Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit ajánlanátok milyen fajta...

Mit ajánlanátok milyen fajta kutyust vegyek a golden retrieverem mellé?

Figyelt kérdés

6 hónapos szuka golden retrieverem van. Én általában hétköznap 1-2 órakor érek haza. Már egy ideje gondolkodtam rajta hogy kéne neki egy úgymond játszó pajtás. Az udvar hatalmas napközben kint van, de egyébként kinti benti kutyus ha otthon vagyok akkor általában bent van velem. Szukát szeretnék. És jelenleg akita inu vagy shiba inu között vacillálok. Szerintetek melyik? / Miért?

Más fajtákat is elfogadok ha írtok, csak légyszi indokoljátok.



2018. febr. 1. 22:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%
Bevallom a golden után nem tudom, milyen fajtát ajánlanék..Hozzá vagytok szokva egy higgadt, nyugodt, könnyen irányítható fajtához. Emellé egy foxi, vagy pumi, amelyik még inkább mozgásra készteti, lehet, hogy sok lenne a családnak. Talán a mudi!A shibák magatartását nem igazán ismerem, személyes találkozásom csak kiállításokon volt vele. Az akitát viszont úgy képzeld el, mint egy igazán domináns kuvaszt. A tervueren, vagy a gronendale is jó, a mali már nagyon spéci kutyásoknak való igazán.Egy labrador is jó, de az tuti nem fog rohangálni a goldival :-) Azonban én is azt javaslom, ha nem akarsz állandó konkurrencia és falkaharcot a kutyák között, akkor várj még 1 évet minimum.
2018. febr. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Rosszabb fajtát aligha választhattál volna. Nekem van, nem egyszerű jellem. Soha nem telljesítené az elvárásaid mint a goldi, ezért megutálnád, állandó lenne a stressz ami miatt egyik sem tudna normálisan viselkedni. Az akita kutya parkba nem való, az azonos neműekkel ritkán jöb ki, és minden nevelés ellenére domináns, nem tolerálja ha "beszólnak" neki vagy csúnyán néznek rá. Hagyd meg az akitát olyanoknak akik fel is készültek rá, nem csak a mackós kinézet fogta meg őket.
2018. febr. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
72%

9#-es nekem a borderem egyáltalán nem teher, imádom úgy ahogy van és a következő kutyám is az lesz, sőt, az is munka vonalból. De azért írtam le a fajta nehézségeit hogy a kérdező megismerje a fajtát, ne pedig mondjuk a te kutyád alapján azonosítsa a fajta jellemzőit, ugyanis a te kutyád akkor abba a kevés 5-10%-ba tartozik amiből már hiányzik az igazi borderes jellem.


Tudod hányan választják a bordert ugyanúgy hozzáértés nélkül a külleme miatt csak mert azt tudják róla hogy szép és okos, és ez miatt mennyi bordert dobnak ki vagy hanyagolnak el, kötnek meg?

2018. febr. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Ha már nekünk nem hiszel: ez a cikk pont most jött szembe fészen.

[link]


"A kutyák viselkedésével foglalkozó szakértők szerint egy év eltelte után érdemes új háziállat befogadásában gondolkozni. Szerintük körülbelül hat hónap szükséges ahhoz, hogy a négylábú teljesen hozzászokjon környezetéhez, és további hat ahhoz, hogy elköteleződjön gazdája felé, megtanulja a szabályokat, és megismerje az alapvető vezényszavakat."

2018. febr. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Az általad említett két fajtát biztosan nem ajánlanám egy fél éves kutya mellé.

Saját tapasztalatot tudok mondani. Az én kutyám nem volt még fél éves, amikor megérkezett hozzá a "kistesója".

Sokan korainak gondolták, de mi úgy láttuk, hogy jót tenne neki, ha lenne egy társa. Természetesen nem volt még 95%-ban megnevelve, amit javasoltak előttem, de mi vállaltuk a kockázatot. Ugyanazt a fajtát választottuk (fel sem merült más fajta), ugyanazokkal az igényekkel, vérmérséklettel stb. Külön jártunk velük oviba, iskolába. Nem bántuk meg, hogy így döntöttünk, mert amíg nem vagyunk otthon, a két kutya folyton játszik egymással, egész biztos, hogy nem unatkoznak. Persze ez nem helyettesíti az esti nagy sétákat, mert emellett nagyon igénylik, hogy foglalkozzunk velük.

Szóval ha eldöntötted, hogy legyen még egy kutya, mert képesek lesztek a kettőt együtt nevelni és kordában tartani, akkor én vagy egy újabb goldent, vagy valami hasonló nevelési igényűt választanék mellé. Az általad írt két fajta nagyon könnyen csalódást okozhat egy goldi után!!!

2018. febr. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
46%
Álltalában nem szerencsés 2 kölyköt egyszerre, vagy pár hónapos eltéréssel venni. De egy goldinál működhet, ha hozol mellé egy másik goldit vagy egy labit. Shibával vagy akitával nem, tapasztalt kutyakiképzők bicskája is beletud törni egy-egy példányba.
2018. febr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha jót akarsz magadnak és a goldenednek, akkor az akitát és shibát elfelejted. A többiek már írtak róluk, hogy miért ne. Kamaszkorban simán lehet, hogy szétkapja a goldit, főleg az akita.

Másik golden, vizsla (télen bent), labrador, ezekhez (jellemben) hasonlító keverék, ami így eszembe jut.

2018. febr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Szerintem angol cocker spániel lesz:) De még várok minimum 4hónapot vele. Köszi mindenkinek.
2018. febr. 3. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!