Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit vegyek a németjuhász...

Mit vegyek a németjuhász kutyámnak?

Figyelt kérdés
2018.2.3.-án kapok,egy németjuhász kiskutyát.3 hónapos,és lány.nagyjából mennyit kell vele sétálni,milyen pórázt kell neki venni,illetve milyen kutya játékok ajánlatosak neki?kérlek titeket gyorsan kell a válasz

2018. febr. 1. 14:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%

Jugoszláv farkasölő kutyám van szuka, most lett 1 éves!

Nyakörvből valami textilt vagy bőrt vegyél! Hámot is vehetsz, de az még felesleges, mert gyorsan megnő! Pórázból ilyen csörlős valamit ne vegyél, sima 1, 5-2, 5m-es bőr porázt vegyél! Így meg tudod tanítani, hogy melletted sétáljon és tudja meddig mehet! Játékokból szerintem sípolóst ne vegyél, legalábbis engem irritált, hogy egész nap csipogott! Valami kötélszerű játékot vagy labdát! Napi 30-50 perc séta szerintem elég neki! Így legalább lekötöd minden nap!

2018. febr. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Eleinte többször keveset kell sétálni vele, hozzászoktatni.

Később, ha kertes házban éltek, napi egyszer 1-2 órát, ha lakásban, akkor naponta minimum háromszor, ebből egy nagyobbat, 1-2 órásat.

Póráz, nyakörv: sima egyszerű textil, vagy bőr.

Kutyajátékok: kötélcsomó, zsinóros labda, harapópárna például.

Sétálni csak a 3. oltás után viheted ki kb. 10 nappal, de ezen elvileg már túl is van.

4 hónapos kor körül érdemes először kutyaoviba, majd suliba járni vele, mivel munkakutya.

2018. febr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
De miért 2 nappal előtte érdeklődsz? Gondolom nem is tenyésztőtől van...
2018. febr. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
kertes házban fog lenni,viszont mivel béleljem ki a hidegbe a kutyaházát hogy ne fázzon?
2018. febr. 1. 14:34
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy kertesház még ugyanannyit kell mozgatni!
2018. febr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
tenyésztőtől van,viszont csak holnap megyünk neki bevásárolni,és mivel mellete kisebb termetű kutya van,gondolom mások az elvárások.a tenyésztő a szüleit és az oltásait,törzskönyveit mutatta csak be.
2018. febr. 1. 14:36
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Hogy ha nagy az udvarotok és kifutkározhatja magát, akkor szerintem elég 2 naponta egy 30 perces séta is.
2018. febr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
7. ne trollkodj légyszi!
2018. febr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Sétáltatni naponta kell 1,5-2 órát, miután megkapta az oltásait. Ebben benne kell lennie a fegyelmezett láb melletti sétának és szellemi fárasztásnak is. Ez azért fontos, mert egyes példányok enélkül könnyen elkanászodhatnak. Fontos még, hogy szabadon, póráz nélkül is kiszaladgálhassa magát, és rendszeresen vidd kutyák közé (kutyasuli erősen ajánlott), mert nem egy minden kutyával feltétlenül haverkodós fajta.

Az első pórázt nem érdemes túlgondolni, úgyis szétrágja. :D Aztán vehetsz neki jobb minőségűt is, bár én öt éve hordom a sajátomat egy háromszáz forintossal, és tökéletes. Nem ezen múlik. A bőrt/láncot nem ajánlom, a bőr könnyen szétmegy, a lánc nem kényelmes. Nyakörvből szintén egy jó minőségű textilt, de a kutyasuliban kérhetnek fojtót is, annak viszont meg kell tanulni a helyes használatát, mert máskülönben balesetveszélyes.

Játékból majd meglátod mit szeret, kezdésnek egy labda, valami húzókötél és esetleg egy plüss/sípolós gumijáték elég. Aztán lehet, hogy olyan lesz, mint az enyém, hogy diókkal meg marha-lábszárcsontokkal akar majd játszani.

Azt esetleg megkérdezhetem, hogy mennyi idős vagy?

Üdv: Egy német juhász gazdi

2018. febr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, annyit kifelejtettem, hogy ebben a hideg időben nem szabad még a kibélelt kutyaházban sem kint hagyni, mert érzékenyek az ízületeik. Jobb lenne, ha bent aludhatna az előszobában, vagy olyan helyen, ahol könnyen fel lehet takarítani, ha bepiszkít.
2018. febr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!