Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem tudom behivni a...

Miert nem tudom behivni a kutyamat?

Figyelt kérdés

3,5 honapos.

Neha behivasra egybol szalad hozzam, de van amikor kb meg sem hallja...(es ez a surubb) :/

Valami tanács?


2018. jan. 6. 16:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Mert kepzeld mar megtanitottam ulni, fekudni, maradni, forogni, parancs szora ugatni, pacsit adni... "

Ezeket bármelyik kutyának, bárki meg tudja tanítani.


A behívás valamivel nagyobb falat, főleg ingergazdag környezetben. Ezért is lenne célszerű elmenned kutyaiskolába ahelyett hogy megsértődsz.


De ha semmiképp nem akarod akkor kérdezz rá a legjobb barátaidnál, Google-nél és Youtube-nál. Millió oktatóvideó és leírás van mindenütt.


Ha ez sem tetszik akkor jutalomfalat és azzal hívod és jutalmazod ha odamegy. Célszerű ilyenkor megkérni valakit, hogy segítsen legalább a tanulási fázisban és ha láthatóan nem akar odamenni akkor ő útbaigazítja feléd. Utána semmiképp ne menj mert azzal csak ráerősítessz arra, hogy nem kell jönni.

Ha túl vagy a fenntebb említett tanulási fázison akkor irány a mező/park/stb és egy 10-15 méteres pórázon gyakorolhatod, úgy ahogy fentebb írták. Elengeded, hagyod kicsit szimatolni és EGYSZER hívod. Ha reagál megjutalmazod, ha nem akkor elszámolsz magadban 3ig és rálépsz a pórázra, ráüvöltessz és szépen odamész és büntetéssel zárod. Utána elsétálsz és újra. Egészen addig amég nem megy vagy láthatóan elfárad. Mindig jó feladattal zárunk.

Ezt pedig meg is ismételheted minden séta/elengedés elején 3-5ször, hogy tudatosítsd benne.

2018. jan. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
53%
Ha a marad megy neki, leülteted, elmész pár lépést és behívod. Ha odamegy nagy dícséret, labdával vagy jutalomfalattal, neked kell tudni melyik iránt lelkesedik jobban. Ha így nem megy, vagy majd kint ha sétaltatod esetleg vagy flexi vagy hosszú, több méteres póráz, hívod, ha megy dícséret, ha nem akkor megrántod egy picit, ha még mindig semmi akkor egyre nagyobbat rántassz, persze ne úgy hogy leszakadjon a feje. Fontos, hogy mindig meg kell dicsérni, akar rögtön odament akár 10. hívásra. Sok sikert!
2018. jan. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Jovoheten kapja az utolso oltasat, addig kenytelen vagyok itthon gyakorolni! :) Oviba es suliba is fogunk jarni!

Bent a hazban 10bol 9szer be tudom hivni, akkor van gond ha az udvaron nagyon bele van merulve a jatekba. :(

Koszonom szepen a valaszokat!

2018. jan. 7. 10:08
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én a helybenmaradásból való behívást mellőzném, legalábbis ilyen szinten még biztosan.
2018. jan. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 ktomee válasza:
49%

11-es jól leírta mit kell tenni. Még annyi, hogy 3 hónaposan nagyon gyerek még. Nem kell elvárni, hogy azonnal a lábadnál van egy ingergazdag környezetben. Viszont ne engedd póráz nélkül el!

Aki azt írja, hogy melletted kéne ugrálnia, arra ne hallgass. Egy kölyökkutyának ezer más érdekes dolog vonzza el a figyelmét.

2018. jan. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!