Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mi legyen?

Most mi legyen?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömnek van egy 3 hónapos amerikai bulldog keverékje.

Sajnos el kell mennie az országból és a kutyát nem tudja magával vinni.

A helyi menhely nem veszi be és nem is tudott neki gazdit találni.


Két lehetőség van:

Vagy örökbe fogadom vagy elaltatják. (Sintér közölte, hogy 100%, hogy az lesz a vége.. mert az ilyen kiskutyáktól fél a többség és teltház van.. meg pont jön a baby boom)


Nincsen semmilyen kutyás előképzettségem. Szóval első kutyás gazdi vagyok.

Dolgozom így csak reggel és délután tudnék vele foglalkozni.

1 hetem van dönteni. :)



2018. jan. 27. 18:47
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
80%

Ha csak a koszton múlik, akkor inkább fogadd örökbe és adj neki sima házi kosztot!


Hidd el azon is megfog élni és nem kötelező csak ultra prémium tápokkal etetni egy kutyát... badarság. Az országban lévő kutyák kemény 20%-a ha minőségi tápon él.

Jó a középkategória is, ha szimpla házi kedvenc. :)


Koszt esetében arra figyelj, hogy tápláló legyen számára.

Husi és rizs egybe főve.

2018. jan. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
50%
Aki azért nem fogad be kutyát, mert nem lehet moslékon tartani, annak ne legyen kutyája könyörgöm.
2018. jan. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
77%

A fész tele van bulldogos csoportokkal. Ráadásul ez egy kölyökkutya, amire mindenki ugrik.


Számomra hihetetlen, hogy nem találnak neki gazdát. Mellesleg hozzáteszem egy állatorvos sem fog elaltatni egy egészséges kölyköt...

2018. jan. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
82%

#12

Alapesetben én is ezt mondom, az nem kutyatartás hogy láncra van kötve és odanyomják elé a maradékot. Az összes ilyet addig rúgdosnám, amíg lélegzik. De! Szerintem ha a kutyus dönthetne, ebben az esetben ő is azt választaná, hogy inkább etessék házi maradékkal, mint hogy elaltassák. Bár ahogy az utolsó is írta, egészséges kölyköt egy állatorvos sem fog elaltatni.

Kérdező, írták már előttem is, rakd fel kutyás csoportokba. Szinte mindenki kölyköt szeretne, ráadásul a bulldogot nem minden sarkon találni (bár ő keverék), pláne nem ingyen. Hidd el, hogy lesz aki elviszi.

2018. jan. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Aki nem tud olvasni és értelmezni egy kérdést, az könyörgöm ne írjon és idegesítsen, hogy milyen hülye.


Moslék... Tudod te egyáltalán, hogy mit jelent a moslék?

Gondolom nem.. mert akkor nem kevernéd a házi koszt fogalmával, észlény.


Nézd meg, hogy mit eszik egy disznó. Az a moslék barátom. A maradékot meg az ember is megeszi másnap... agyam megáll.


A munkahelyemről kész elkészített ételeket tudok megoldani vagy alapanyagokat. Tészta, rizs, kenyér, húsok, stb.

______________

Nem én találtam ki, hogy nekem feltétlenül kutya kell, hanem jelezve lett felém, hogy örökbe fogadom vagy 99%, hogy elaltatják.


Én is csak mellékesen jelzem, hogy nem a mostani gazdája fogja kérvényezni az elaltatást, hanem a sintér, mert tele van az egész kóceráj.

SIMA kutyatelep a környéken be sem fogadja, ott is teltház van.

A sintér meg mondta, hogy most sok új kutya fog jönni, akikre nagyobb az igény, így sajnálja de hamar elfogják altatni, mert az "ilyen" kutyák nem kellenek innen.

2018. jan. 28. 10:20
 16/30 anonim ***** válasza:
26%
A mostani gazdája NEM KÉRVÉNYEZHETI, hogy elaltassák. Nem fognak egy kölyköt elaltatni. Úgyhogy ne aggódj, ezt csak azért találta ki hogy vidd már el a kutyát.
2018. jan. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
85%
Ami neked étel, az a kutyának moslék. Más az emésztése, tészta, kenyér, fűszerek, tej, stb. NEM VALÓ NEKI!!! Így a konyhai maradék amit te elhozol neked/nekem/embereknek ehető, tökéletes étel, de a kutyának MOSLÉK! Rövid távon egy vagyont fogsz az orvosnál hagyni ha tönkreteszed a gyomrát. Após tacskója evett ugyanígy, tökéletes emberi kaját. Fél év alatt lett olyan hasnyálmirigy gyulladása (orvos által igazoltan a házi kajától!!!) hogy 150 ezer ment el arra, hogy túlélje a kutya. Szerintem ezt te se akarod.
2018. jan. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
60%

Igenis annak van igaza, aki azt mondta, hogy a kutyák 20 százaléka se él minőségi tápon. Igazából szerintem tíz se. A pedigree és hasonló szarokhoz képest semmivel nem rosszabb, sőt, sokkal jobb, ha a kérdező tud neki adni mondjuk húst és rizst, meg némi zöldséget-gyümölcsöt.


Az is biztos, hogy a sintértelepen nem lesz jobb dolga, sőt, sokkal rosszabb lesz neki. Szóval a válasz igenis az, hogy fogadja be, ha érez erre késztetést és kedvet, közben kereshet még neki gazdát. Az látszik, hogy nem elkötelezett a kutyatartás iránt, úgyhogy lehet nem kéne megtartania, de legalább belekóstol, szerez némi tapasztalatot és segít a kutyának.


A gáz itt persze az, hogy mi lesz, ha rajta marad a kutya és kiderül, hogy nincs kedve az egészhez, erre nemigen lehet mit mondani, józan ésszel nem mondhatja az ember, hogy akkor inkább a gyepmesteri telep, mert ez baromság lenne.

2018. jan. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
64%

"Aki nem tud olvasni és értelmezni egy kérdést, az könyörgöm ne írjon és idegesítsen, hogy milyen hülye.


Moslék... Tudod te egyáltalán, hogy mit jelent a moslék?

Gondolom nem.. mert akkor nem kevernéd a házi koszt fogalmával, észlény.


Nézd meg, hogy mit eszik egy disznó. Az a moslék barátom. A maradékot meg az ember is megeszi másnap... agyam megáll.


A munkahelyemről kész elkészített ételeket tudok megoldani vagy alapanyagokat. Tészta, rizs, kenyér, húsok, stb. "


Na a kutyának nem kell tészta, kenyér, sem semmilyen fűszeres embernek készült étel.

Valóban ne fogadd be, nem való neked, nem vagy rá felkészülve és nem is akarod.

Viszont kérlek, legalább a Noé fajtamentéssel vegyétek fel a kapcsolatot, hátha befogadják, és pillanatok alatt találnak gazdit neki.

2018. jan. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Hát ilyen nincs, még a mesében sem. :D Komolyan mondom... xD


"Én is csak mellékesen jelzem, hogy nem a mostani gazdája fogja kérvényezni az elaltatást, hanem a sintér, mert tele van az egész kóceráj. "


Magyarul: Befogadja de nagyon hamar elaltatják, helyhiányra és alacsony örökbefogadási esélyre hivatkozva.


Remélem nem kell betűznöm.


_________


#17

Vonatkoztass el a tankönyvtől.

A kutyák 90%-a otthoni kosztot kap. A szavakat meg továbbra sem tudod a helyén kezelni, mert életedben nem láttál moslékot.


A világon a kutyák alsó hangon 90%-a kaja maradékon él. Erre a kutyák száma nem csökken hanem egyre csak nő.

Miért?

Azért mert sokkal több tud hozzá alkalmazkodni, mint amelyik nem.


Nekem felesleges a szélsőséges példákat hozni, mert én is tudok rá 100ezer példát, amikor sima ételt kapnak és semmi bajuk.


Sőt számos neves tenyésztő is!!!! saját maga állítja elő az ételt a kutyájának.


Magyarul csukd be a tankönyvet, nézz szét a világban és ne legyél sarkos.

Én sem állítom magamról, hogy sokat tudnék de azért látom, hogy mi megy körülöttem.

S egyáltalán nem a tankönyvi példák.

2018. jan. 28. 12:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!