Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintem ezzel semmi jót nem...

Szerintem ezzel semmi jót nem érnek el. Tévedek?

Figyelt kérdés
Van egy 2 hónapos kiskutyám. Anya adott neki egy nagy csontot, hogy rágja, volt rajta egy kis hús is. A kutya elvolt a csonttal, én amikor eszik nem zavarom. Erre anya odament és elkezdte evés közben simogatni, a kutya meg csak morgott, mire anya felemelte a "tarkójánál" fogva és elvette tőle a csontot, aztán a fenekére csapott, hogy buta. Szerintem így csak rosszabb, mert nem fog megbízni bennünk a kutya, de anya vitatkozik velem, hogy ha nem lesz megnevelve, bárkit megtámad majd, még engem is. Most akkor kinek van igaza?
2010. jún. 4. 22:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
6%
En nem ertek a kutyakhoz, de szerintem neked van igazad.Aztan, ha nagyobb lesz, meg lehet, hogy harapni is fog, ha ilyet csinalnak vele.Szerintem nem igy kell nevelni, de mint mondtam, en nem ertek hozza.
2010. jún. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak (bár rácsapni felesleges volt.) Alapvető, hogy meg kell tanítani a kutyának,hogy te elveheted tőle az ételt. Ez a dominanciakialakításának egyik alapeleme.
2010. jún. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Szia a Helyzet a következő:Anyud MEgzavarta evés közben a kutyát, pedig neki csak az ösztönei kapcsoltak, hogy megfélemléítse anyudat, hogy hagyja őt békén kaja közben, Mivelhogy Evés Közben NEM SZABAD bántania kutyát, Hogy Bárkit megtámad majd Téged is? Pont ez miatt! mert tudja ha közelbe vagytok akkor nem lesz nyugta Kajakor, Ezért támadni fog ha közeledtek, hogy TI tanuljuátok meg ne érjetek hozzá. Tanácsolom nektek, Hogy adjátok neki vissza a csontot és hadjátok békén, ha végzett engeszteljétek ki valamivel :)
2010. jún. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
22%
a Dominanciai Kérdést nem pont az Ételnél kell kezdeni! Mert a végén else fogadja tőletek, csak ha üres a gyomra és Létszükséges az étel, Illetve barátságtalan lessz. (3.válaszoló vagyok )
2010. jún. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
utolsó, én visszaadnám, de nem engedik és szerintem is csak ettől fog megvadulni..ha egyszer megkapott valamit, ami ráadásul étel, akkor hülyeség bezavarni és elvenni tőle:S
2010. jún. 4. 22:37
 6/20 A kérdező kommentje:
valahogy nem tudathatom vele, hogy én nem akarok neki rosszat? nem szeretném, ha most azt gondolná minden emberről, hogy elveszik tőle az ételt..
2010. jún. 4. 22:38
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak igaza van. Tudni kell, ki a főnök, és hogy semmiért nem támadhatja meg (persze nem szükséges annyira bántani). Azt hallottam, hogy a menhelyeken is végeznek ilyen tesztet, hogy a kutya felé nyúlnak mikor eszik, ha odakap elaltatják, mert nem megbízható. :(

Ment a Spektrumon régebben egy sorozat, amiben kutyákat idomítottak, ott is az egyik spániel a kajáért a gyerekekre ugrott és harapott is, 2 hónap múlva pedig összemarcangolta a 6 éves kislányt, mikor kaja sem volt nála. Azt is elaltatták, pedig szép kutya volt.

2010. jún. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
11%
a LEG barátságosabb Kutyából, Aki sohasem harapott meg semmit-senkit az Ételén kívül, Még abból is kihozható a vadállat, mert fenyegetve érzi magát Táplálkozás közben...
2010. jún. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%
Bocs, de kutyakiképzéssel foglalkozom. A dominanciakérdést az étellel IS kell kezdeni. A természetben, falkában is így történik. Ha most nem tanítod meg a kutyád, hogy te bármit kivehetsz a szájából, akkor később egyrész etetésnél nagy problémáid lehetnek, hiszen pl. támadhat a kutya, ha valaki közelít a táljához (pl. egy kisgyerek), másrészt, ha felkap valamit az utcán az istennek se fogod tudni elvenni tőle. Pedig az lehet akár valami mérgezett is. Tehát meg kell tanulnia, hogy ő az emberek után van, kivehetik a szájából amit bekapott.
2010. jún. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
43%

Anyudnak is Részben igaza van! Igaza is van , de neked is van igazad, megkell szoktatni vele hogy ottvagytok Táplálkozás alatt! először 4-5 méterről aztán ha jól ment Jutalomfalat, Dícséret Követzező alkalom közelebb mentek, ha jól megy Következőre még közelebb, ha NEm Sikerült, 1-et vissza Következő alkalommal, Ha 1 étkezésnél rátokmordul, Menjetek a dolgotokra!


ÉS MÉG 1! 1 NAgyon JÓ Szoktatási módszer!: először tia djátok a kezetekből az ételt, így tudja hogy te a kaját adod neki, nem kell félnie! aztán belerakod a táljába szép lassan 1-1 keveset, És megtanulja ha odanyúlsz , Jó történik vele!

2010. jún. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!