Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mi legyen?

Most mi legyen?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömnek van egy 3 hónapos amerikai bulldog keverékje.

Sajnos el kell mennie az országból és a kutyát nem tudja magával vinni.

A helyi menhely nem veszi be és nem is tudott neki gazdit találni.


Két lehetőség van:

Vagy örökbe fogadom vagy elaltatják. (Sintér közölte, hogy 100%, hogy az lesz a vége.. mert az ilyen kiskutyáktól fél a többség és teltház van.. meg pont jön a baby boom)


Nincsen semmilyen kutyás előképzettségem. Szóval első kutyás gazdi vagyok.

Dolgozom így csak reggel és délután tudnék vele foglalkozni.

1 hetem van dönteni. :)



2018. jan. 27. 18:47
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Ennek ellenére nem fogom örökbe fogadni, már elvette ez az oldal a kedvemet.

Ajánlottam a gazdinak, hogy fb.

Ha talál neki valakit, akkor jó, ha nem akkor pedig sajnálom, de sintér és elaltatja.


Nem leszek túlbuzgó ha egy kutyának nem jó az, hogy csak heti 2 napot foglalkoznak vele aktívan, de télen melegben van, nyáron van vize, normálisan kap enni ha nem is prémium tápot.

Akkor sajnálom...


Nem vagyok nagy kutyás nem akarok több 10-ezreket rá költeni havi szinten.


Én csak az életét akartam volna jobbá tenni, de ha ez szenvedés, akkor mindegy, altassák el.


Csak tudnám, hogy miért látok én annyi boldog kutyát, akik fele ennyit sem kapnak meg..

2018. jan. 28. 12:15
 22/30 anonim ***** válasza:
53%
Ötvenszer elmondtuk, hogy egészséges kutyát, pláne kölyköt épeszű ember NEM altat el. Azt meg mégtöbbször, hogy inkább házi koszt, mint altatás. Nem veszekedni kéne, hanem figyelni is arra amit mondunk.
2018. jan. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
58%

#22

Te jártál már gyepmesteri telepen, hogy ilyeneket mondasz?

Ha nem, akkor ajánlom.

Olyan hamar elaltatnak kutyákat, akikre nincs nagy igény, mint a sicc.

Nem épeszűség kérdése. Ha a sintér azt mondja, hogy felesleges a dokinak olyan mindegy... elaltatja és kész.

Ne legyenek álmaid, a valóság sokkal sötétebb, mint hinnéd.

2018. jan. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 aranyos121 ***** válasza:
44%
KÉRDEZŐ légyszíves ha van face-ed tedd fel hogy eladó kerüljön jó helyre életről van szó!! vagy jófogás vagy bármi
2018. jan. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
51%

#23

Az állatorvosnak az az érdeke, hogy megmentse az állatokat. Szép is lenne, ha kölyköket altatna, csak úgy heccből. Ha igen, akkor nem hiteles állatorvos. Nálunk az állatorvos nem altat egészséges kutyát, amelyik igen, az ne hívja magát állatorvosnak.

2018. jan. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
48%

#25-ös látom nem érted.

Tudod mi az a gyepmesteri telep?

Nem menhely! Az a sintér telep, ahova azok a kutyák mennek, akik kóborkutyák, senki sem fogadja be nem lehet csak úgy szabadon, mert zavarja az embereket.


Innen is lehet örökbe fogadni, azonban olyan nagy a telítettség és kevés az anyagi támogatás, hogy nagyfokú az altatás.


Amennyiben a sintér azt mondja, hogy xy kutyára nagyon kicsi az esély, hogy befogadják, akkor altatás.

Lehet az makk egészséges. Altatni kell, mert csak foglalja a helyet a befogandó kutyák elől, eszi a tápot, "feleslegesen"

Szörnyű de ez az igazság.


Az állatorvos meg ilyenkor egy szerződtetett partner, aki már rég barátságban van a sintérrel.

Itt már nincsenek "elvek", ha a sintér azt mondja, hogy ezt kell altatni, akkor azt fogják altatni.


A norma illetve, hogy mi szabályos és mi nem..

A valóságban senkit sem érdekel.


Szomorú de ez van.. szóval a kérdezőnek nem biztos, hogy hazudtak, sőt biztos nem.

Csak sajnos ilyen sötét ez a helyzet.


Kérdező fb-ot mindenképpen próbáljátok meg!!

Illetve inkább a házi kaja, mint az altatás! Ne hallgass azokra, akik győzködnek, hogy inkább altassák el.. az nem igazi kutyabarát.

2018. jan. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
72%

Nem heccből, hanem helyhiány miatt. Erre a gyepmesteri telepnek nyilván joga van.


Egyébként kíváncsi lennék, milyen kutya lesz egy gyepmesteri telepre került kölyökből, szerintem tutira nem normális, pont a legfogékonyabb időszakában van gyakorlatilag magára hagyva bezárva egy ketrecbe, ez egy tragédia, még amelyik kutya felnőttként kerül be, azt is sokkolja szerintem, de ők azért átvészelik.

2018. jan. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
65%
Azért az húzós mikor egy kutyatartásban teljesen kezdő (kérdező) szól be olyanoknak akik 10-20 éve komolyan kutyáznak...:) Biztosan jobban tudod!
2018. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
71%

Gyepmesteri telepről van a kutyám, napi szinten több állatvédelmi szervezettel is kapcsolatban állok, folyamatosan követem a híreket, mentésekben részt veszek. A gyepmesteri telepeken 99%-ban NEM ALTATNAK!!! Én is ismerem a hangzatos facebook posztokat, jaj már csak 3 napja van, 48 óra múlva altatható, stb. Mindenki nyugodjon le a csába, ezek nem valós hírek!!!

Te meg jó nagy idióta vagy ha egy anonim kérdező oldal alapján döntöd el hogy kell kutya vagy sem. Komolyan ennyireélet képtelen vagy? Nem úgy válaszolunk ahogy akartad és akkor inkább dögöljön meg a kutya ahogy állítod??? Szálljál magadba haver, mert ez nagyon gáz. Legyen életed, saját döntéseid. Brühühü. Oda kellett volna írni a kérdés végére hogy csak az válaszoljon aki a te igazadat mantrázza különben átmész hisztis 3 évesbe.

2018. jan. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
81%
Az kicsit azért visszataszító hogy most úgy akarod beállítani hogy konkrétan az itteni válaszolók miatt fogják altatni a kutyát...
2018. jan. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!