Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért harapdál állandóan a...

Miért harapdál állandóan a kutyám?

Figyelt kérdés
Novemberben vettem egy német juhász kan kutyát már fél éves és nem lehet vele bírni öröké harapdál ha enni adok, ha meg akarom simogatni, ha meglát valakit egyből az az első h elkezdje harapdálni. Mi miatt lehet ez?
2010. jún. 4. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
ha még pici korában engedted neki, hogy a kezeddel játsszon, akkor természetes neki, hogy harapdálni akar most is. Erélyesen rá kell szólnod, h NEM, esetleg az orrára koppintani, lényeg h te legyél a FŐNÖK, és mindig rá kell szólnod, következetesnek kell lenned. Ez egy rossz szokás,(ezt abból gondolom, h másokat is harapdálni akar) amiről le kell szoktatni!! Vegyél neki rágnivalót, lehet hogy a fogait váltja, ilyenkor is többet rágcsálnak. Ne feledd, mindig meg kell dícsérni, amikor megsimogatod és ő nem harap!!!a pozitív elismerés nagyon fontos. Adj neki feladatot, amiben jól teljesít, ami miatt megdícsérheted.
2010. jún. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
kölyök korában nem játszott más kutyákkal hogy megtanulta volna hogy ha megharapja a másikat akor az fáj, ezért nem tudja hogy rossz, társaságba kéne vinned más kutyák közé talán még lehet segíteni a dolgon, egyébként csak nehezebb tanítással lehet leszoktatni
2010. jún. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha harap, hagyd ott, ne figyelj rá. Ha nem harap, dicsérd meg. Legyél következetes, kitartó! Rá fog jönni, hogyha harapdál, akkor azzal épp, hogy nem ér el figyelmet, törődést.

Alap olvasmány: *****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. jún. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a hatalmát próbálgatja, mivel még nem alakult ki a rangsor a fejében.

Szerintem simán csak ne engedd, büntetni nem kell feltétlenül.

De nem tudom.

2010. jún. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az én kutyám nem ilyen! Mégis mennyi idős ez a kutya? Mert ha másfél éves elmúlt akkor már nagyon semmit sem tehetsz! Ha még fiatalabb akkor ha beléd harap üss rá az orrára, de csak egy kicsit:)! Ha még mindig nem enged el akkor viszont már egy picit fogd be az orrát, hiszen akkor nem kap levegőt és ki kell nyitnia a száját! Ezt talán idősebb korában is alkalmazhatod! Nekem bevált:)
2010. jún. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!