Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Otthon hagynád 1 hónapra a...

Otthon hagynád 1 hónapra a kutyád?

Figyelt kérdés
El kellene mennem az ország másik végébe dolgozni,de nem vihetem magammal a kutyámat.Félek rosszul viselné,korábban egy 1 hetes kirándul miatt hagytam otthon,nagyon rosszul viselte,ráadásul az otthon maradt családtagok nem szeretik,hanyagok,biztosan rossz sora lenne,most is csak én foglalkozom vele,és csak hozzám ragaszkodik.Milyen hatással lenne rá,ha egy hónapig otthon hagynám?Rossz döntés lenne?

#kutya #döntés #távollét #magára hagyás
2018. jan. 29. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
A helyedben addig keresnék neki egy dadust / valakit aki felelősségteljesen vigyázna rá addig / új otthont kerítenék neki
2018. jan. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy szerintem még nehezebb lenne neki,ha a megszokott helyéről is kiszakítanám. Végleg meg nem válok meg tőle.
2018. jan. 29. 15:33
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem, nem is bírnánk ki egymás nélkül. És ezt úgy mondom, hogy nálunk van olyan, aki szereti és etetné, foglalkozna vele.
2018. jan. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is nehezen bírnám nélküle,de pont a rossz környezet miatt szeretnék pénzt keresni,hogy elköltözhessek. Közelebb eddig nem kaptam munkát.
2018. jan. 29. 15:35
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Nincs egy jó barátod vagy rokonod aki 1 hónapra bevállalja?


Mondjuk pont ezért nem jó családba úgy kutyát vinni,hogy a családtagok utálják. Csak a feszkó van belőle.


Nekem egy ismerősömnek kellett költöznie munka miatt vidékről Pestre. Nem volt annyi pénze,hogy kertes házas albiba menjen és nagytestűt meg nem akart egy kis garzon lakásba vinni,na meg sehová nem is engedték. Hiába mondta a szüleinek,hogy majd amint jobb lesz a fizuja keres másik albit és elviszi a kutyát. Szülei azt mondták ha itt hagyod a kutyát elengedjük az erdőbe.

Így végül inkább elajándékozta.


Nekem is nagy segítség ha megyek nyaralni aki tudom anyumékra hagyni a kutyát jó szívvel,mert szeretik. És ha 1-2 hónapra kéne elmennem akkor is szívesen gondját viselnék.


Magaddal vinni nem tudod?

2018. jan. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyenlőre munkásszálló lenne, oda nem.Utána keresnék albérletet, ahova el tudom vinni.
2018. jan. 29. 15:43
 7/10 anonim ***** válasza:

“az otthon maradt családtagok nem szeretik,hanyagok,biztosan rossz sora lenne,most is csak én foglalkozom vele,és csak hozzám ragaszkodik.”


Így 100% nem. Kérj meg valaki kutyás havert inkább, az is jobb neki. Otthoni környezetnek bőven elég, ha a játékait, alvóspokrócát viszed neki, nem szükséges az elhanyagolás. Sokkal jobban túléli nélküled a szükséges időt, ha viszik sokat sétálni, elterelik a figyelmét, biztonságban érzi magát. Kínással felérne hetekre otthon hagyni, ha ilyen a családod.


Szoktam ám az ismerőseim kutyáira vigyázni (kert van, naponta háromszor sétáltatom az enyémet, nem okoz semmi plusz gondot, ha van ott még egy blöki) rendszerint az első napi levertség után beletörődnek a helyzetbe, másnaptól kezdve tök élénkek, felfedezik az új környezetet, élvezik a sok sétát, barátkozgatnak az enyémmel, jól elvannak. Persze plafonig ugrálnak, mikor jön értük a gazdi, de egész jól megvannak addig.

2018. jan. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem vállalnám be, próbálnék olyat keresni,ahova vihetem magammal.Most még csak 1 hónap,de utána lehet több is lesz belőle, nem találsz magadnak olyan albit, ami megfizethető és lehet kutyát vinni stb.

Nem az ördögöt akarom felfesteni a falra, csak mondom,hogy alapból úgy költöznék,hogy vihessem.

Mi is bajlódunk, szeretnénk másik albit keresni, de nem találunk olyat, ahova lehetne vinni állatot és nem 150 ezer forint egy 1 szobás lyuk. :/

2018. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan kutyás ismerősöd, akivel együtt szoktatok sétáltatni és bevállalná? Lakhatna otthon a kutya, hogy ne szakadjon ki a környezetéből, de ha valaki sétáltatná, a családod meg adna neki enni, valahogy túlélhető lenne az az időszak.

Nálunk ez működik. Eddig 3 hét volt a leghosszabb, amit vendég kutya nálunk töltött. Mi ráadásul nem csak sétáltattuk, hanem nálunk is lakott. Más kutyás ismerőseink is "csereberélik" a kutyáikat, amíg nyaralnak. A panzió drága, de ha egymás kutyájára vigyázunk, ingyen meg tudjuk oldani a felügyeletet.

Szerintem a sétáltatást be tudja vállalni valaki, aki egyébként is minden nap sétáltatja a saját kutyáját. Ha nem, akkor valahogy a családodat kell rávenni, hogy segítsenek.

2018. jan. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden követ megmozgatnék, hogy magammal vigyem.
2018. jan. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!