Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én érezzem kellemetlenül...

Én érezzem kellemetlenül magam, amiért vidéken sétáltatni merem a kutyámat? :c

Figyelt kérdés

Elméletileg egy közepes méretű vidéki városban lakunk, gyakorlatilag viszont elég sok a "falusi" beállítottságú ember. Avagy a kutyatartás itt még mindig kimerül abban, hogy a kutya elvan a kertben, minek sétáltatni?

A kutyámnak hatalmas mozgásigénye van, de ilyenkor télen kb. egész nap a lakásban van, muszáj jól lemozgatni.

A gond az, hogy gyakran az egész utca összes kutyája együtt ugat minket. Engem ez nem zavar(na), de ilyenkor a gazdák sokszor kijönnek a kapuba megnézni, mi ez a ricsaj, és egyre csúnyábban néznek ránk. Tegnap csak este 8-kor tudtam kimenni vele, valaki be is szólt, hogy miért kell 9-kor felriasztani a lakókat?

Ez másnál is okoz gondot?

Ti hogy reagáljátok le?



2017. dec. 28. 23:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szóval az a problémád, hogy mások mit gondolnak? Az utcán akkor sétáltathatod a kutyád, amikor akarod. Nem szólhat senki bele, akármilyen kellemetlenül is érinti őket. Én a helyedbe nem foglalkoznék másokkal, vidd csak nyugodtan, amikor akarod.
2017. dec. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szóltak be így, hogy miért 'ugattatom' az ő kutyáját. De erre csak annyit mondtam, hogy az én szabályosan sétáltatott kutyámnak egy hangja sincs, míg az övé üvölt a kerítés mögött. Akkor ki is zavarja a környéket?
2017. dec. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Metionin ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez. Volt már hogy meg is fenyegettek hogy megmérgezik a kutyát vagy rám eresztik a sajátjukat. Én csak megyek tovább, nem reagálok semmit, felesleges, az ilyen emberek agya kb. papucsállatka szinten van. Engem az zavar jobban hogy sokszor nyitva van a kapu és a kutyák kirohannak ránk, volt már hogy nagy testűek is megtámadták a kutyámat és a gazda csak kinézett az ablakon vagy az udvaron tátotta a száját és még ők voltak felháborodva hogy minek viszem arra a kutyát. Na ezeknek szóltam hogy még egy ilyen és megy a feljelentés, érdekes módon azóta be van zárva a kapu.
2017. dec. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Ki kell ábrándítsalak, mert a fővárosban még rosszabb az emberek hozzáállása.
2017. dec. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

13 évesen még nagyon önérzetes voltam és amikor rámszóllt egy néni, h én ugattatom a kutyáját, kiselőadást tartottam neki, h szerintem ő vehetne példát rólam kutyatartás terén, ő is vigye sétálni a kutyáját és foglalkozzon vele. :D

hirtelen köpni-nyelni nem tudott :D


hiába vagyok kutyás, a kerités mögött örjöngő kutyák ugatását utálom, ezért a határba járunk sétálni.

persze, ha sötétbe érsz haza, ez nem igazán opció, akkor marad az utca. este 8-9 körül meg még senki sem alszik :D

2017. dec. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk is ez van - kertváros.

Én kocsival el szoktam vinni a kutyámat messzebbre.

(Első sétánál az akkor még kiskutyámat mindenki összeugatta, annyira felizgatta magát, hogy mikor hazajöttünk, hatalmasat hányt, azóta hanyagoljuk az utcai sétát:S)

2017. dec. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Pont te csinálod jól, a te kutyád senkinek a nyugalmát nem zavarja, le van mozgatva, éri elég inger.

A szomszédság kutyái éveken keresztül csak a kertben vannak, unatkoznak, tele vannak energiával. Ők azok, akik végig ugatják az éjszakát és zavarják a többi lakót..

Ne érezd magad ezért rosszul, ha beszólnak, akkor szólj vissza nyugodtan, hogy mozgassák le ők is a kutyájukat, akkor nem fog üvolteni ha látják a te kutyádat sétálni..

Btw ivartalanítva se nagyon szoktak lenni, az is hozzátesz ahhoz, hogy megőrülnek ha más kutyát látnak bentről...

2017. dec. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez a helyzet nálunk is! nagy város de kertesházas zöld részen lakunk. Van 2 kutyusunk az egyiket a fajtája miatt lefárasztani szinte lehetetlen. Heti 40km mellett is mint akit felhúztak. De felelősségteljesen viszem hordom őket. Az utcában mindenhol van szinte kutya és az ény "fiaim" meg sem mukkannak maximum húzzák a pórázt ilyenkor de az összes többi üvolt, acsarog ugat.. volt, hogy a kedves nyugdíjas bácsi annyit szólt hozzá a dolgokhoz a kapuból, hogy "nem itt kell sétáltatni a kutyát kerüljünk amerre aaaaaakarunk vagy kiengedi az övéit" szépen hangsúlytalan közöltem vele, hogy az ő felfogása miatt nem szeretném ha baja esne a kutyáinak, aztán pedig haangsúlyosan eelküldtem a micssodába azóta nem szól. Aki meg csúnyán néz vessen magára nem kellett volna neki kutya ha nem tudja elviselni az ugatást. Egy szó mint száz, a kutyát vinni KELL és Te se foglalkozz a sok megkeseredett tudatlannal, csak a kutyád érdekeit nézd a parasztok meg vegyeneeek füldugót!
2017. dec. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%
Vissza kell szólni. Nekem is szoltak mát be hogy miért reggel sétálok vele a válaszom aki dolgozni megy az ébren van már de amugy este 10kor tudnám kihozni ja és az enyém érdekesmód nem ugat mer le van mozgatva. A mamika mingyárt betudta fogni a száját.
2017. dec. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi, jól esett megerősítő hozzászlásokat olvasni :)
2017. dec. 30. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!