Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Két napja volt a második...

Két napja volt a második epilepsziás rohamom, az első másfél éve. Ha most sem lesznek rendellenes agyi működések egyik vizsgálatnál sem, akkor is kell-e szednem epilepszia-gyógyszereket, vagy nem? Valamint vállalhatok-e informatikai pályát, vagy nem?

Figyelt kérdés
Mellesleg... mindkét alkalommal azért volt rohamom, mert túlhajszoltam magam, kialvatlanul ültem számítógép elé. Az első roham utáni vizsgálatnál nem tapasztaltak rendellenes agyi működést a vizsgálatok során, a mostani rohamom utáni vizsgálatok még nem kezdődtek meg.
2011. jan. 3. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

12 éves koromban nekem is volt epilepsziás rohamom, 2 hét alatt kettő. Azóta sem, bár néha érzem, főként egy fárasztó nap után esténként, elalvás előtt, hogyha így maradok, rohamom lesz. Ilyenkor valami hirtelen mozdulatot kell tennem, pl. gyorsan megfordulni az ágyban, vagy felkelni, kimenni friss levegőre, vagy akár csak wc-re, elolvasni egy fejezetet az aktuális könyvben, vagy egy cikket egy újságban, esetleg gépet bekapcsolni, és a szokásos kis helyeimen körbenézni, stb... tehát lefoglalni, felébreszteni magam, akkor elmúlik. Kaptam 12 évesen gyógyszert, a súlyomhoz mérten számolták az adagot, de igazi rohamom többé nem volt. Kb másfél évre rá (addig szedtem a gyógyszert, kisebb kihagyásokkal) nagyn rosszul voltam, szédelegtem, mint aki be van rúgva, stb... másnap orvos, vérvétel, vizsgálat, és még aznap abbahagytam a gyógyszer szedését teljesen. 2 napra rá telefonált a doktornő, hogy sürgősen csökkentsük az adagot, mert gyógyszermérgezést kapok, túl sok kerül a szervezetembe. Ezért voltam rosszul, de erre rájöttünk, azóta sem szedem, és nem is kellett. 1 évvel később volt egy vizsgálat, ami után megkaptam a papírt, hogy gyógyult vagyok. De mondom, néha érzem a rosszullét, roham kezdetét (ahogy a másdiknál is éreztem, még annyit tudtam tenni, hogy megbököm anyámat, aztán vége), de már tudom kontrollálni. Kicsit hasonló, mint a félelem, vagy kisebb csikarás, görcsök. Ha lefoglalom magam, észre sem veszem.


A vizsgálatok után az orvos majd megmondja, mire van szükséged. Ha érzed, mikor lesz rohamod, akkor srgősen változtass az akkori helyzeteden, legjobb ha kimész friss levegőre egy kicsit, vagy legalább nyitott ablakhoz.

Ha teljesen váratlanul tör rád, akkor valószínűleg kapsz majd gyógyszert, de ha lehet, kérj egy gyengébb fajtát. Én közepesen erőset kaptam, napi 3 szemet kellett bevennem, ezt már régebben 2-re csökkentettük, és így is majdnem gyógyszermérgezésem lett. Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, bármit amit szeretsz, figyelj oda az étkezésre, elegendő alvásra. A számítógép előtti munkáknál, vagy játéknál óránként 5-10 percet legalább állj fel, pihenj, járkálj, ha van háziállatod, játssz vele egy kicsit. Mindig háttérfény mellett gépezz, tévézz, ne csak az világítson rád esténként, és kerüld a villódzó fényeket, erős hanghatásokat, attól is kialakulhat. Egy akció vagy horrorfilm a moziban pl. nem túl jó ötlet.


A betegséged súlyosságától függ, lehetsz-e informatikus. Elvileg semmi akadálya, ha tényleg odafigyelsz magadra, ez a betegség némileg szabályozható.


Sok sikert, és jó egészséget!

2011. jan. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ! :)

Most már pozitívabban állok a dologhoz.

Igazság szerint informatikus könyvtárosnak készülök és aszerint tanulok gőzerővel.

A jelentkezési lapokat februárig kell leadni és attól félek, hogy az eddig többször alaposan átgondolt terveim kudarcba fulladnak. Vagy hogyha azt mondják oké, és a suli, ahova jelentkezem azt mondja, hogy két roham után, bármennyire kicsi az esélye, hogy nem lesz több, kizárt, hogy felvegyenek, nem vállalják a felelősséget, akkor nagy bajban leszek...

De most már reménykedem :)

2011. jan. 3. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!