Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogos volt a büntetés?

Jogos volt a büntetés?

Figyelt kérdés
Van egy németjuhász kutyánk, fajtiszta törzskönyves szülőktől származik, hatalmas termetű (50-52 kg), ennek ellenére nagyon barátságos. Lassan 4 éves lesz fiatal kora óta nálunk él. Természetesen családi háznál van, hatalmas udvar és kert tartozik hozzá. Rendszeresen foglalkozva van vele. Szilveszterkor be lett engedve az előtérbe, nehogy megijedjen(máskor is bejöhet). Én és a párom elmentünk az apósomékhoz 11 előtt. Az ajtót nem zártuk be kulccsal, mivel a kutya be van tanítva az ajtó nyitására a szükségletei rendezése miatt. Sajnos mire hazaértünk a kutya eltűnt. Valószínűleg kiment vizelni és megijedt. Elötte még soha nem szökött el, a kerítés magas 1,8 méter, de valószínű könnyedén átugrott rajt. Újév napja a keresésével telt, természetesen meg lett osztva a közösségi oldalon is. Az összes környező település végig lett járva, de senki nem tudott semmit. Másnap (mivel elseje munkaszünet volt) felhívtuk az önkormányzatokat, hogy eltűnt a kutya ha bármit tudnak szóljanak. Eltelt fél nap vissza hívtak a szomszéd falú önkormányzatától, hogy megvan a kutya. Kiderült, hogy egy idős bácsihoz ment be nagyon barátságos volt, ő szolt a polgármesternek aki elvitte és bezárta egy kenelbe. Kihívtak egy állatorvost, aki leolvasta a chippet, de állítólag nem tudott belépni a rendszerbe, ezért csak az alapadatokat (fajta név stb.) tudta megnézni, a tulajdonost nem. Megadták a polgármester számát, felhívtuk mondta, hogy megvan de már kihívta a sintért. Gyorsan átmentünk érte a sintér előtt pár perccel érkeztünk. Már kifizettük a megtalálónak felajánlott díjat a polgmesternek(20e Ft), engedtük be a kutyát az autóba, erre odaért a sintér aki nekiállt okoskodni, hogy megbüntet 90 ezer Ft-ra mert elszökött a kutya. Felhívtunk egy ügyvédet aki azt mondta hogy semmit nem kell neki fizetni max az üzemanyag árat km alapján. Erre a sintér azt mondta, hogy a kiszállásí díja 15 e Ft. Ezt kifizettük (habár nem érdemelte meg). Nem a pénzen vagyok kiakadva mert ezért a kutyáért többet is kifizettem volna, de az felháborító, hogy ilyen senkik erre vannak ráállva, hogy a hétköznapi embereket megnyúzzák. Adott számlát is, de ott ilyen is volt, hogy etetési költség... A kérdés, hogy ez valóban szabályos?

2018. jan. 8. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Megmondom őszintén, hogy nem tudom jogosan akart-e büntetni, de erősen kétlem.


Viszont ha egy ügyvéd azt mondja neked, hogy semmit sem kell kifizetni, te meg fizetsz 15-öt akkor már ketten egy pár. Számlát adott?

2018. jan. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az ügyvéd azt mondta max az üzemanyagköltséget(10l/100km így 50 km kb 2000 Ft.), amit a sintér kiszállási költség címszó alatt 15 ezerre bővített. Kifizettem amikor ilyeneket mondott, elviszi a kutyát és feljelent... Meg az a gyász pmester is adta alá a lovat, amikor neki pár perccel azelőtt adtam egy 20-ast... Mint írtam számlát adott, kiszállás etetési költség, tartási k. meg ilyenek voltak rajt, amiből csak a kiszállás igaz. Persze ott abban a pillanatban, megrémített, de most higgadtan átgondolva elég furcsa...
2018. jan. 8. 15:39
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

A kutyádat nem viheti el a sintér, ha ott vagy mellette kivéve gondolom ha például veszett vagy ilyesmi. Az, hogy te hagytad kibővíteni a költséget egy olyan számlával amint nyilvánvalóan hamis tételek szerepelnek az az ő k'csögsége és a te hülyeséged. Nem megrémülni kell, mert akkor mindig ez lesz.


Mindegy, fogd fel úgy, hogy tanulópénznek nem volt olyan sok.

2018. jan. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Alapvetően nem tehet ilyet. Viszont erkölcsileg persze, hogy jogos! Nem szökhet a kutya és ennek elérése a te dolgod! Neked kellett volna figyelni a kutyádra!
2018. jan. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem értem hogy miért nem zártátok be az ajtót? Mi értelme volt beengedni ha kinyitja úgyis az ajtót? Egyébként óvatosan ezzel a házat nyitva hagyjuk estére dologgal főleg szilveszterkor, falun nőttem fel ott is ez volt amég a fél utcát végig lopták.
2018. jan. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Én már ott nem értem a dolgot, hogy nem volt zárva az ajtó... Aztán ott hagyjátok nyugodt szívvel a kutyát és mentek bulizni, amikor tisztában vagytok vele, hogy ki tudja nyitni az ajtót...


Ne haragudj, de aki hülye, azt hülyének is nézik...

2018. jan. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mint írtam az előtérbe van beengedve, (ahol csak a kinti cserepes virágok vannak teleltetve), a ház az zárva van. Valószínűleg, ha valaki a külső ajtón bejut azt nem a belső fogja megállítani.... Máskor is be van engedve, télen főleg ha hideg van szinte minden éjjel bejön. 11-től 1, fél 2-ig voltunk távol, nem egész éjjel.

Nem volt jó egyáltalán tanuló pénznek, mivel a sintér azt állította, hogy amint kilép a kutya a magánterületről az kóbórnak minősül. Ilyen alapon eliszem sétálni póráz nélkül aztán már meg is büntethet.

Kedves utolsó szerinted direkt engedtük ki? Hibáztunk mint ahogy bárki más is hibázhat(szerencse, hogy te hibátlan vagy). Nem az erkölcsi része érdekel, hanem az, hogy ez jogilag szabályos vagy sem?

2018. jan. 8. 20:27
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen mindegy a körülmény, egy a lényeg, hogy a kutya nem kóborolhat el! Hiába van 5 m magas kerítés 10 kapuval vagy nyitott telek, teljesen mindegy. A kutya nem szökhet el! És ha elszökik, az kizárólag a te hibád! Ahogy az is, ha kárt, problémát okoz vagy balesete lesz. Ha nem tudsz megfelelően vigyázni a kutyádra vagy vállalni a felelősséget utána, akkor ne tarts állatot! Ha hanyag gazda voltál, elég nagy gerinctelenség a büntetés miatt hisztizni.

Vajon miért van, hogy se nálam, sem más felelős kutyatartóknál nem szöknek el újévkor sem, máskor sem a kutyák?

2018. jan. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a büntetés is jogos.

2012. évi II. törvény (szabálysértési tv.)

193.§ (1) Aki a felügyelete alatt álló kutyát

a) a település belterületén felügyelet nélkül bocsátja közterületre, vagy kóborolni hagyja,

...

(3) Az (1) és (2) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a közterület-felügyelő, természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr, helyi jelentőségű védett természeti területen az önkormányzati természetvédelmi őr, továbbá a mezőőr is szabhat ki helyszíni bírságot.

2018. jan. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm kb. egy hónapja járt úgy, hogy nem vette észre, hogy kizárta a kutyáját az udvarról. A bundi jó messzire kóborolt, amikor valaki észrevette, hogy egyedül van és kihívta a gyepmestert. Bevitték a telepre, ahol leolvasták a chip-et. Szóltak a gazdinak, hogy menjen a kutyáért. Pár órán belül ott volt érte. Nem emlékszem a pontos összegre, de olyan 10 ezer Ft körül volt, amit fizetnie kellett. Hogy ez az összeg mit takart, azt nem tudom. De kapott róla számlát szabályosan. Tök normálisak voltak, nem volt szó büntetésről, csak kérték, hogy vigyázzon jobban a kutyájára.

A törvény kimondja, hogy az ember köteles a háziállatát a saját portáján tartani, de a gyakorlatban nem nagyon szoktak büntetést kiszabni. Elvileg a macska sem kóborolhatna a gazdája nélkül az utcán, mégis mennyi macska van az utcákon és a macskatulajdonosokat sem büntetik meg.

2018. jan. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!