Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Karácsonyra kaptam egy golden...

Karácsonyra kaptam egy golden retriever kis kutyát.11 hetes lány. Bent van a házban, napi 2x sétáltatom. Mit csináljak vele? Már nem bírom.

Figyelt kérdés
Borzalmasan értetlen, felmászik mindenre, szét rág mindent. Hiába szólunk rá játékba kezd szaladgál, támad stb.. Anyám azt mondta ha nem kezdek vele valamit eladja mert elege van. Én szeretném hogy egy jól nevelt normális kutya legyen belőle de bármennyire próbálkozom csak rosszat csinál. A párnákat is szét rágta a nappaliban. Mindent amit csak talál.. Mit tegyek? Rá csapok az orrára picit akkor is csak játékba kezd. Félek hogy nem lesz jó vége ha nem javul a helyzet..
2018. jan. 1. 19:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A kutyád normális kölyökkutya módra viselkedik. Nem rosszalkodik, hanem játszik, ahogyan minden kölyök. Ennyi idősen még normális, ha mindent szétrág, amit talál, később majd le lehet szoktatni róla, de a veszteségekre fel kellett volna készülni. Csak annak szabad kutyát vállalni, akinek elég türelme van hozzá. Ha ragaszkodsz a kutyához és elég elhivatottnak érzed magad, akkor vidd el kutyaoviba, utána kutyasuliba, és olvass el legalább 1-2 könyvet a kutyanevelésről. Ha nem, akkor meg keressetek új gazdát a kutyának, mert ha egy hét alatt ennyire kiakadtatok egy kölyökkutyától, az nem sok jóval kecsegtet a jövőre nézve. Gyanítom, a kiskutya nem tenyésztőtől származik. Ha véletlenül mégis, akkor a tenyésztő visszaveszi. Ha nem ez a helyzet, akkor meg a fajtamentőket keressétek meg, ne "eladni" próbáljátok szerencsétlen kutyát.
2018. jan. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen hozzáállással tényleg jobban jár egy új gazdával. Élő állatot nem adunk ajándékba.. Sajnos mindig az állat húzza a rövidebbet.
2018. jan. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon remélem, hogy ez csak egy troll kérdés, mint az, amelyikben a kismacskát utálta meg a gyerek egy nap alatt, mert nem gondolta, hogy foglalkozni kell vele...
2018. jan. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó, az tényleg troll kérdés volt? :o


Én is remélem, hogy ez nem komoly, el nem tudom képzelni, hogy valaki ennyire ne nézett volna utána a kutyatartásnak előtte, hogy ilyenek felmerüljenek egyáltalán benne...

2018. jan. 2. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mire gondoltatok amikor kölyökkutyát vettetek? Még nincs 3 hónapos, 6-8 hónapos korára lehet majd teljesen leszoktatni a rágásról, harapdálásról amikorra túllesz a fogváltáson. Kb addigra lehet elérni a szobatisztaságot is, de nem napi 2 sétával. De egy goldival vérmérségletétől függően még akkoris napi 3-5 óra foglalkozás (jaték, tanulás, séta) kell ahhoz, hogy a nap többi részében szépen ellegyen nagyobb károkozás nélkül. Szóval még pár hónapig ez így fog menni, még jó fél év mire egy jólnevelt, viselkedni tudó kutya lehet belőlle.


A kutya tartás életmód amiben a család minden tagjának részt kell vennie, anyádnak is!

Úgyhogy azt javaslom minél elöbb adjatok túl rajta. Ha tenyésztőtől van vigyétek vissza, ha szapis vegyétek fel a kapcsolatot fajtamentőkkel vagy keresettek neki ti magatok új gazdit. Nem nektek való a kutyatartás.

2018. jan. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Veraaa05 ***** válasza:

Valószínúleg,azért csinálja ezt mert egyrészt nincs normálisan lefárasztva meg még kölyök.2× sétáltok vele,de mennyi időt?Nekem is goldim van.Napi 2-3 óra mozgás minimum.Vadászkutya ezt igényli.Na meg a kölyköknek nagyon sok a mozgásigényük.A rágás teljesen normális kölyökkent.Vegyetek neki sok játékot rágós csontot pl.Még kölyök volt nem foglalkoztunk vele pár óráig ő meg szétunta magát és megrágta a ház sarkát pedig már nem volt olyan kicsi.Határozottan szólj rá ha valami rosszat csinál.Hidd el a goldi nagyon okos kutya hamar tanul!Na meg az,hogy karácsonyra vagy bármelyik ünnepre nem jó kutyát venni.Gondolom iskolába jársz a szüleid dolgoznak.Én akkor ajánlanám a kutyát amikor egész nap otthon vagytok.Együtt nevelitek a kutyát.Még annyi,hogy próbáljátok többször levinni egy nap olyan 4x,5x,mert még egy ilyen kicsi babának 2-3 óránként el kell végeznie a dolgát.

Legyetek következetesek,mert ha nem lesztek a fejetekre nő!

2018. jan. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!