Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne ezen kívül tenni?

Mit lehetne ezen kívül tenni?

Figyelt kérdés

Üdv! 5 kóbor kutyáról lenne szó, amelyek már hónapok óta a környélünkön kóborolnak. Már egy ivartalanított cicánk is meghalr miattuk, mert szétszedték...Tegnap

este feltehetően ők kergették fel a félperzsa cicánkat at oszlopra, 1,5 órás művelet volt leszedni. A gyerekeket nem merjük kivinni sétálmi nehogy baj legyen belőle...A sintérnek már szóltunk(nem csak mi, többen is), de azt mondja nincs helye, zavarjuk el őket és kész...A hivatalban is szóltunk..Mit tehetünk még? A lakóknak kell megvédenie a környéket, ne tartsunk macskát hátha megölik? Nem mehetek ki sétálni a kisfiammal 2018-ban, mert rettegnünk kell, hátha megtámadnak??



2018. jan. 12. 10:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
állatvédelmi szervezetet kellene felkeresni.
2018. jan. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Gondoltam én is erre, de akit ismerek ott is teltház van..Bár egy próbát megér hátha..Mindjárt írok is nekik. Köszönöm a választ! További ötleteket még szívesen várok!
2018. jan. 12. 10:28
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Ne csak szóljatok, hanem írjatok levelet az önkormányzathoz, a jegyzőnek ajánlva. Minél többen írjátok alá, annál jobb.


Addig, paprikaspray-val járj ki sétálni, a cicád pedig tartsd a lakásban.

2018. jan. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%
Azért felelős ember nem tart macskát utcára kiengedéssel. Ha kimegy közterületre és baja lesz, az a te felelősséged. Ahogy ha a kisgyereked kimegy egyedül az utcára és kirohan az autók elé, az is a te hibád lesz. Ha nem tudod a macskákat megfelelően tartani, akkor ne is legyen macskád! Bár nem értem mitől nehéz lakásban tartani vagy a kerítést macskabiztosra megcsinálni, akár egy kifutót építeni nekik...
2018. jan. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%
Állatvédelmi törvény szerint is bent kell tartani a macskát is a telken, tehát már itt bukik a dolog, hogy miért van kiengedve, miért lenne baj, ha bent lenne...
2018. jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
9%

hát kedves utolsó elég felelőtlen volt a hozzászólásod. az állatot ugyanis nem azért tartjuk, hogy bezárjuk. ahogy a kutyáknál meg van tiltva a lánc és hasonlók ugyanígy járnék el a macskáknál. legyen tilos bezárni a 4 fal közé!

ennyi erővel a gyerekedet ne küld iskolába mert ha a sulira rázuhan egy repülő akkor mi lesz... istenem de hülye vagy!

a macskát meg lehet tanítani szintén hogy hova menjen és hova ne, de nyílván egy elszabadult kóbor kutya elől nem fogod tudni megvédeni.


a paprika vagy bors spray nagyon nagy ötlet, mert azt a kutya is megjegyzi és nem megy oda vissza többet!

2018. jan. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
25%
6-os vagyok bocs a 4-esnek írtam.
2018. jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Félig bent lakós macska...Ki szoktuk engedni..Szerintem az állatkínzás, ha egy állat a négy fal közé van kényszerítve. És nagyon ritkán jár ki az utcára. Itt elsősorban szerintem a kóbor kutyák a lényeg. Tehát ezek szerint kb. semmit sem tudunk tenni a levelen kívül. Hát ez marha jó...
2018. jan. 12. 11:20
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

Mert pórázhoz szoktatni macskát ugye lehetetlen. Vagy csak a fejlettebb országokban megy, a hazai macskákat nem lehet tanítani semmire.

Ha a macska kimegy az utcára és egy idióta ember belerúg, baja lesz. Ha kimegy az útra és elütik, komoly baja lesz. Elég gyakori, hogy berakják kocsiba és elviszik tanyára egerészésnek, vagy durvább esetekben kutyáknak. Ha átmegy a szomszédba és az ottani kutya elkapja, baja lesz. Ha a szomszédban feleszi a patkánymérget, baja lesz.


Macskát egyedül kiengedni felelőtlen és ostoba hozzáállás! Ja, hogy itt a macska csak fogyóeszköz? Itthon még mindig az az ostoba, falusi-paraszti hozzáállás megy, hogy a macskának kint a helye, hogy bent tartani kínzás, hogy sétálni vinni nem lehet.

2018. jan. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%
Nézd, én - mivel a gyerekek épségéről van szó - ha senki sem tesz semmit, és rám támadnának a kutyák, akkor lefújnám őket gázspray-vel, szerintem többé nem jönnének a környékre sem.
2018. jan. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!