Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mi van a kutyámmal...

Szerintetek mi van a kutyámmal? 6napja van nálunk. Golden retriever 10 hetes lány. A gond az hogy estére mindig túl pörög.

Figyelt kérdés
Az alatt hogy túl pörög konkrétan azt értem hogy (bent van) pl ma este leszakította a függönyt, mindenbe belemászik belerohan pl kuka. Szétrág mindent. De csak estére bolondul meg. Napközben sétáltatva van, labdával játszunk mindene megvan, és hiába sétáltatom, fárasztom le este megőrül. Hiába szidom le semmit sem ér, erélyes hangon akár kiabálva 2perc múlva megint csinál valamit.. Megütni nem szeretném, max az orrára csapok egy kicsit de nem bántom. Viszont már nem tudom mit csináljak. Szó szerint telibeszarja hogy mit mondok neki. Segítsetek.

2017. dec. 26. 21:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Kölyök. Ennyi a gond. És az, hogy hiába fárasztod le napközben estére kialussza magát és kezdi elölről. Sajnos ez ilyen a kölyköknél, ilyenkor neki kell állni ismét lefárasztani, jól megmozgatni majd az esti etetés után ideális esetben fáradtan eldől és alszik egy ideig.
2017. dec. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Kölyök. Szeretet, türelem, következetesség még kb 6-8 hónapig, utána jobb lesz. Aztán lesz még egy szakasz, amikor rossz lesz,közvetlen felnőtt kora előtt. Kitartás. Egy 10 hetes kutyára lehetetlen haragudni.
2017. dec. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Kölyökkutya, tele energiával. Ilyenkor fogj egy erős rongyot vagy kötelet, hadd harapja-húzza azt. Te csak tartsd a másik felét, néha add neki, aztán vedd vissza.

Kiabálás, szidás nem használ erre, mikor a kutya épp túlteng az energiában és játszik - neki ez játék. Tereld helyes mederbe a játékot, függöny stb. helyett alkalmazd a fenti megoldást.

Legyen elég rágnivalója is.

2017. dec. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Rágnivalója van elég, csomó játékot kapott. valóban nem lehet rá haragudni pont ez az. De túlzásba viszi, és semmiből sem tanul. Hiába szidom le.
2017. dec. 26. 21:24
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt nem kell leszidni, le kell fárasztani. Ne egyedül játsszon, hanem te játssz vele huzakodósat. Ha kertes házban éltek, akkor menj ki vele és futtasd labda után, kergetőzzetek. A fáradt kutya a jó kutya :)
2017. dec. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Világosan mondtam hogy foglalkozom vele, lefárasztom. Ma 1 órát sétáltunk, + kint volt az udvarban egésznap rohangált labdáztunk. Majd estére rá jön az öt perc és megbolondul. Ha nem leszidni akkor mégis mit kéne tenni? Hagyjam rá és higyje azt hogy ez tök helyes hogy beleugrik a kukába szaggatja a függönyt rágja a bútort stb?
2017. dec. 26. 21:35
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
Tehát összvissz egyetlen órát sétált, aztán kiraktad a kertbe ahol egyedül unatkozott, aztán valamennyit labdáztál vele? Jól átgondoltad te ezt a kutyatartást, 6 nap után ki vagy borulva?
2017. dec. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd rá, hanem tereld az energiáját, játékkedvét a helyes irányba.

Értem, hogy napközben is fárasztottad, de ezek szerint este is kell, mert addigra kipiheni magát. Este egy félórás intenzív játék, és újra elfárad.

Kölyök. Naponta többször alszik, és újra energiával telve ébred.

2017. dec. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem érted meg, hogy egy kölyöknek nem elég napi egyszeri lefárasztás. Igen, egyszer leárasztottad, aztán kipihente magát, egy kis labdázástól nem dől ki. Különben sem kellene a kertbe kicsapni egy ilyen kicsit, mellettetek kellene lennie minél többet ebben a korban, mert most kellene megalapoznotok köztetek a kötődést és most kellene megszoknia a szokásaitokat.

Nekem szerencsém volt, legutoljára délután 5-6 körül ébredt, így kb. 10-re épp lefáradt és végigaludta az éjszakát. (De van ismerősöm, akinél a kölyök este 9 körül kelt, és akkor kellett lefárasztani...) Próbáld meg beállítani a napi rutinját arra, hogy este 6 után legyen egy aktív időszak.

2017. dec. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Este is le kell fárasztani. Én az akkor 10 hónapos kölyök kutyámmal együtt 5-kor keltem, hogy hajnalban másfél órát sétáljunk, fussunk. Napközben 12-kor ebédszünetben megint egy óra, majd 5-kor fél óra munka után, végül este 9-kor egy-másfél óra megint. És így nagyjából kibírtuk. Már 9 és 11 évesek a kutyáim, sokkal kevesebbel is beérik, de igen, a kölyök az bizony kifárasztja a gazdit is. Én specielezért fogok következő kutyámnak egy idősebb menhelyi kutyát választani, mert tudom, hogy én még egyszer nem csinálnám végig, amit akkor a két kölyökkel végigcsináltam.
2017. dec. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!