit írunk, ezek holnap el fognak menni otthonról, aztán csak isten tudja mi lesz a kutyákkal :(((
2017. dec. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
14%
Kennelbe tedd őket, de 8-9 -körül induljatok el leghamarabb....
2017. dec. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!