Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülne kb?

Mennyibe kerülne kb?

Figyelt kérdés
Egy csivava kölyköt szeretnék örökbe fogadni februárban.Az örökbefogadás,és a oltásokkal együtt kb mennyibe kerülne?
2018. jan. 2. 00:07
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Ha örökbefogadsz pl menhelyről, vagy fajtamentéstől, akkot gondolom az ingyen van. Milyen korú kutya? Az oltásból, ha jól tudom, olyan 6 hónapos koráig van 5-6 db... utána évenkénti veszettség ellen. Plusz a chip. Nem.tudom, hogy ezeket ki kell e fizetned, ha pl menhelyen már chippezve adják.
2018. jan. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az lemaradt, hogy egy oltás ára függ nyilván az állatdokitól is, de szerintem 3000-5000 körül mozognak, chip ára kb 4500ft.


Az állategészségügyi szolg honlapján:


Kiállítjuk az oltási könyvet, mikrocsip - regisztrációs adatlapot és aláírjuk az örökbefogadási megállapodást. Számla ellenében ugyancsak ekkor egyenlítheti ki a szolgáltatási díjat is, mely az állat kezelésével (oltások, mikrocsip)kapcsolatos költségeket minimálisan fedezi.

2018. jan. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Első ennél nagyobb butaságot ,mithogy ingyen van nem is mondhattál volna .Mivel a csivavák általában fajtamentésnél vannak automatikusan igy ott a legérdemesebb szétnézni de a sima menhelyekre is vonatkozik,hogy némi díja van annak ,hogy örökbefogadj .Ez az adott menhely oldalán biztos ,hogy levan irva . A csivi fajtamentésnél tudom ,hogy kőkemény elvárások vannak amit meg is tudok érteni . A sima menhelyeknél is van ahol megkell tériteni a chipet esetleg oltást stb + ivartalanítási kötelezettség .
2018. jan. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3as utána helyesbítettem, mikor olvastam azt is, amit linkeltem.

Mea culpa

2018. jan. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

oltások darabja 4-5000 ft

örökbefogadás pedig 10 000 körül szokott lenni

azt viszont vedd figyelembe, hogy tulajdonképpen egy szaporitos kutyád lesz, igy további orvosi költségek is felmerülhetnek a későbbiekben.

2018. jan. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!