Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem tudom behivni a...

Miert nem tudom behivni a kutyamat?

Figyelt kérdés

3,5 honapos.

Neha behivasra egybol szalad hozzam, de van amikor kb meg sem hallja...(es ez a surubb) :/

Valami tanács?


2018. jan. 6. 16:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
3%
Csibész lábhoz. ez általában működik
2018. jan. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Vacsi előtt (éhes kutya) jutalom falattal gyakoroljatok. Talán segít
2018. jan. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ezt hogy gyakoroljam vele? Mindig varjam meg amig elmegy tolem? Vagy en menjek arrebb vagy esetleg masik szobaba?
2018. jan. 6. 16:51
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Huha. Ha ennyire nem értesz a kutyákhoz, akkor kutyaiskolát keress fel még most! Mert így még rengeteg komoly gond fog kialakulni nálatok!
2018. jan. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Akkor legyszives ird le hogy te hogy csinalnad, kerlek!
2018. jan. 6. 17:24
 6/15 A kérdező kommentje:

Mert kepzeld mar megtanitottam ulni, fekudni, maradni, forogni, parancs szora ugatni, pacsit adni...

Ha annyira nem ertek a kutyakhoz nem ertem akkor ezek hogyan sikerultek.

Tanacsokat kertem a behivashoz, nem kiokitast hogy nem ertek a kutyahoz.

2018. jan. 6. 17:27
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Pont ennyi idősen a legideálisabb elvinni kutyaoviba. Nagyon sok hasznosat tanulhattok és otthon lehet tovább gyakorolni. A behívás gyakorlására az oviban mindig nagy hangsúlyt fektetnek.

A kutyaovi jó móka volna mindkettőtöknek :)

2018. jan. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A trükkök aranyosak és jópofák, de semmit nem érnek, ha a kutya kirohan az útra és elütik vagy a behívhatatlanság miatt megtépi egy másik kutya, esetleg elrohan macska, nyúl, őz után és lelövi a vadász.


Ha nem ismered a kutya gondolkodását és működését, tehát nem tudod, hogy mik a behívás alap szabályai és a stabil behívhatóság lépései, akkor neked kutyaiskola kell! Megsértődhetsz ezen, de hasznosabb és értelmesebb lenne, ha belátnád, hogy nem értesz a kutyád neveléséhez.

De persze, lehetne róla írni, bár 100 oldalt senki nem fog neked gépelni, hogy precízen kifejtsen mindent erről a témáról. Mert akárcsak a vezetést, a nevelést sem tudnád megtanulni netről!

2018. jan. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
És minden rossz szándék nélkül mondom, de hogy ha már 3 hónaposan sem megy a behívás, ha már most elkezdett szelektív süketet játszani, mint egy kamasz kutya, akkor elég sokat rontothattál rajta. Ebben a korban az lenne a normális, hogy nem tudod magadról levakarni sem őt soha. Ott ugrál körülötted mindig, azonnal figyel és el sem megy kb 3 m-nél messzebb.
2018. jan. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
34%
Behívod. Egyszer (esetleg az elején felajánlasz jutifalatot). Ha hallja, és tudja, mit kellene csinálni, de nem jön, odamész hozzá, nyakörvön ragadod (persze finoman) és odaviszed, ahonnan hívtad.
2018. jan. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!