Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fog ez hatni a kutyára?

Hogyan fog ez hatni a kutyára?

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat és azt gondoltuk, hogy nem volna rossz ha lenne ott egy kutya.

Van riasztó is, de azért egy kutya csak hozzáad a biztonság érzethez(még akkor is ha netalán csak nyalogatná a betörőt, olyan személyisége lenne)

Egy kiskutyára gondoltunk, aki amíg hideg van nálunk lakna.

Ez kb. 2-3 hónapot jelentene maximum és utána kikerül a másik házhoz.

Ott sokszor csaki napi 1x jelennék meg(etetés,itatás, megnézni hogy is van)

Illetve a gyerekek járkálnának még, amikor ráérnek. (Ez heti 1-3 alkalom..)

De a nyáron sokszor volna, hogy több hétig kint vagyunk egész nap a felújítás miatt.


A kérdés az volna, hogy a kutya nem őrülne meg vagy nem lenne túl vad? Sajnos a jelenlegi lakhelyünkön nem maradhat sokáig.. A kert közös és a lakók nem néznék jó szemmel ha én ott tartanám.

Az új házban lenne számára egy 700 négyzetméteres udvar.

Kerítés is jól megvan csinálva, nem tudna kiszökni.


Igen és a lényeg: egy amerikai bulldog keverekről lenne szó.(staffi a másik szülő)


Próbálunk azért más megoldást találni, de nem biztos, hogy sikerülne.



2018. jan. 12. 19:10
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Felnőtt kereső emberként eltudom dönteni, hogy mi jó számomra és mi nem.

Mindig is úgy gondoltam, hogy egy kutyának elsősorban kint a helye. Ez van, ez a saját nézetem, amit oszt a másik 50% és tagadja a te 50%-od.


Megkérdeztünk pár olyat, akinek hasonló kutyája van, azt mondták, hogy nyugodtan lehet kint, amennyiben egy tényleg jól szigetelt háza épül(szélvédett helyen) és rendesen kivan bélelve. (Ezt terveztük alapból is).

Illetve a szőre is megfog vastagodni.

Csak nagyon hidegbe tanácsos beengedni.


Szóval úgy látszik a végén majd úgyis én döntök attól függően, hogy mit látok jónak.


Köszi a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld de nem érdekel a további téma pro-kontra érvek, törlöm a kérdést a sajátjaim közül.

2018. jan. 13. 17:36
 22/27 anonim ***** válasza:
72%

Attól függetlenül hogy nem érdekel téged már mit írunk és megcsinálod az állatkínzást azért elmondom hogy:

1. nem vastagodik meg a kutya szőre annyira, ami védi a mínuszoktól

2. hiába van szigetelt háza, gondolom nem tölti bent a nap 24 óráját

3. attól hogy valaki a kútba ugrik te is ugrasz ugye?


Nem értem az ilyen embereket komolyan, akik egyszer belátják hogy nem lesz jó amit csinálnak aztán jön egy darab hülye a másik száz véleménye ellen és akkor azt mondja hogyha az az egy megteheti ő is meg fogja.

2018. jan. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
81%
Ugye tudod, hogy a megvastagszik a szőre egy baromság...? 😁
2018. jan. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
81%

Nem fog megvastagodni a szőre,ez teljesen baromság.

Csak a "kint a helye a kutyának"című emberek ezzel nyugtatják magukat. Közben ez egy orbitális hülyeség.


Ismerősöm vizslát tartott kint 3 évesen a kutyának tönkre mentek az ízületei pedig vmi 60 ezer ft-os szipi szupi kutyaháza volt. De egy kutya nem fog null 24ben egy ólban feküdni. Ki fog menni,járkál aztán felfázik vagy tropára mennek az ízületei.

Vizslát tavasszal hozták el és az oltásokig volt csak bent tartva utána csak kint. 3 évig kint volt tartva és nem vastagodott meg a szőre. Ja a vége a dolognak az lett,hogy doki mondta vagy ahogy 10-12 fok alá süllyed a hőmérséklet és beviszik vagy a kutya nem fog sokáig élni,mert van az a színt amikor ha nem bír felkelni akkor altatás. Másik ismerős beagle-el járt úgy hogy csak kinti. Úgy felfázott,hogy ahogy bejön a hideg a kutya felfázik. Elég sok pénzébe van ősztől tavaszig a kutya. Sűrűn felfázik,pedig már benti kutyává tették. De ennyit számít,hogy néhány év kint tartás egy rövid szőrűnek.


És az,hogy vkinek el van a kutyája úgy nem biztos hogy jó is. Vagy nincs garancia arra sem melyik télen fog lerobbani a kint tartástól. Persze sokan nem erre fogják,mert akkor sérülne az egójuk....


Költözzél ki te is télen aztán majd csak besűrűsödik a szőröd és védeni fog a hidegtől.

2018. jan. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, ehhez csak gratulálni tudok! Itt van 3 oldalnyi 80-100%-os értékelésű hozzászólás, erre az egyetlen 0%-osra hallgatsz. Ha ez jó neked én nem szólok bele, de sajnálom azt a kutyát akit megvesztek...
2018. jan. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
72%

1: Ilyen szőrtipusu kutyát kínzás kinn tartani.

2. Hatalmas mozgásigénye lesz, ha ott rohad egyedül ásni és rombolni fog.

3. Kb 3nap után lesztek feljelentve, mert ha odakerül egyedül,napokig fog ordítani.

4.

Tulajdonképpen mi a francnak nektek kutya?

2018. jan. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
60%

Felnőtt ember eltudja dönteni,mi a jó, akkor miért raktad fel a kérdést? Azt vártad,hogy majd mindenki azt mondja, jó ez így? Biztos ezt vártad. Sőt bizonytalan voltál,mert kérdést jó részt azok raknak fel akik vagy abszolút nem tudnak vmit vagy bizonytalanok. Téged érdekelt,hogy a kutyára,hogy fog hatni. Mi leírtuk. Te meg nem fogadod el. Nem értem.


Önző vagy.


Én szeretnék egy nagytestű fajtát(orosz fekete terrier-t) már két éve, több párosítás volt ez idő alatt amiből nagyon de nagyon szerettem volna egy kölyköt. De mivel lift nélküli panelban lakok a 4. emeleten nem vállalok ide nagytestűt,nem azért mert rosszul érezné magát,mert jönne velem dolgozni,szóval nem sokat lenne itthon,de nagytestűeknek abszolút nem ajánlott a lépcsőzés. Nem rögtön mennének tönkre az izületei hanem pár év múlva vagy esetlen 6-7 évesen már felállni nem tudna.

Sajnos ismerek egy német juhász és egy goldent akik szintén 4-re lépcsőznek, a német juci 2 éves nincs baja,még. 8 éves golden alig bír menni,ha nem tud majd felállni nem tudom,hogy fogják 4.re le fel cipelni a 30 kg-os kutyát.


Na és amiért én a kutya érdekeit nézem addig nem lesz nagytestűm amíg nem fogok kertesbe költözni(benti kinti kutya lenne) vagy elsőn emeleten laknék vagy liftes panel.



De tudod mit csináld azt amit jónak látsz, de ha majd a kutyád felfázik,tönkre mennek az izületei nem most hanem mondjuk pár év múlva vagy kilopják vagy bármi egyéb,ne gyere ide sírva.

2018. jan. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!