Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek roti-németjuhászom...

Szerintetek roti-németjuhászom keveset tud?

Figyelt kérdés

8 honapos. Ul, labhoz, fekszik megy neki, ha etelt kap, eloszor leul es csak akkor megy oda, ha szolok, labdajateknal is idehozza a labdat, leul es elejti, pacsit ad.


Azert kerdezem, mert tegnap beszelgettem egy novel, aki szerint hiperaktiv a kutyam, es tobbet kene vele foglalkozni. Mert mondtuk neki, hogy szeret ragni dolgokat.


Napi egyszer setalunk 2 orat, ha jo ido van. Sajnos, ha rossz, akkor nem tudunk menni, mert van egy 7 honapos babam is. Egy orat szoktunk kint lenni. Aztan itthon jatszok vele mikor alszik a babam (ez 2x2,5 orat jelent tobb reszletben) ill meg este is ki szoktam menni hozza jatszani, de este mar nem mindig igenyli.


Ez keves?


2018. jan. 6. 09:06
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
*1 orat
2018. jan. 6. 09:07
 2/23 anonim ***** válasza:
7%
Ilyen fajta kutyának ez kevés bizony. Az amikor kimentek mit takar? Aktív foglalkozás, agyi fárasztás, más kutyákkal bandázás, vagy pórázon sétál a babakocsi mellett? Mert azért ez nem mindegy.
2018. jan. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
36%
Egy kölyök kutyanak rengeteg energiája van. Én a mosatani kutyánkkal, amikor hozzánk került egy egész nyáron át (reggeltől-estig) foglakoztam. De ekkor még gimnazista voltam, ergo semmi dolgom nem volt. Így tényleg nem szedett szét semmit és sokat tudtam tanítani, de azért lássuk be ez nem túl reális, hogy az embernek ennyi ideje van a kutyára. Egy kölyöknél benne van a pakliban, hogy rosszalkodik, szétrág dolgokat, járszik mindennel és még nem tudja a dolgokat 100%osan. Voszont pár hónap és ő is nyugodtabb lesz, ezek a problémák meg fognak szűnni, hiszen eleget foglalkoztok vele. Nem feltétlenűl kell mások véleményével foglalkozni.
2018. jan. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
52%
Mivel mėg 8 hónapos így mėg rengeteget tanulhattok
2018. jan. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Azert en azt megneznem, hogy aki azt mondja, ez keves, az mondjuk nem dolgozik? Mert mondjuk egy 8 oras munka mellett se tud egesz nap a kutyaval lenni..normalis valaszolok irjanak, akik dolgoznak is stb.

Egyebkent mindent takar. Babakocsi mellett seta, bandazas, kotelhuzas, focizas, feizbizes stb

2018. jan. 6. 09:19
 6/23 A kérdező kommentje:
Koszi #2
2018. jan. 6. 09:21
 7/23 anonim ***** válasza:
37%

Munka, és egyetem mellett csinálom, igen. Reggel 7-8 egy órás séta, majd 4-5 körül 20 perc, és este még 7-8 körül legalább másfél óra. Szóval meg lehet oldani, ne hidd hogy aki napi 1 óránál többet van a kutyával az munkanélküli vagy nyugdíjas. Hétvégén pedig általában kirándulunk. Az erdőben való séta remekül fárasztja őket. Teszem hozzá, az én kutyáim mozgásigénye maximum a fele a tiédnek, egy 4 éves tacskó és egy 6 éves sharpei. Mi panelban vagyunk, nálatok szerencsésebb a helyzet, a kertben is tudtok mozogni.a séták mellett.

A párod esetleg nem tudna segíteni? Egész más mikor egyedül vagy a kutyával, teljesen rá tudsz koncentrálni, mintha ott van a kicsi gyerek is akire nyilván figyelni kell.

2018. jan. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
17%
Egyébiránt te magad kérdezted, hogy kevés-e, ezért nem hiszem hogy meg kell sértődni amikor valaki azt mondja, hogy kevés. Sajnálom, ha nem a te elképzelésed szerint válaszoltam, azt hittem őszintén akarod hogy elmondjuk a véleményünket.
2018. jan. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Napi 1 ora seta delelott, es napi 2x2,5 ora foglalkozas aktivan. Plusz z esti alvasa utan is kint vagyunk a kertben es vele vagyunk. Hetvegen pedig kirandulni szoktunk, akkor o is jon.
2018. jan. 6. 09:28
 10/23 A kérdező kommentje:
Jo hat en igazabol leszarom, nem is tudom, minek tettem fel a kerdest, de azert azt megneznem, hogy mennyire igaz ez :) Azon is el kell gondolkodni, hogy tel van, nyaron non stop kint voltunk :)
2018. jan. 6. 09:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!