Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hasznos lehet e az alábbi...

Hasznos lehet e az alábbi terv szilveszter estére? Adhatok a kutyámnak citromfű teát?

Figyelt kérdés

1,5 éves lány golden retrieverem van.

Kitaláltam ezt a programot hogy estére jól lefárasszam és ne féljen annyira a pukkogástól.

-nemsoká egy közepes séta, nincs reggeli

-pár óra múlva ki az erdőbe 2-2,5 órás rohangálás

-estefelé még egy kisebb séta, majd víz helyett citromfű tea, aztán a napi kajaadag


Lehet e neki gyógynövényteát adni van e valakinek tapasztalata ilyen téren?

Azért este adnék neki enni, mert akkor elkezd emészteni és kicsit belassul.

Kinti a kutyus, de zárt kert van nagyon magas falakkal, elszökni nem tud. Leszedálni nem akarom, mert valószínűleg egyedül kell hagynom estére és nem akarom hogy ne tudjon bemenni a házába és magatehetetlenül kihűljön/megfagyjon


Minden segítő, ötletadó kommentet nagyon köszönök, első kutyusom nincs sok tapasztalatom még ilyen téren.



2017. dec. 31. 09:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
82%

Nem nagyon lesz hatása a citromfű teának, mert a gyógytea nem úgy működik, mint a Xanax, hogy benyomsz párat és lelassulsz. Én használok citromfű teát: kúraszerűen hat, nem így egyszerre. Ráadásul ez másmilyen félelem: én is megijednék, ha felrobbanna a szomszéd ház, hiába szedem rendszeresen.

A lefárasztás meg egy dolog, az én kutyám akkor is félt. Ha valaki, akkor én tényleg benti tartás ellenes vagyok, de ilyenkor mindig beengedtem a blökit az előszobába. Már csak azért is, mert az első távoli lövésekre is már kezdte szétszedni a bejárati ajtót.

2017. dec. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
77%
Nem akarlak elkeseríteni de ez nem fog müködni ! Ahogy már előttem írták mindegy a kerítés .. Nálunk a kaukázusi beszakitotta az ajtót mikor a szomszéd neki kezdett .Pedig lövéshez és egyébhez szokott volt (pont vadászháztol nem messze laktunk ) . Mióta külön költözött kis családom azota két kistestűm van . Az egyiket kölyök kora óta én nevelem neki semmi gondja nincs az ilyesmivel olyan mintha nem is lenne . Viszont a másikat 3 évesen vettem magamhoz ő konkrétan epilepsziához hasonló tüneteket produkál a durrogtatások miatt (Angliában még rosszabb a helyzet mint otthon ) igy mi sem megyünk inkább sehova . Arról nem beszélve ,hogy nálunk tegnap már wczni sem akart kijönni mert durrogtattak ... A helyedben maradnék otthon és szépen nyugisan tölteném az estét . Lehet ,hogy nem lesz semmi gondja akkor jövőre már megprobálhatod otthon hagyni is .
2017. dec. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
53%

Adhatsz neki citromfűteát persze, kamillateával együtt (ami szitén enyhe nyugtató) valamivel hatásosabb. Viszont töményebbre kell főzni mint embernek mert keveset isznak belőlle.

Jó megoldás ha egyrészébe beáztatod a tápját, az szépen felszívja. Azonban ezek csak enyhe nyugtatók ha nagyon fél a kutya akkor édeskevés. Mindenképp legyen bent a kutyus a házban vagy garázsban.


Viszont ha nagyon pánikol a kutya, vagy még nincs tapasztalatod mennyire fél akkor mindenképp vele kéne maradnod, vagy szomszédra, ismerősre bízni a kutyát.

2017. dec. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Nemtudom mennyire befolyásoló tényező hogy 2,5 méteres betonkerítés.

A garázs jó ötlet, mondjuk tele van biciklivel, szerszámokkal stb..

Nem tudok nem elmenni itthonról, még kiskorú vagyok és a szüleim ráncigálnak magukkal :(

Azt mondják semmi baja nem lesz ://

Nagyon féltem és szívesen vennék neki valami nyugtatót de már minden állatorvos, patika bezárt.

Köszönök minden választ!

2017. dec. 31. 11:32
 15/22 anonim ***** válasza:

Nálunk most is durrogatnak, hogy szakadjon le a fejük!

Zárd be a kutyát a garázsban, remélhetőleg nem tesz kárt magába!

Semmilyen kegyszereket-vegyszereket ne adj neki, mert nem tudhatod, hogy nem allergiás e rá.

Az én macskám a kamillateától majdnem elpusztult, olyan gégeödémája lett, a másiknak meg semmi baja nem volt tőle.

Én biztos nem hagynám magára a halálfélelmében, de ti tudjátok!

2017. dec. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Ha tényleg ennyire beszámíthatatlanok tudnak lenni akkor tuti nem zárom a garázsba. Tele van szerszámmal meg mindennel és szerintem az nagyobb kárt tud benne tenni mint egy kisház és két tányérka meg pár tuja.

Emberi gyógyszereket tuti nem adnék neki, mert embereknek találták ki őket. Egyedül a Valeriana Relax lenne esélyes de nem tudom az adagolását :/

Remélem bemegy majd a kisházába mert az viszonylag hangszigetelt

2017. dec. 31. 11:59
 17/22 anonim ***** válasza:
53%

Mielőtt BÁRMIT is beadsz neki, hívj fel egy állatkórházat az ország bármely pontján és kérdezz rá, hogy egy magára hagyott kutyát ilyenkor mivel szabad leszedálni.

Azt hangsúlyozd ki, hogy egyedül lesz, tehát olyat javasoljanak, ami antiallergén és nem ájul el tőle az udvar közepén.

Aztán bízz a jószerencsében!

Nekem kiment kutya a 3m-es kerítésen is, soha nem lett meg. Nagy valószínűséggel a kapun, ami viszont nem volt 3m-es.

2017. dec. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm labradorja simán megmássza a betonkerítést , ha tüzelő szuka van a közelben.Egy halálra rémült kutyának sem nagy falat egy ilyen kerítés.

Remélhetőleg a tiednek nem lesz baja. Nem akarlak ijesztgetni, de nem véletlenül keresnek január 1-én annyi kutyát. Többségüket kapun belül hagyják, de kijutnak.

2017. dec. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ott kéne elkezdeni, hogy nem mérgező-e a citromfű a kutyáknak. Amúgy valószínűleg nem.

Nem tudom, a szerszámokat miért nem lehet elpakolni, esetleg kivinni a garázsból, azok nem szöknek el.

Nem tudom, hogy tudsz-e nemet mondani a szüleidnek.

Az állatorvosi nyugtatókról az állatorvosom mondta el, hogy úgy működnek, hogy az állat testét ellazítják, de a tudata tiszta marad. Emiatt ugyanúgy megrémül, viszont, ha megugrik, még össze is törheti magát, mert a teste le lesz zsibbadva. Lehet, hogy van, akinek beválik, olvasok ilyet is, de ez szerintem egyedfüggő, mint embereknél, hogy ki hogy reagál rá.

Sok szerencsét!

2017. dec. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, a kutyával minden oké?
2018. jan. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!