Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig nem mozoghat a kutya...

Meddig nem mozoghat a kutya evés után?

Figyelt kérdés
Pont valamelyik nap olvastam a gyomorcsavarodasrol. A foxim egy órája evett tápot viszont most pattant ki a szuleim fejéből, hogy menjünk kirandulni. Elindulhatunk vele egy fél óra múlva?
2018. jan. 30. 10:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

"A kutya tudja mi esik neki jól és mi jó neki. Ezért állat, az ösztönei vezérlik. Ösztönösen tudja mi a jó neki. Nem kéne ebbe beleavatkozni. Így gondoltam azt, amit előtte írtam. "


Amikor apám németjuhász keveréke megtalálta az elöl felejtett táposzacskót és addig evett, hogy csak a műtét mentette meg az életét, akkor is tudta, mi a jó neki? Direkt öngyilkos akart lenni?

2018. jan. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem az szimplán csak neveletlenség eredménye.

Nekünk ott van a tápos zacskó nyitva a garázsban és eszébe sem jutott beleenni. Főleg, mivel nem is éhes! Nem tudom a tieteket mi vitte rá a mérhetetlen zabálásra...azt csak ti tudjátok.

Amúgy még annyit, hogy nálunk a kutyák pl. egész nap fekszenek, nem is ugatnak semmi. Esti etetés után viszont olyan aktívak lesznek. Sokkal érzékenyebbek mindenre, ami körülöttük van. Ezért elindulunk egy sétára, ahol kikakilják magukat, meg kiélik magukat, aztán utána nyugszanak meg csak. Az egyik 13 éves, a másik 10, nagytestű meg egy közepes, előtte volt egy 14 éves, meg előtt egy amelyik 15 évesen pusztult el öregségben. Mindegyiknél megvolt ez a rutin. Olyan egészségesek voltak...Én inkább a túlféltés miatt aggódnék, ebből szoktak kialakulni különböző betegségek. És igen, előfordulhat, hogy a kutyának bélcsavarodása lesz, ha kaja után mozog. De az fix, hogy azért lesz, mert előtte ki kell kímélve nagyon.


Ez nálunk is így van. A szervezet, amit túlféltünk vagy kikímélünk az sokkal betegesebb, mint az a szervezet, amit esetlegesen hagyunk, hogy néha "sarat egyen".

2018. febr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!