Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell ahhoz, hogy egy kutya...

Mi kell ahhoz, hogy egy kutya fedezőkan lehessen?

Figyelt kérdés
Nem találtam erről leírást sehol, de lehet, hogy én vagyok béna. Tenyészszemle gondolom mindenképp kell, szűrésekkel mi a helyzet? Sok fedezőkan akit látok több ország ch-ja, sok címmel. Ez elvárás vagy csak növeli a kutya népszerűségét, és "hitelét"?

#kutya #kiállítás #fedezőkan
2018. jan. 12. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Törzskönyv, tenyésszemle, a fajtára vonatkozó összes szűrés, de célszerű az előtt mielőtt ennyit költesz a fedezőkanná tevésévé kiállításra járni vele hogy megbizonyosodj te, és a jövőbeli szukák tulajdonosai hogy tenyészértéke van a kutyának és jó eredményeket szerez a kiállításokon. Főleg az olyan kanokért kapkodnak akiknek több országos vagy magasabb szintű eredménye is van.

Milyen fajta amúgy a kutya? Egyes fajtáknál úgy tudom hogy munkavizsga is kell, igaz nem vagyok ilyen mélységekig otthon a tenyésztésben. Azt tudom még tanácsolni hogy beszélj a tenyésztővel akitől vetted ez ügyben, ő avatott szemekkel ránézésre már látja érdemes-e elindulna, plusz ismeri a kölyköt amit kiadott a keze közül.

2018. jan. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ír szetter a kutyus, még kölyök. A tenyésztője mondta, hogy érdemes lenne tenyészkutyát "faragni belőle" a jövőben. Ő szlovák, azt hiszem ott kicsit más szabályok vannak erre vonatkozóan, de olyan nagy eltérés biztosan nincs. Mindenképp megyünk majd kiállításokra, és majd kiderül, hogy tényleg jó e a kiskutya, mások szemével is :)
2018. jan. 12. 18:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet jó kutyád,de ha senki nem ismeri akkor senki nem fog menni hozzád fedeztetni,hiába hirdeted!! Hisz nem tudják,hogy milyen a kanod adottsága. Ha már van pár címe akkor az már többet mond.


Muszáj sok kiállításon részt venni, kell,hogy ismerjék a kant, minél jobb címek vannak meg annál keresettebb lesz. Igazából le kell tenni az asztalra vmit,hogy fedezhessen.


Tenyészszemle muszáj, fajtától függ milyen szűrések az előírtak nagytestűnél a diszplázia szűrés elengedhetetlen, vannak fajták akiknél szemvizsgálat és miegymás az előírt. Ezt fajtakluboktól megkérdezheted.

2018. jan. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, én is hasonlóképp gondoltam :) Azt hiszem náluk van szemszűrés is.
2018. jan. 12. 18:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tenyészszemle és a fajtára előírt szűrések kellenek.


A kiállítási eredmények nem kötelezőek, viszont várhatóan egy jól teljesítő kutyával akarnak majd fedeztetni, nem egy "ismeretlennel", tehát célszerű kiállításra is hordani.

Az ír szetter vadászkutya, érdemes tehát vele dolgozni is, vizsgát tenni, ez is növeli a tenyészértékét, ha jók az ösztönei, képességei. Ehhez persze nem kell éles vadászatra vinni.

2018. jan. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az anyukája vadászik, elég sikeres is benne, és mostanában egyre inkább látom rajta is, hogy érdeklődik a madarak iránt, megáll felemelt lábbal... szóval szerintem érdemes lenne, meg engem amúgy is érdekelne az ilyesmi. Viszont azt egyelőre még nem tudom, hogy hol tudnám kipróbálni vele.
2018. jan. 12. 23:07
 7/8 anonim ***** válasza:

A tenyésztéssel kapcsolatban a fent írtak korrektek.

Keresd fel a fajta klubját.

[link]

Mindenben fognak neked segíteni, de ha a klub tart szemlét vagy saját rendezvényeket oda érdemes elmenni és minél több emberrel beszélgetni. Érdemes belépni, mert minden fajtára jellemző eseményről kapsz értesítést.

Igaz tagdíj van, de ezt ha tenyészteni szeretnél amúgy is bele kell kalkulálni. Ha jól tudom a vadászkutya képzésre vannak külön specializálódott trénerek, érdemes megnézni a vadász klubokat, vagy a helyi vadászoknál érdeklődni ők hol képezték a kutyáikat. De a klubnál ezzel kapcsolatban is tudnak segíteni.

2018. jan. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már folyamatban van a tagságom :) Megkérdezem majd őket mindenképp, remélhetőleg a jövőben meg majd úgyis találkozok másokkal is, pl. kiállításon. Köszi!
2018. jan. 13. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!