Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá anyukámat,...

Hogyan vegyem rá anyukámat, hogy legyen egy kutyám?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok, ha kicsit hosszú lesz. Remélem elolvassátok. A szüleim elváltak amikor 4 éves voltam. Mindig is nagy állatbarát voltam, de egy 4 éves gyereknek érthetô okokból nem akartak kutyát venni. Ezért apukám vett nekem egy tengeri malacot. 10 éves voltam amikor meghalt, és teljesen ki voltam idegilek, hiszen nagyon szerettem. És sikerült rávennem anyukámat, hogy vegyünk egy kutyust. De mivel kicsi lakásban laktunk csak egy szobakutyát vettünk. Most 16 éves vagyok. Tavaly anyukám és én odaköltöztünk egy férfihez. Azt mondták a kutya nem jöhet, mert a férfi nem szereti. Ezért a kutyám a 70 éves nagymamámra és az apukámra maradt. Mivel a férfi nem engedi ide a szobakutyát szeretnék egy kerti kutyát. A kert nagy, tudnék foglalkozni vele, mindig is én gondoztam a kutyámat. De amikor ezt felhoztam anyukámnak, azt mondta nem lehet kutya, mert ô utálja ôket. De hát egyszer már megengedte. Van valami ötletetek, hogyan gyôzzem meg? Elôre is köszönöm mindenki válaszát.

2017. jan. 2. 12:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%

Sehogy. Ilyen idősen lehetne annyi empátia és ész benned hogy ezt elfogadd. Amúgy meg tudok gratulálni anyudnak. A férj nem szereti,a kutya megy. SENKIRE NEM SZABAD KUTYÁT ERŐLTETNI,ez tény de egy 70 éves ember már nem tudja le vinni sétálni egy órát,játszani vele tanítani.... Stb.

Én a helyedben nagyon durván (ez alatt a hihetetlen kitartást és a Viszonzott hűséget értsd) kiálltam volna a kutyusért.


Meg a kutyának is kínzás lenne egy olyan emberrel élni aki undorral és utálattal néz rá,ami viszi a pénzt. Kidobná vagy hasonló és egy hülye okot keresne rá. Plusz azért nem kell neki kutya mert egyszer már volt olyan "felelősségteljes" hogy a kutyát - amit elhozott abban a tudatban hogy hű társa lesz,de komoly kötelezettségekkel jár (és külöben is: Ő hamarabbott volt) - az első alkalommal lepasszolta.


Inkább örülj hogy anyukád nem akar kutyát.

És légy türelmes. Ha meg anyudat megszállja a démon hogy ő kutyát akar, vidd be a legközelebbi elmegyógyintézetbe.

2017. jan. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Inkább foglalkozz a hátra maradt kutyaddal -.-"
2017. jan. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hidd el, nagyon küzdöttem a kutyámért, nem csak úgy kipattant a fejembôl, hogy nekem másik kutya kell. 1 éven keresztül végig. De reménykedtem benne, hogy egy kerti kutya nem zavarja ôket, és én is boldog lehetek nem csak ôk.
2017. jan. 2. 12:54
 4/15 anonim válasza:
59%
Szerintem ne vegyetek egy új kutyát! Ha nem a règi kutyusodat vidd vissza magadhoz! Mond meg anyukádnak,hogy akkor leszel boldog ha a kutyád ott van veled. Harcolj,Sírj probálkozz!
2017. jan. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Most már a felnőttség felé vedd az irányt, még pár év, és külön költözöl, és akkor lesz saját kutyád. Egy idegentől nem lehet elvárni, hogy a kedvedre tegyen. Barátot (barátnőt) keress magadnak, a szerelem pótolja a szeretethiányt. És tényleg látogasd a kutyádat apukádnál.
2017. jan. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Látogatom, és nagyon szeretem. És én értem, hogy nem szereti a kutyákat, de tényleg ott egy nagy kert. Annyira üres, és rettenetesen hiányzik egy kutya üdvözlése. Az hogy odabújik hozzám. Nekem nem teljesen az életem állatok nélkül. Mindig is imádtam ôket. De anyukám szerint betegesen ragaszkodok az állatokhoz, lehet hogy igaz, de nem tudok megváltozni. És igazságtalanságnak érzem, hogy megfosztanak egy családtagtól.
2017. jan. 2. 13:03
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Tökéletesen megértem az érzéseidet, mégis azt tanácsolom, akkor legyen kutyád, ha már önálló leszel, nem anyukáddal élsz és az új pasijával (akikről megvan a véleményem).

A kutya érdekében írom ezt. Nem jó dolog olyan helyre kutyát vinni, ahol a többi családtag nem akarja, nem szereti, csak a kutya fogja meginni a levét. Mint ahogy az előző kutyád is így járt.

Azt javaslom, egyrészt minél többet vidd sétálni a "régi" kutyádat, tölts vele amennyit időt csak tudsz; másrészt menj el menhelyre kutyákat sétáltatni.

2017. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

Ha jól értem, akkor sem a kert, sem a ház a tiétek, hanem anyukád barátjáé, aki nem akar kutyát egyáltalán. Akármilyen üres és nagy a kert, neked ott nincs döntésed és anyukádnak sem, hiába győznéd meg.


Másrészt gondolj már bele, hogy majd ha anyukád vagy a barátja gondol egyet, hogy mégsem kell a kutya, hova teszitek? Megy ő is a nagyihoz? Vagy ha életveszélyesen megbetegszik, és azt mondják "bocsi, de nincs pénz állatorvosra" vagy "ilyenre nem adunk pénzt", akkor mi lesz, nézed ahogy szenved a kutyád?


Anyukád szemében a kutya nem családtag. Hiszen egy idegen kedvéért lepasszolta. És ez nem fog változni később sem.


16 éves vagy, elmész diákmunkázni amikor tudsz, hogy 18 évesen el tudj költözni, akkor olyan kutyád lesz amilyet csak akarsz. Addig meg foglalkozz a hátrahagyott kutyáddal.

2017. jan. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy igazatok van, de nagyon nehéz. Látni ahogy a kutyám már nem az enyém, és nem engem vár haza minden nap. Tudom, hogy 16 vagyok, de 2 évet még így élni, belegondolni is rossz. Ráadásul nem nagyon szimpatizálok ezzel a férfivel sem. Tehát egy ilyen helyzetben életmentô egy kutya, vagy bármilyen állat. Mivel nincs testvérem sem, anyám "szerelmes" teljesen egyedül vagyok.
2017. jan. 2. 13:34
 10/15 A kérdező kommentje:
És én nem kényszeríthetem ôket kutyára. De ôk engem arra, hogy mondjak le a kutyámról? Szerintem nem fair.
2017. jan. 2. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!