Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának mit ajánlottok?

Első kutyának mit ajánlottok?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát, ő lenne az első,de nem tudom milyen fajta lenne a megfelelő. Kertes házban élünk, sétálni is tudnám vinni, mert van hova, szóval a mozgással nincs gond.Olyat szeretnék ami jól megvan egy tacskóval, és a gyerekekkel.

A válaszokat köszi!


2010. jún. 6. 16:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Első ebnek mindenképpen egy kezelhető, nyugodt, cseppet sem domináns fajtát ajánlanék.

Te milyenre gondoltál mégis??

Hány éves a gyerek, és te hány éves vagy?

Nézz szét a www.kutyatar.hu

2010. jún. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Gondoltam labradorra, border collie-ra meg akitára is de utóbbit inkább hagyom, mert ahogy utána olvastam inkább tapasztalt kutyásnak ajánlott.

A gyerekek 7 év körül, de október körül lesz egy csecsemő is a háznál. Én 17 éves vagyok.

2010. jún. 6. 16:11
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Golden retriever, Labrador retriever, Beagle. Nagyon könnyen tanítható kutyák, szeretnek mozogni, elsőrangú családi kutyák, barátságosak , más kutyákkal is kijönnek. nagyon könnyen tanulnak, szeretik a gyerekeket.
2010. jún. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Kisestű vagy nagytestű kutyára gondoltál? Mennyit tudsz vele foglalkozni egy nap? Egyáltalán mit akarsz a kutyától? Őrzővédő, játszópajtás stb?
2010. jún. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Labrador. Én olvastam erről a fajtáról, hogy a gyerekekkel jól megvan, más kutyákkal is, kezdő kutyásoknak is ajánlott. :)
2010. jún. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Bernáthegyi.Barátságos:)
2010. jún. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Pontosan nem tudnám megmondani egy nap mennyit tudnék vele foglalkozni de 1-2 órát biztosan. Elsősorban inkább társnak szeretném...

Egy bernáthegyit azért nem mernék bevállalni (:

2010. jún. 6. 16:18
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha nagy testűt szeretnél akkor szerintem labrador
2010. jún. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ebben az a fura hogy sokszor pont a nagytestű kutyák azok akik barátságosak a gyerekekekkel, mert sokuk nagyon nyugodt alkat.

Én a labrador retriewert ajánlanám azok nagyon nyugodt gyermekbarát kutyák.

Tudom lehúzzák az embert ha megemlíti a menhelyeket de rengeteg fajtatiszta és keverék labrador van ott. Azért merem ajánlani mert gondolom most hogy jön az új baba nem akartok 100ezer forintot költeni a kutyára szaporítótól pedig nem érdemes venni.(Hogy miért www.olcsokutya.hu)


Menhelyen ugyanúgy vannak kölykök ha azt akartok, de vannak már felnőttebb kutyák akik pl családoktól kerültek oda és biztosan tudni lehet róla hogy gyermekbarátok.

pl:

kölykök:

[link]


pl. gyermekeket szerető felnőttebb állatok:


[link]

2010. jún. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
ha lesz egy kis baba lehet hogy először egy kistermetű kutyát kéne (pl.:yorkshire terrier vagy West Highland White Terrier!!!!!!! :)
2010. jún. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!