Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék szobatisztaságra...

Hogyan tudnék szobatisztaságra szokatni egy 7hetes husky kislányt?

Figyelt kérdés
Ma vettem, szeretnék érdeklődni hogyan lehetséges, esetleg olyantól aki végig járta már az utat.

2018. jan. 9. 21:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Majd idővel szobatiszta lesz. Oltások nélkül akarod sétálni hordani, vagy hogyan képzeled?
2018. jan. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

1 nem veszünk szaporítótól kutyát, de ezen már túl vagy sajnos

2 8. hét előtt jogszabályellenes elválasztani a kölyköt az anyjától, de ezen is túl vagy

3 hülyén nem vágunk bele állattartásba, de ezen se lehet segíteni

4 ekkora kölyköt max kutyapelenkára tudsz még szoktatni, hacsak nem viszed ki óránként

2018. jan. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Fokozatosan. 1-2 óránként kiviszed pisilni, addig kint maradsz míg el nem végzi a dolgát, ha megvolt megdícséret, ha bent sikerül üríteni akkor csak takarítsd fel, ne akard büntetni. Ezt az időt szép lassan (kb havonta) megtoldod + 1 órával, az-az fokozatosan 2-3, utána már 3-4 óránként viszed ki. Ha mindent jól csinálsz olyan fél éves korára már szobatiszta lesz, persze lehet hogy korábban belejön, ahogy az is előfordulhat hogy tovább tart majd neki. most még kicsi, ne várj el tőle sokat, a pelenkát felejtsd el.


az én akitám 4 hónaposan került hozzánk és ezzel a módszerrel 5-6 hónaposan már szobatiszta volt.

2018. jan. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
az lemaradt hogy amíg meg nem kapja az összes oltást addig csak olyan helyre vidd ahol nem jár kutya és nagyon figyelj hogy ne nyaljon bele semmibe.
2018. jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Miért a kutya vásárlása után akarsz tájékozódni? Már jóval a kutya érkezése előtt utána a kellett volna nézni az ilyen alapvető dolgoknak...

Ennyi idős kutyának még az anyja mellett a helye, így egy darabig még ne várj csodát. Minimum 2 óránként kiviszed, ha kint alkotott valamit akkor megdicséred, ha bent van baleset, leszidni nem kell csak takarítani.

Holnap pedig irány a doki mert gondolom se oltása se semmije nincs ha ilyen 'jó' helyről van ahol 7 hetesen odaadják egy teljesen felkészületlen embernek...

2018. jan. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Metionin ***** válasza:
100%

7 hetesen még pici, ilyenkor nem lehet elvárni tőle hogy tartogassa...alapból 8 hét a minimum ahonnan el lehet hozni de sok tenyésztő megvárja a 9-10 hetet. Sajnos ez szaporítóra utal de előttem már úgyis leírták, engem csak elszomorít hogy az internet világában még mindig van aki belefut ilyenbe.

Legalább óránként vidd ki, dicsérd ha sikerül neki. Ha bent ereszti el, azonnal takarítsd fel enzimes mosószerrel, az nyomtalanul eltávolítja a szagot és nem ösztönzi arra hogy később is oda csinálja. Ne szidd, azzal nem érsz el semmit. Idővel szobatiszta lesz csak valószínűleg jóval később, mintha rendes időben hoztad volna el.

2018. jan. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

www.szanhuzoalapitvany.hu

Késöbb még szükséged lesz rá. A vételárat is illene elutalnod nekik miután majd leadod a kutyát.

2018. jan. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

Édes Istenem......


Vettél egy fajtát és semmit nem tudsz szerintem nem hogy a fajtáról hanem a kutyákról sem általánoságban.

2018. jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
A többiek már leírták. Én már csak gratulálni jöttem...
2018. jan. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismétlem a többieket, csak egy javaslat.

Ha minden oltása megvan, irány a kutyaovi! A husky egy iszonyatosan makacs fajta, nekem a 4. kutyám volt husky keverék, nem hittem azoknak, akik óva intettek tőle. Eléggé átküzdöttük a kamaszkort! Imádtam, megviselt, amikor elpusztult, de megfogadtam, soha többet huskyt!

2018. jan. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!