Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leonbergit szeretnék! Mennyibe...

Leonbergit szeretnék! Mennyibe kerülne egy küllemhibás?

Figyelt kérdés
Családi kutyusnak szeretnénk, ideális lenne számunkra. Mennyibe kerülnek a Leonbergik? Én a fajtamentők honlapján 150-200 ezerig írták. Itt a honlapon meg 200e pluszot írtak. Az rengeteg lenne. Ha esetleg felveszem a kapcsolatot a tenyésztővel ezt jelezzem?

2017. jan. 11. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
A hibás kutyát sem adják, csak pár százalék lemegy az árából.
2017. jan. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom jól. Nem is gondoltam hogy ingyen elviszem, de csak nem 200 000 hanem 150. És most csak írtam valamit
2017. jan. 11. 23:11
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
vedd fel a kapcsolatot több tenyésztővel, vezesd elő, hogy miért szeretnél kutyát, mit tudnál neki nyújtani, majd kérdezz rá az árára (soha ne ezzel kezd). Aztán mond valamit. Azért jó esetben nagyon ritkán születik "hibás" kutya egy tenyésztőnél. (+sok esetben ez kicsi 6-7-8 hetes korban még nem is látszik, csak később derül ki) Egy magyar anyától és apától szerintem 100-150 körül már fogsz találni kutyát.
2017. jan. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég találkoztam egy hölggyel, aki kb harmadáron kapott egy harapáshibás ausztrál juhászt. Csak azért mondom, hogy tényleg ki lehet fogni ilyesmit, de persze ehhez kell némi szerencse, gondolom.
2017. jan. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Inkább 350.000 egy leo, mint 200.000. Decemberben voltam tenyésztőnél érdeklődni. Harapáihibásat nem tudom. De azok tényleg olcsóbbak. Nagyon rég volt egy harapáshibás havanese-m. Ráírták a törzskönyvre + a szerződésba, hogy tudomásul veszem, hogy nem tenyészthető. ( Akkoriban az ivartalanítási kötelezettség még nem volt szokás)
2017. jan. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kennelfüggő. Németjuhászt is lehet kapni 70/80 ezerért és 250-300 ezerért is. A tenyészet méretétől, felkapottságától, a szülőktől, sok mindentől függ egy kutya ára.
2017. jan. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

inkább 250fölött vannak, normális tenyésztőnél.

Mi májusban vettük meg babakuttyot.

Egyre figyelj nagyon, aki a klub oldalán nincs fent, az NEM rendes tenyésztő!!!

Bogarászd át a Leonbergi Ebtenyésztők honlapját:

[link]

2017. jan. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Illetve kérdeznék még néhány dolgot, nekem is Leóm van.

Családi kutyának valóban ideális, de Ti is ideálisak lesztek neki? Félre ne érts, nem kekeckedem, csak ismerem a faját. :)

- óriás testű kutyáról van szó, ergo a növekedése alatt (2éves korukra fejeződik be) nagyon oda kell rájuk figyelni, inkább soványan tartani őket, hogy az izületeiket megóvjuk. Javasolt az izületvédő nekik, hogy ne legyen véletlenül sem gond. GF600 vagy Synoquine, egyik sem olcsó.

- prémium táp! az enyém Brit Care Junior Large Breed-et eszik, egy 15kg-os zsák 12eFt.

- oltások alap, + javasolt a kennel köhögésre való is!

- óriás testű, értsd felnőtt korában 60kg körül fog mozogni, ergo, hogy tényleg megfogd, javasolt a kutyaovi, majd legalább az alapfokú tanfolyam. ezek sem két forintok. ovi átlag 1500Ft/alkalom, tanfolyam 40eFt körül.

- családi kutya, értsd, szüksége van a család közelségére, ideális neki a kinti-benti tartás. nálatok ez ok lenne? csak kint tartani lehet persze, de akkor rengeteget kell vele foglalkozni. Lelke van :)

- napi, kétnapi séta, min. 1-1,5óra, különben nem biztos, hogy lesz karfája a fotelednek, én beleszaladtam ebbe :D


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2017. jan. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen ezekre gondoltam már. Tudtam hogy prémium táp kell neki, ízületvédő. A kutya ovi és később a suli alap. Naponta MINIMUM lenne rá 4 órám. Abba beleférne a tanítás. Mikor én tanulok, akkor meg kimennék hozzá vagy ő jönne be hozzánk.
2017. jan. 12. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!