Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek roti-németjuhászom...

Szerintetek roti-németjuhászom keveset tud?

Figyelt kérdés

8 honapos. Ul, labhoz, fekszik megy neki, ha etelt kap, eloszor leul es csak akkor megy oda, ha szolok, labdajateknal is idehozza a labdat, leul es elejti, pacsit ad.


Azert kerdezem, mert tegnap beszelgettem egy novel, aki szerint hiperaktiv a kutyam, es tobbet kene vele foglalkozni. Mert mondtuk neki, hogy szeret ragni dolgokat.


Napi egyszer setalunk 2 orat, ha jo ido van. Sajnos, ha rossz, akkor nem tudunk menni, mert van egy 7 honapos babam is. Egy orat szoktunk kint lenni. Aztan itthon jatszok vele mikor alszik a babam (ez 2x2,5 orat jelent tobb reszletben) ill meg este is ki szoktam menni hozza jatszani, de este mar nem mindig igenyli.


Ez keves?


2018. jan. 6. 09:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%
Nézd, te látod a kutyán, hogy ez elég -e neki. Alapjában véve ha a kinti séta nagy része szabadon való rohangászás, akkor elégnek kellene lennie. De persze van olyan kutya is akinek ez semmi, Jack russel terriert ismertem aki 4 óra aktív foglalkozás, labdázás után hazament és szétkapta a házat. Szóval teljesen egyedfüggő. A rágás nem feltétlenül jelenti, hogy baj van a fárasztással.
2018. jan. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
12%

Hogy-hogy mennyire igaz ez, szerinted panelban napi 2X10 percre megyek le a kutyákkal vagy mi? 😁 Ez egyélet stílus, vannak akik nálunk sokkal többet foglalkoznak a kutyákkal, minden másnap mennek terelni, meg kiállításra. Attól, hogy ti kertes házban vagytok, panelban ez egy teljesen normális foglalkozási idő. Nincs olyan, hogy tél van vagy nyár van, vagy esik vagy fúj, nekünk ez mindennapos program. Nem is szabad rá feladatként tekinteni, ez hobby, kikapcsolódás. Persze panelban is van aki naponta 2X10 percet van lent a kutyával, meg is lehet nézni azoknak a kutyáknak az idegállapotát.

Szóval akár hiszed, akár nem, nem ördögtől való dolog ennyit foglalkozni a kutyával, sőt nem is olyan hú de nagyon sok. Persze ha kertes házban élnénk nálunk is 1 séta lenne valószínűleg, a többi kertben való foglalkozás.

2018. jan. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Szerintem eleg :)

Csak felhuzta az agyamat ez a no, mert o csak azt latta, hogy tegnap ment oda hozza es megnyalta. Ebbol o kikovetkeztette ezt es elkezdett kiseloadast tartani. Brr..

2018. jan. 6. 09:36
 14/23 anonim ***** válasza:
20%
Egyébként senki de senki nem írt neked bunkó választ, nem értem miért kell azonnal megsértődni és lemenni egy 5 éves gyerek szintjére az ironikusnak szánt mosolygós szmájlikkal. Ha nem tetszik, hogy létezik más vélemény is akkor ne kérdezz.
2018. jan. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Tehat panelban jo, kertesben nem?

Amugy, ha dolgozik valaki es egyetemre jar, a nap nagy reszeben nincs otthon, tehat akkor nem foglalkozik a kutyaval

2018. jan. 6. 09:37
 16/23 anonim ***** válasza:
88%
Az ilyenekkel ne foglalkozz, mindig lesz aki beléd köt. Ez a kutyás élettel jár, mindig mindenki okosabb meg jobban tudja. Ha te tudod, hogy estére fáradt a kutya, akkor tojd le azt aki bele okoskodik.
2018. jan. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
75%

1. Miért érdekel, hogy mit mondanak mások?

2. Ne haragudj, de nem hiszem, hogy "aktívan" tudsz napi 6 órát foglalkozni a kutyáddal egy 7 hónapos mellett (szerintem magadat is becsapod, ha tényleg így gondolod, de ez nem baj, ennyi ideje nagyon kevés embernek van naponta a kutyájára)

3. Viszont a bandázás kellene neki. (Arra nem válaszoltál, hogy a napi egy sétában játszik-e más kutyákkal vagy "csak" pórázas sétáról van szó.

4. Az, hogy ki szerint mi a "kevés" vagy "elég" tudás egy kutyának, nagyon szubjektív. Én nem szeretem "kommandírozni" a kutyám, nem is tanítok neki "trükköket", csak az alap engedelmességet. Mi inkább a hosszúpórázas sétákat, a bandázást és az itthoni játékokat szeretjük.

5. Az, hogy megrág dolgokat, természetes ebben a korban.

2018. jan. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
64%
Panelban is lehet jól csinálni és kertesben is lehet jól csinálni. Pontosan ezt írtam neked.
2018. jan. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Nem irtam, hogy napi 6 orat foglalkoznek vele.

Szokott bandazni, vannak itt mas kutyak is :)

De szokott babakocsi mellett is setalni ill mikor van ra lehetosegem pl ferjem jatszik a gyerekkel, megyunk futni mert az a hobbim

2018. jan. 6. 09:43
 20/23 anonim ***** válasza:
2X2.5 + 1 = 6.
2018. jan. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!