Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintem ezzel semmi jót nem...

Szerintem ezzel semmi jót nem érnek el. Tévedek?

Figyelt kérdés
Van egy 2 hónapos kiskutyám. Anya adott neki egy nagy csontot, hogy rágja, volt rajta egy kis hús is. A kutya elvolt a csonttal, én amikor eszik nem zavarom. Erre anya odament és elkezdte evés közben simogatni, a kutya meg csak morgott, mire anya felemelte a "tarkójánál" fogva és elvette tőle a csontot, aztán a fenekére csapott, hogy buta. Szerintem így csak rosszabb, mert nem fog megbízni bennünk a kutya, de anya vitatkozik velem, hogy ha nem lesz megnevelve, bárkit megtámad majd, még engem is. Most akkor kinek van igaza?
2010. jún. 4. 22:29
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
na igen valahogy arra szeretném szoktatni, hogy tudja, hogy azt eheti meg, amit én adok neki
2010. jún. 4. 22:46
 12/20 A kérdező kommentje:
de szerintem akkor is rossz módszert választott anya, mert csak akkor csinálja a kutyával ezt, ha éppen kedve tartja, így a kutya nem érti, mi van ilyenkor
2010. jún. 4. 22:47
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

szia!

a gondolat jó a megoldás rossz.

Igaza van anyukádnak, hogy le akarja szoktatni arról a kutyát hogy evés közben ne morogjon, de nem így kell csinálni.

Itt ez a videó kedvenc sorozatom a Póráz két végén egyik epizódja. A benne szereplő kutyus is nagyon védi a kajáját és megmutatják benne, hogy hogy kell ezt kezelni:

[link]

2010. jún. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
ez nagyon jó, köszi!:)
2010. jún. 4. 23:06
 15/20 anonim ***** válasza:
Anyukádnak van igaza. Szerintem a megoldás sem rossz. Mindegyik kutyám amikor hozzám került és először hozzányúltam a kajához, morgott. Akkor rászóltam és elvettem a kaját egy pillanatra, majd megint elé tettem és hozzányúltam többször. Soha többet nem morogtak. A legzaftosabb ételt is elvehetem előlük. És nem haltak bele a dologba. A kutyának mindig tudni kell hogy a gazda bármikor elveheti az ételét. Ismerek olyan kutyát aki majdnem megtámadott mert elmentem előtte a dolgom után (még csak nem is hozzá) amikor evett.
2010. jún. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Részben anyukádnak volt igaza, de nem kellett volna felemelni-e a tarkójánál fogva a kutyust és a fenekére csapni. De az egy alap dolog, hogy a kutya megengedje, hogy elvegyék az ételét. Ha megengedi, hogy elvegyétek vagy megsimogassátok evés közbe és jól viselkedik akkor jutalmazzátok meg. Aztán vissza lehet adni neki a kajáját,hogy had egyen békében. :p
2010. jún. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
amúgy sem hiszem, hogy rá kéne ütni bármikor is egy kutyára, max meglegyinteni kicsit ha már muszály
2010. jún. 4. 23:37
 18/20 anonim ***** válasza:
én ezt úgy csináltam, amikor a kutyám kicsi volt, hogy fogtam a csontot, és úgy kellett ennie, hogy én fogtam a csont egyik végét, ő rágcsálhatta a másikat. Közben nem cseszegettem, csak simogattam, és hagytam, hogy egyen. Utána már el is vehettem tőle az ételt később. De ez a kézből etetés, rágcsálás segített legyőzni az étel féltését nála.
2010. jún. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Akiteki ***** válasza:
Legyezgetni sincs értelme, ugyanúgy nem érti, mint az ütést. A tarkójánál felemelés jó módszer. A fenékrecsapáson kívül, (ami egy kutyánál totál értelmetlen)mindent jól csinált.
2010. jún. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
65%

A magyarázat jó, a megoldás rossz.

Még csak két hónapos, nem kell ilyen drasztikus kezelést alkalmazni. Kölyök, azt csinálta, amit az ösztöne diktált.

Egy 2 hónapos kiskutyánál bőven elég, ha oda ülsz a tányérja mellé, miközben eszik, közben simogatod, beszélsz hozzá. Kb. 1 hét alatt rájön, hogy az ember nem jelent veszélyt a kajájára.

Ha evés közben elveszik tőle a kaját, ha megütik közben, akkor csak még erősebb védekező viselkedés fog kialakulni benne, hiszen az evéshez csupa negatív élmény társul.

2010. jún. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!