Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi értelme vagy jelentősége...

Mi értelme vagy jelentősége van a kutyakiállításoknak az egó növelésén kívül?

Figyelt kérdés

2018. jan. 11. 19:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Pl. ott bírálják el a kutyákat, hogy menyire felel meg a fajta standardnak, mennyire érdemes tenyésztésbe bevonni az adott kutyát.
2018. jan. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
De akkor miért ennyire nagy cuccparádé, miért kerítenek ilyen nagy feneket neki, és viszik el ebbe az irányba?
2018. jan. 11. 19:05
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
Az üzlet, a pénz.
2018. jan. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
igen ... 21. század :(
2018. jan. 11. 19:07
 5/24 anonim ***** válasza:
74%
Mi baj a kutyakiállítokkal? Engem jobban aggasztanak a szaporítók. 21. század, 2018, és még mindig semmi változás Mo.-n az állatvédelemben...
2018. jan. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
66%
Pont ugyanaz az értelme mint a szépségkirálynő választásnak, a bodybuilder bemutatóknak, a festmények kiállításainak stb. De egyébként abban tényleg hasznos hogy így ítélik meg a kutyának az adottságait és értékét a fajta szempontjából, később a tenyésztésben ezek az eredmények nagyot nyomnak a latban.
2018. jan. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Nem tudom, az állatvédelem, hogy került ezzel egy kategóriába, de értem mit mondasz.

Az, hogy régi alapszabály, hogy egy jó kutyának nincs külseje. Ezáltal, amikor tenyésztők mondják ezt, elvesztik a szememben a hitelességüket.

Mindenki magából úgy csinál "majmot", meg kiállítási bazárt, ahogy akar, de hogy a kutyáját is azzá teszi...

Ha tenyésztésbe való vagy nem való a kutya, azt a bíró(k) szűkebb körben is meg tudják oldani, ha csak arra menne ki és nem arra, hogy a gazda utána elmondhassa, hogy "az én kutyám volt a legszebb."... Persze...

Szubjektívan ítél mindenki kutyát, mert ízlésről vitatkozni felesleges.

Kutyát vajon megkérdezték, hogy jó neki ez az ide-oda cibálás?

Régen nem volt cuccparádé a kutyázás. Kutya nem volt egy a mostani szempontból vett kiállítandó "dolog".. Amúgy is , milyen jogon bírálja el valaki az én kutyámat?

Persze ez csak vélemény. És nem azokkal van összességében a bajom, aki megmutatja, hogy milyen szép, hanem a hitelességüket vesztett tenyésztőkkel.

2018. jan. 11. 19:33
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

Mi ez a hülyeség hogy egy jó kutyának nincs külseje? Ilyet még életemben nem hallottam.

Viszont most tudatosult bennem hogy neked is ez a régi "kutyának kint a helye" látásmódod van. Régen nem volt ennyire elterjedt az ilyen, valóban. És tudod miért? Mert a kutyatartás kultúrája borzasztóan elmaradott volt, a Csöpi Jóska bácsinál kint volt a kertben lánc végén egész életében moslékkal etetve esőben hóban, persze hogy nem vitte sehova mert a kutya nem a társa volt hanem egy haszonállat a szemében. Ezzel szemben miért baj az hogy a mai világban igenis van aki foglalkozik a kutyájával? És általánosságban a kutyák élvezik a gazdájukkal töltött időt, szeretnek vele menni mindenhova, és élvezik az ilyesmit is mert más kutyákkal is barátkozhatnak közben. És ez egy kutyás közösség, nem csak "szépségverseny", nem tudom igazából mi bajod van, ez nem a kutya bolonddá tétele és kizsákmányolása. Ha a kutya kizsákmányolása ellen akarsz küzdeni meg hogy ne csináljanak hülyét belőle akkor már inkább lépj fel a szaporító telepek ellen.

2018. jan. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%
Na de most figyelj. Persze, hogy odamennek a kutyájukkal a rendezvényre, nézegetik egymás kutyáját. Aki tenyésztő, az hobbiból csinálja, és ez is a hobbi része. Minél szebb, jobb kutyákat "létrehozni" normális körülmények között. Ha a hátsókertbe lennének kicsapva, ki látná őket? Ez ennek a hobbinak a része, és nem az ego növelése.
2018. jan. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Kicsit félreértettél és eléggé sarkítottál...

Miért nem a vézen fontos egy kutyánál? hisz a "belső, ami megtart".. Számos kennel elviszi a küllem irányába a kutyát, és egyáltalán nem foglalkozik mondjuk vizsgák megszerzésével,stb... így csökkentve a fajta adottságait. A prioritás fontos!

2018. jan. 11. 19:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!