Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatás pórázon, láb...

Kutyasétáltatás pórázon, láb mellett? Minden bekrepált már.

Figyelt kérdés
Nem érti a kutya, hogy mit akarok. Foglalkozunk vele, tehát értelmes, otthon minden megy neki (ül, áll, pacsi, puszi, piti, forog, körbe stb.) Az utcán a póráz katasztrófa. 7 hónapos és úgy húz, mint egy szánhúzó. Annyi inger éri, hogy irányíthatatlan. Ő is tiszta ideg, mi is. Ha megállok, amikor húz, nem tesz semmit. Ha ellenkező irányba vezetem, az is besült. Jutifalattal mondom neki láb mellett, hogy séta, akkor néhány méteren jön, aztán megint húz. Ha csak egyet-egyet rántok a pórázon, azt sem érti. Úgy érzem, nem érti, mit szeretnék.
2018. jan. 15. 13:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Mi is fordulásos módszerrel tanultunk, ez a legjobb leírás, ami csak fellelhető róla.

[link]


Nálunk hamar megertette a kutyus, hogy.mit akarunk. Az mas kérdés, hogy nem törődött vele :) Menhelyről hoztuk es így 4 hónap után is sok az ujdonság neki. A lényeg, hogy nagyon következetesnek kell lenni! Elég egyszer ráhagyni és a következő 1 hétben folyamatosan próbálkozni fog. Folyton figyelni kell az elején a kutyát, mert miliméterről miliméterre képes előrébb helyezni magát. Onnan fogod tudni, hogy felfogta a lényeget, hogy elkezd.majd oldara nezegetni a labad felé, ellenőrzi, hogy jó helyen van e. És tényleg ne add fel. Miénk 4 hónap után is bepróbálkozik, de egy-két fordulás emlékezteti, hogy még mindig az van, amit mi akarunk.

2018. jan. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nyakörve van, kb. 2 m hosszú, fix, 2 cm széles. Nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat, igyekszem összerakni őket. Először nekem kell megérteni, mi a feladat, aztán követelni a kutyán :)
2018. jan. 15. 14:49
 13/19 anonim ***** válasza:

Amíg tiszta ideg vagy, addig ő is az lesz és nam fogod tudni irányítani.

Az előttem válaszolók már leírták, hogy milyen praktikákat lehet alkalmazni.

Tényleg nagyon fontos, hogy ne úgy indulj el vele, hogy már az induláskor gyomorgörcsöd van.

Vigasztalásul mondom, hogy mi az egyik kutyámmal több, mint egy év alatt jutottunk el oda, hogy láb mellett sétál. Nem tudom, hogy mi történt egyébként 😊 minden nappal kicsit jobb lett a helyzet.

Nyugi és ne add fel.

2018. jan. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Egy dolog mėg fontos ezzel kapcsolatba. Mindig tartasd be a kutyával hogy nem húzhat. Ha egyszer egyszer engeded akkor bepróbálkozik majd. Cėlszerű megtanítani, hohy vezėnyszóra szabad húzni(ha szüksėges).

Pl nekem a Staff így tanulta suliban ahogy írtam. 5m es pórázzal sėtálunk. Láb mellett jön. Mehetsz vezėnyszóra elmehet csatangolni 5m en ahogy a póráz engedi, de akkor se húz. Öv kivėtel persze... Hámmal se húz, viszont ott megengedtem neki a súlyhúzás miatt így a húz, húzd szavakra mindegy mi van a hám vėgėn húzni kezd.

2018. jan. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
45%
Nekünk is ugyan ez volt, és még séta elején van ilyen. Nem egyszerű az tuti. A lényeg amit előttem valaki leírt, hogy komolyan csak nyugodtan szabad vinni. Én kész gyomor ideg voltam anno, és csak rosszabb lett a helyzet. Most igaz szögessel viszem, de nagyon nyugodtan. Ha kiugrik láb mellől, (mert nekem a kerítéseknél őrjöngő kutyákhoz ránt oda, nem előre húz) akkor megállok, és leültetem magam mellé, és várok míg meg nem nyugszik és nem figyel rám. Ha végzett az őrjöngéssel, akkor indulunk tovább. Nekem egy évem ment erre rá, már nem sokon múlott hogy kerti dísz lesz belőle. Még kicsi segítség lehet az is hogy előtte lasztiztok kicsit, hogy lefáradjon. Mi kutyasuliba is jártunk, házhoz jártak oktatók is de semmi. Lehet az is számít. hogy a mienk kezd komolyodni, nem tudom, de határozottan jobb. Nagy nagy kitartást és türelmet kívánok!
2018. jan. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Kicsit megnyugodtam, hogy nem vagyunk egyedül. Az idegem ott jön ki, hogy össze-vissza mondok neki vezényszavakat pl. séta (ezt egymás után 10x, nem történik semmi) aztán a nevét mondogatom, amit ő nem tud mire vélni. Aztán nyugi-nyugi, amit szintén nem ért, mert annyira izgalomban van, hogy szerintem nem is hall. Nagyon érdeklődő, az a ˇbajˇ :) A fenti fordul-ránt példán fogunk gyakorolni.
2018. jan. 15. 18:12
 17/19 anonim ***** válasza:
33%

Itt viszont a világon semmit nem kell mondanod neki. Maximum ahogy indultok egy vezényszót, és amikor elengeded egy 'mehetsz'-et.

Ha nem megfelelő a viselkedése, azt azonnal korrigálod a fordulással-rántással, a jó állapotra pedig elég jutalom a laza póráz és az, hogy haladtok előre.

2018. jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettetek. Tegnap elmentünk sétálni és teljes siker volt. Az jött be, hogy fölöslegesen nem beszélünk, csak Indul vezényszó, illetve jónéhányszor megálltunk, Ül vezényszó és Indulra ismét indul. Ami még fontos, nem várom meg, amíg a póráz feszül, hanem előzési szándéknál már rántok. Csúcsok vagytok, köszönjük!
2018. jan. 16. 09:20
 19/19 anonim ***** válasza:
45%
Ha kilépsz egy ajtón,a kutya nem mehet be előtted, minden alkalommal csak mögötted! Ez is alapszabály.
2018. jan. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!