Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusomnak már egy ideje...

A kutyusomnak már egy ideje epilepsziája van. Milyen gyógyszereket tudtok ajánlani az epilepszia ellen?

Figyelt kérdés
.
2010. jún. 6. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
az én kutyámnak is epilepsziája volt,de egy kis időre használtak,mindig emelni kellett a végén másfél szemet kaőpott rehggel és este,de végül az sem használt és elkellett altatni,kb..3 hónapja!!:( :s
2010. jún. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Olyat , amilyet az állatorvos felír.
2010. jún. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Komolyan nem értelek, kedves kérdező.

Miért olyan emberektől vársz választ,akiknek nincs állatorvosi diplomájuk?

Most mondanak neked egy gyógyszernevet, és akkor : húúú, az én kutyámnak is az kéne!-vagy mi???

Mint ahogyan az embereknél is, nem minden kutyának jó ugyanaz a gyógyszer.

És az állatorvos azért tanult éveken keresztül, hogy segítsenek a beteg állatokon.

2010. jún. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ezt szerintem is az állatorvostól kéne megkérdezni. Hozzá kéne elvinned, nem itt kérdezősködni. Ehelyett inkább elvihetted volna orvoshor, spóroltál volna időt is, előbb került volna a kutyád orvoshoz.
2010. jún. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az állatorvoshoz azért nem viszem mert ő annak idején is 1 évet adott neki és most tessék már megért azóta 6 évet...kérdeztük tőle hogy milyen gyógyszert lehetne erre adni a kutyának és ő azt mondta hogy semmit mert ő csak max olyat tudna amitől ritkábban jönne ki a kuytuson de olyat nem tud ami meg is szüntetné
2010. jún. 6. 17:52
 6/9 anonim ***** válasza:
nos az állatorvosnak igaza van abban hogy a betegséget gyógyítani nem lehet csak kezelni a rohamokat gyógyszerekkel, de ezeket a gyógyszereket az állatorvos felírja. A tiétek nem tette? Lehet kicsit hülye volt vigyétek el másikhoz. Azt sem értem ha már 6 év eltelt azóta miért most érdeklődsz házi megoldások után (amik hozzáteszem nem léteznek)?!
2010. jún. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha nem vagy megelégedve az ellátással, amit az az állatorvos nyújtott, nem lett volna ésszerű keresni egy jobbat? Igazad van az az ésszerűbb, hogy ha itt mondanak egy nevet, azt beadod a kutyádnak.

Tudom hogy jót akarsz, de nem ez a megfelelő út erre.

2010. jún. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bogyigazdi ***** válasza:

Az ilyen gyógyszereket csak állatorvos által előírt recepttel lehet megvenni. de vehetsz neki B1 vitsmint, de ez önmagában kevés... vidd el orvoshoz,mert egyre hosszabbodni, és súlyosodni fognak a rohamok, és a végén a rohamban fog elpusztulni, vagy el kell altatni. A gyógyszer meghosszabbítja az életét!!!

Nekem egy 3 éves pincsim van, és 6 hetes kortól vannak rohamai. Előszőr 5-6havonta, aztán havonta, és akkor kezdtük el gyógyszerezni. 1hónapja olyan görcsei voltak, hogy csak az állatorvos tudta kihozni a rohamból. Igaz csak fél óráig hagytuk szenvedni, és irány az orvos...nem baj, hogy este 9óra volt. A kis Benink élete 1000x fontosabb mint a Barátok közt...

2010. jún. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az epilepszia gyógyszer nem játék. A témában jártas állatorvos is sokszor több szert kipróbál, mire beállítja a kutya számára leginkább megfelelőt.

Ami az egyiknek jó egy adott dózisban, az nem biztos, hogy a másiknak is megfelel.

Vidd el egy másik állatorvoshoz. 6 év alatt nem jutott még eszedbe, hogy nem csak ő van a világon?

2010. jún. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!