Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fajtamentőknél általában...

A fajtamentőknél általában keverékek vannak vagy fajtaiszta kutyák?

Figyelt kérdés
2018. jan. 16. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Általában nincs törzskönyvük, tehát hivatalosan keveréknek számítanak, de sok közülük olyan, hogy elmennének törzskönyvesnek is. Sok fajtamentés nem is fogad keveréknek látszó kutyákat, mert nincs kapacitásuk befogadni. Pl 10 éve a mudi fajtamentőknél szinte csak mudi keverékek voltak, de közben divatba jött a fajta és azóta már csak fajtatisztának látszó kutyákat tudnak fogadni, mert nincs elég helyük.
2018. jan. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fajta jellegű keverékek. Csak egy-kettő rendelkezik származási lappal.
2018. jan. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Első vagyok. Aki lepontozott, az pontosan miért tette? Mivel nem ért egyet?
2018. jan. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sőt,a mudimentésnél több törzskönyves is volt régebben. Mudim van,gyakran nézem az oldalt. Sose értettem,hogy miért nem fogadja vissza a tenyésztő. Neki ez nem ciki? Nekem az lenne....
2018. jan. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos mudinál elég sok a tk-s szaporító. Nekik nem ciki, ahogy az sem, ha beteg, rossz idegrendszerű kutyák születnek náluk. Csak a CAC meglegyen...
2018. jan. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Általában szaporítóktól származó fajtajellegű kutyák vannak náluk. Népszerű fajták esetében több az erős fajtajelleggel bíró kutya, a kevésbé népszerű fajtákat mentő szervezetek gyakran fogadnak be keverékeket.
2018. jan. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

tk nélküli fajtajellegű kutyák vannak náluk általában(szóval igen, konkrétan fajtatiszta)

van viszont, hogy van tk, ekkor viszont idősebb a kutya.

többségben viszont testi és vagy lelki problémájuk van, szóval sehogy sem lehet megúszni azt a 150-et, ha egy habitusban, viselkedésben és külalakban a standardnak megfelelő kutyát szeretnél

2018. jan. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
34%
Hát igazából nem tudom mi a kérdésed célja. Sok esetben a TK kb nem számít. Ott van pl. a KNPV. Belga/Német/Holland juhász keverékek vannak többnyire ott. Ez olyan dolog, hogy valódi ŐVre hiába hozol egy rajzos NJ-t, nagy része "hulladék", ki nem szarja le honnan származik, ha megfelel a célnak. Ez csak egy példa, de lehetne hozni sokat. A kiállításon kívül(szépségverseny, vicc kategória) nem érdekel szinte senkit a TK.
2018. jan. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!