Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fog ez hatni a kutyára?

Hogyan fog ez hatni a kutyára?

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat és azt gondoltuk, hogy nem volna rossz ha lenne ott egy kutya.

Van riasztó is, de azért egy kutya csak hozzáad a biztonság érzethez(még akkor is ha netalán csak nyalogatná a betörőt, olyan személyisége lenne)

Egy kiskutyára gondoltunk, aki amíg hideg van nálunk lakna.

Ez kb. 2-3 hónapot jelentene maximum és utána kikerül a másik házhoz.

Ott sokszor csaki napi 1x jelennék meg(etetés,itatás, megnézni hogy is van)

Illetve a gyerekek járkálnának még, amikor ráérnek. (Ez heti 1-3 alkalom..)

De a nyáron sokszor volna, hogy több hétig kint vagyunk egész nap a felújítás miatt.


A kérdés az volna, hogy a kutya nem őrülne meg vagy nem lenne túl vad? Sajnos a jelenlegi lakhelyünkön nem maradhat sokáig.. A kert közös és a lakók nem néznék jó szemmel ha én ott tartanám.

Az új házban lenne számára egy 700 négyzetméteres udvar.

Kerítés is jól megvan csinálva, nem tudna kiszökni.


Igen és a lényeg: egy amerikai bulldog keverekről lenne szó.(staffi a másik szülő)


Próbálunk azért más megoldást találni, de nem biztos, hogy sikerülne.



2018. jan. 12. 19:10
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
22%

Szép estét! Az én kutyám már tíz éves, és nem tudom milyen gyakran járunk le hozzá a másik házba. 10éve ... Beleőrült. Depressziós lett , sokszor akarták megölni a rossz akaró szomszédok. Szörnyen egészségtelen. Veszek most neki egy társat ,de félek már túl késő...:(((.

Te ne ess ebbe a hibába. Ha nem haragszol meg nem az volt rólad az első gondolatom , hogy szegény vagy . Vegyél neki egy társat. Biztonságosabb is ,a betörővel szemben. És hidd el , neki is jobb lesz.

2018. jan. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%
Bezárnál egy építés alatt ház mellé egy kölyökkutyát? Ha a szomszédok nem is hívják ki a rendőrséget, a kutya biztosan nem marad meg ott társaság nélkül. A kölyökkutyának törődésre van szüksége, nem arra, hogy valaki otthagyja kint a hidegben egy üres ház udvarán. Egyébként is aki a kutyát riasztónak nézi, az inkább ne vegyen állatot!
2018. jan. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj de ízig vérig ellenzem ezt az egészet,nagyon rossz ötlet. Egy kutya társ és törődést igényel, napi több óra foglalkozást, sétát, nem elég megetetni napi egyszer meg a gyerekeknek odavágni hogy nyúzhassák, ez nem így működik. Ő egy érző lény nem egy tárgy és nem egy biztonsági rendszer egy üres házhoz, ha betörnek őt nagy valószínűséggel megmérgezik.


Arról nem is beszélve hogy egy kemény kezű gazdát igénylő, sok foglalkozásos rövid szőrű keverék kutyáról van szó, őt nem csak kölyökként de felnőttként is bent kell tartani, mert gondolom te se szeretnéd pólóban kint tölteni a telet.


Nagyon kérlek hogy így ne vállaljátok be a kutyát mert csak szenvedne, neveletlenné és kezelhetetlenné válna feltéve ha túléli az első telet.

2018. jan. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Látom, hogy nem sikerült maximálisan értelmezni a kérdést és már kezdődik az "állatkínzó" "szörnyeteg" "őrült" dolog..

Megpróbálom ezt megelőzni.


Az ellen nem tudunk mit csinálni, hogy ez egy közös udvar és itt nem maradhat hosszú távon, azonban oda írtam, hogy 2-3 hónapot akkor is kiharcolok, hogy itt maradjon nálunk.

2-3 hónap múlva pedig már inkább MÁJUS!! van mivel a kutyát majd csak 1-1,5 hónap múlva lehet elhozni.


MÁJUS-ban meg általában már egyáltalán nincs hideg.

S ha netalán lennének is hideg napok, egy udvari kutyáról lesz szó!

Ez azt jelenti, hogy lesz egy szuper kutyaháza, kibélelve, de hozzá kell szoknia a kinti léthez!


A legtöbbször egy ház vételéhez hozzátartozik a felújítás is. Ezt nem tudjuk megkerülni.

Ezért a nyár simán elmegy rá és csak ősszel/tél elején tudunk mi is odaköltözni.


Nem azt terveztük, hogy az egész életét egyedül éli le, sziplán lesz egy ilyen 5-6 hónapos időszak, amit nekünk és neki is kikéne bírnia.


Ebben az 5-6 hónapban lenne az, hogy amikor megy a felújítás, akkor ott vagyunk.

De lennének benne olyan hetek is, amikor napi 1x-2x tudunk csak odamenni.


(Amúgy meg azt is odaírtam, hogy van riasztó a házban.. és nem nézem annak. Csak mégis sokat dob a védelmi érzetünkön, a betörők félelmén ha van ott egy kutya..)

2018. jan. 12. 19:34
 5/27 anonim ***** válasza:
94%
Én akkor sem értem az egészet. Azt miért nem opció, hogy megvárjátok a felújítást és utána vesztek kutyát? Vagy megveszitek most és addig a pár hónapig bent tartjátok a magatok mellett a lakásban. Látszik, hogy még sosem volt kutyátok, mert akkor értenétek, hogy mit jelent ez a kutyának érzelmileg és miért nem jó.
2018. jan. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszom a témában:


Tanuljuk meg, hogy nem kell a legrosszabbat feltételezni azonnal az emberről és nem magunkból kiindulni.


"Gyerekek" nekem gyerekek.. másoknak egy 23,21 és 19 éves felnőtt.


A környék nyugodt, tele kamerával.

Házban is van riasztó és kamera rendszer is lesz telepítve.

Betörés esetén biztos nem megmérgezik.. mivel az nem azonnal hat.. ha meg baja lesz, azt úgyis észrevesszük még akkor is ha abban az időszakban történik, amikor nem csak 1x tudunk menni.

(SZÓVAL A BETÖRÉS IGAZI VALÓSZÍNŰSÉGE 0,0000000000000000000000000000001)


Ellenben a hasznos tanácsok jöhetnek és maradjunk a témánál.

Magyarul ez a keverék nem való udvari kutyának?


Máris egy hasznos dolog.. aminek lényege is van.


Miért a közeljövőben kell elhozni a kutyát?

Mivel akkor lesz aktuális. Ha nem kell, megkapja más.


ui: Kérdezek, kapok rá választ. Ennek így kéne működnie, nem úgy, hogy lenézzük a másikat és nem racionálisan gondolkozunk!

A világon rengeteg kutya van sokkal rosszabb helyzetben és nem kutya mániások véleményére vagyok kíváncsi, akiknek sokkal többet ér egy kutya élete, mint egy emberé és azt mondják, hogy csak az a jó kutya, ami bent él és a család csak neki él.


A család tagja lesz egyértelműen de akkor is én döntök arról, hogy szerintem mi a jó neki és mi nem.


Én szimplán azt kérdeztem, hogy mennyire viselné meg egy ilyen 5-6 hónapos procedúra.

2018. jan. 12. 19:48
 7/27 anonim válasza:
40%
Elsőnél az ész
2018. jan. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%

Ha csak később tudtok oda költözni akkor kell kutyát vinni oda.


Tök értelmetlen amire készültök. Ennyi erővel pár hónapot kiharcolsz akkor meg is mondhatod,hogy ősszel el költöztök kutyástól,de addig legyenek tekintettel. De a legjobb megoldás ha majd oda tudtok költözni akkor lesz kutya.


Kölyök kutyákat lopják mint a cukrot főleg a bull típusúakat. 5-6 hónaposan kölyöknek számít,szóval könnyen oda csalják a kerítéshez és el is lopják.

Illetve a rövid szőrűek nem tarthatóak kint,mert fentebb írtad,hogy kintinek akarod teljesen,gondolom ha oda költöztök akkor is kinti lenne.


Kolléganőm staffija olyan fázós,hogy 10 fokban fázik a valaga és kertben kiengedéshez pulcsi kell rá. Amúgy képes hidegben a terasz mellé gyorsan pisilni kakilni annyira utálja a hideget,fázik gyorsan vissza a házba.


Egy 5-6-7 hónapos kamasz kutyának főleg,hogy erős fajták mixe, le kell fektetni a szabályok,sok foglalkozást igényelnek. 24 órában 1-2 órában lát embert kb.. semmi kötődés nem fog kialakulni.. Olyan nevelési,szocializálási problémák lesznek ebből,hogy csoda ha kimásztok belőle. Feltéve ha a kutyát nem lopják ki.

2018. jan. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%

Fagyálló szerintem fél-1 óra alatt megöli a kutyát.


Elég ha kifigyelik mikor mentek el bedobják a kutyának a mérget és csókolom.

2018. jan. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
91%
Mivel nem vagytok ott egész nap csak pár órát így semmiség megmérgezni egy kutyát betörni.
2018. jan. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!