Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig nem mozoghat a kutya...

Meddig nem mozoghat a kutya evés után?

Figyelt kérdés
Pont valamelyik nap olvastam a gyomorcsavarodasrol. A foxim egy órája evett tápot viszont most pattant ki a szuleim fejéből, hogy menjünk kirandulni. Elindulhatunk vele egy fél óra múlva?
2018. jan. 30. 10:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elég ugrabugra es rohangalos kutya.
2018. jan. 30. 10:31
 2/12 anonim ***** válasza:
Simán, nyugodtan menjetek.
2018. jan. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem várj minimum egy fél órát . A kutyáknak pihenniük kell evés után , te sem mész futkározni evés után mert felkavarodik a gyomród.
2018. jan. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy másfél óra pihenés van az éves és az indulás között
2018. jan. 30. 11:03
 5/12 anonim ***** válasza:
Az bőven elég.
2018. jan. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát... a természetben sem pihen le egy fa alá a kutya evés után, hanem állandóan mozgásban van. Szerintem nem kéne neked ezt felülbírálni. Ha a kutyának jól esik kaja után mozogni, akkor miért ne mozoghatna?

Én mindig kaja után viszem ki a kutyákat egy körre, akkor szoktak ugyanis pottyantani. Előtte sose jön rájuk, csak kaja után. :)

2018. jan. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Utosló. Azt ugye tudod, hogy a kutyáknak a természetes élőhelye az ember mellett van, családban. Nem farkasokról beszélünk, a legtöbb kutya nem húzná sokáig a szabadban. Mivel a gyomruk csak 2 helyen van rögzítve, és arra fejlődött ki, hogy minnél több étel beleférjen, ezért tágulékony is. Nem véletlen ajánlják a nagytestű kutyáknak a napi 2x-i etetést, ha egyszerre teletömik magukat, akkor simán átfordul az etel súlya miatt a gyomor a tengelye körül, akár egy hempergéstől, ugrástól is. Ez pedig életveszélyes állapot. Nyilván nem arról van szó, hogy evés után egy órát kötelezően feküdjön egy kutya, de ha ilyen kis ugribugri (mint a kérdezőé) akkor nem szabad ilyenkor kivinni legalább egy órán át. Az én kutyám már idősebb, nyugodtan sétál ezért van, hogy én is leviszem pisilni kaja után, de hosszú sétára soha nem ilyenkor megyünk.
2018. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen mindegy!

Nem ezen van a lényeg. A kutya tudja mi esik neki jól és mi jó neki. Ezért állat, az ösztönei vezérlik. Ösztönösen tudja mi a jó neki. Nem kéne ebbe beleavatkozni. Így gondoltam azt, amit előtte írtam.


Nagy kutyánk is volt, kis testű kutyánk is már. Soha semmi bajuk nem volt még attól, ha kaja után szaladgáltak, mert ez esett jól nekik. Nyilván nem kell rommá zabáltatni, de ha reggel adott neki enni, akkor biztosan kétszer eteti és ezért nem is zabálja túl magát egy evéssel a kutya.

Mi este etetjük csak, így az teljesen más.

2018. jan. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A gyomorcsavar általában a nagytestű, mély mellkasú kutyákat veszélyezteti. Általában 2 óra nyugalmat ajánlanak etetés után.

Gondolom, nem azonnal az erdőben fogtok kijutni, amikor elindultok. Sétánál meg általában csak szaladgál, szagolgat a kutya.

2018. jan. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kistestűekre nem jelent semmi komoly veszélyt a gyomorcsavarodás. Nyugodtan mehettek sétálni.
2018. jan. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!